upit u vezi kompresora klime

Autor Dotz27, 14 Lipanj 2023, 18:56:18

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dotz27

:funnyshit: Primjetih sad dok je vruce vani, kako klima radi da se auto muci na leru, da objasnim, auto je hladan, klima se tek ukljucila, po dijagnostici ler normalan je 850 okretaja, kad se cuje relej klime padnu okretaji na 750 sto po meni nije bas malo.. Gledao sam voltazu i urednih je 13.5/13.7,varira ali okej je,ono sto nisam popratio je dali isto varira kad se sam ventilator klime uključi, jasno mi je da je vecj potrosac sam vent ali da toliko pada i varira mi nema smisla..Na prijasnoj alfi mi se desavali slicno ali nikad toliko primjetno...






topolino

#1
Mozda ti kompresor klime malo steka.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Dotz27

Pratio sam malo kaj se desava, i pad napona je jer se to desi samo kad pali ventilator.. Jel se moze ista napraviti u vezi toga ili je takva konstrukcija?

topolino

Pregledaj kontakte i masu. Neznam kakva je struja na alfi ali punto ima tri mase. Motor + karoserija, prednji dio instalacije (vent/svjetla) i treca najtanja koja ide iz buzira koji ide prema kabini. Meni je na puntu napukla zica baterija/kutija osiguraca i imao sam problema sa padom napona. Skini alternator i provjeri njegovo zdravlje. Ako ti je prosla alfa imala pad napona onda vrlo vjerojatno je problem u kapacitetu instalacije (zadovoljava minimum) i najmanja oksidacija radi probleme sa strujom.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: