156 1.9 JTD 77 kW - uzeti ili ne

Autor Echo, 17 Ožujak 2018, 11:09:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Echo

Naišao sam na jednu srebrnu 156 iz '98 sa 1.9 JTD motorom 77 kW... 270 tkm... za nešto više informacija o autu bi se morao raspitati, nudi se u zamjeni na Italian cars club na facebooku. Rega do 17.10. Ja imam neki krnji Punto 2000. 1.2 regan neki dan. Auto mi je mali, dosta se vozim pa bi mi Alfa bila bolja.

Sad što se tiče održavanja i mana, raspišite se, ono vezani za ovjes znam, više me zanima motor, kvačilo, elektronika.

Mike20

Ja ne bih
AK je uvoz, taj motor ima 800 000km garant

jtdpower

Slazem se s kolegom, tesko da ima samo toliko km, al ako ima sta je tesko potvrdit onda je ok kupnja.

Miha.

Motor ko motor je jedan od boljih. Samo ako sam skužio ti bi to uvozio izvana? Jer se to ne može uvesti zbog euro norme.

Mike20

Nije, tu bi kupio. Pričamo o 20 godina staroj alfi, sa nanizanih tko zna koliko vlasnika, načina održavanja itd.
Taj auto lako poždere love na dijelove 2x vrijednosti auta.
Zamašnjak, kvačilo, dizne, turbina, ovjes, kočnice, A da ne pričamo o truleži koja je jako poznata na tim autima tog godišta

Boxer

A gle, sve je to relativno, dal je bolje uzet 5 ili 6 godina stari razjebani bravo, 147, golfa, astru, bilo što ili 20 godina staru alfu za koju ipak dijelovi više nisu tako skupi kao za ovo novije groblje na kotačima
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Broj rasturenih 5-6 godina starih auti je neusporedivo manji od broja rasturenih 20 godina starih Alfi
A da ne pričamo o sigurnosti i sličnom. 5 godina stari Bravo, Grande i sl imaju 5 zvjezdice na testovima sigurnosti, Alfa stara 20 godina mislim da po standardima tih 5-6 godina starih, nema niti jednu, možda 1-2.

Dobra Alfa sa poznatom poviješću održavanja i da nije trula od ispod,, da.
Al prodavač Alfe koju mijenja za 18 godina starog Punta- mislim da je svaki komentar suvišan

Boxer

Apsolutno se slažem... :ok1: Punto 2 u usporedbi s alfom uopće nije auto pa mi nije jasan ni taj koji bi ju dao za takvo nešto ako je bar donekle ok auto
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Echo

Razgledati ću Alfu s mehaničarem pa ćemo vidjeti... neko prijelazno rješenje bi bila dok traje rega jer mi je Punto na 191 cm visine fkt mali...

Mairon

ÄŒudno, ja imam fiksni sic u puntu 2. Visok sam 190 cm i imam lufta dosta do krova. Mjesta za koljena za vozača ima dovoljno, prostraniji je od nove fieste i sličnih gradskih auta koje sam vozio. Na temu, nebi mijenjao punto 2 za stariju alfu dizel. Ne želi Ä'aba za punta mijenjat.

M.P.

Nemoj mjenjat. Punto je prostran auto, bez obzira šta je mali. 147/156 nema pretjerano prostora unutra. To jesu veći auti, al unutra je sve puno ''bogatije'' i deblje i nestane taj prostor sa papira.

ALFA145QV

Citat: M.P.  u 18 Ožujak 2018, 15:28:13
Nemoj mjenjat. Punto je prostran auto, bez obzira šta je mali. 147/156 nema pretjerano prostora unutra. To jesu veći auti, al unutra je sve puno ''bogatije'' i deblje i nestane taj prostor sa papira.
Citat: Echo  u 18 Ožujak 2018, 13:13:12
Razgledati ću Alfu s mehaničarem pa ćemo vidjeti... neko prijelazno rješenje bi bila dok traje rega jer mi je Punto na 191 cm visine fkt mali...

Kao što je M.P. napisao 156-tica nije baš prostran auto. Za mojih 178 cm visine je taman, vozački sic je super ali netko tvoje visine nije baš prekomodan. Kad sjedneš u nju i probaš nać idealan položaj sve će ti biti jasno.
Alfa 145QV...Fiat Seicento Sporting ... Fiat Tipo  1,4 16V

Mike20

Punto 2 je za nas 190cm+ poprilično prostran, po visini i dužini