ÄŒudan problem s radiom - Alfa 156

Autor Boxer, 01 Srpanj 2020, 09:18:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Boxer

Želio bih promjeniti radio, kupio sam novi i čim ga uštekam uključi se kontakt na autu i display kaže no connection, go to dealer.

Kontakt upali iako nema ključeva u bravi



U čemu je kvaka, zna netko ?
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Tooutman

Aftermarket radio si kupio ili mijenjaš s originalom?
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Boxer

Aftermarket, i sad je aftermarket u autu i sve je ok
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Krivo su spojene žice na konektoru, ona žuta i crvena su valjda skupa spojene pa sa stalnih 12V dobije napon na žicu koja ima napon samo kad daš kontakt

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

gandi

Makni aftermarket 1
Dovedi originalni dio instalacije u kolko tolko originalno stanje, do te mjere da identificiras cemu koja zica sluzi
Spoji kabel od aftermarket 2 na originalnu instalaciju prateci shemu od radija
Pokopcaj konektore naguraj sve unutra, vrati plastike.

Tim redosljedom smo mi prije 10ak dana mjenjali aftermarket 1 za aftermarket 2 kod kolege na Meganeu RS.
--->>>    click here      <<<---

Tooutman

talijani barem FIAT imaju okrenuto žice spojene. Uglavnom 12 stalnih od auta je bilo na poziciji gdje ide pobuda na aftermarket radio. Tako da sam ja starom na bravi nabavio blaunpunkt radio koji je imao audio ISO konektor ugraÄ'en. Znači nije imao svoj konketor na ISO konektor da bi mogao sa strane njega zamjenit žice. Pa sam na stani auta rastavio konektor i spojio da Å¡ljaka Ali to je verzija bez Canbusa.

Alfa 156 vec ima canbus pa tako da je pobuda drugačije složena. Ali prema tome se referenciraj da ti nije okrenuto ili skupa kao što mike veli.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Boxer

Citat: Mike20  u 01 Srpanj 2020, 11:24:15
Krivo su spojene žice na konektoru, ona žuta i crvena su valjda skupa spojene pa sa stalnih 12V dobije napon na žicu koja ima napon samo kad daš kontakt

Upravo to je bio problem a radio nov kupljen :(
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20