Punto 55 nemirno radi i gasi se hitno pomoc

Autor Markozg2490, 06 Prosinac 2017, 00:54:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Multijet

0989739290

vlatko11

Pogledaj si kontakte u Ä'eku releja. Možda dok si se gnjavio sa map senzorom poremetio neÅ¡to. Malo relej Å¡okiraj s par udaraca Å¡akom,možda neÅ¡to malo zaÅ¡tekava u njemu. A neodbacuj mogućnost problema s napononom.

Za reset kompjutera,odspoji +klemu,daj kontakt,pritisni kočnicu,pusti kočnicu i isključi kontakt i ostavi odspojen akumulator barem dva sata.
Kad spojiš nakon dva ili više sati akumulator nazad,daj komtakt,stisni gas do poda na par sekundi,pusti gas,isključi kontakt,nakon toga pali motor.

Multijet

Hm, interesantno,taj postupak si isprobao ili si pročitao?
0989739290

vlatko11

Citat: Multijet  u 17 Prosinac 2017, 11:06:08
Hm, interesantno,taj postupak si isprobao ili si pročitao?

Pročitao i isprobao. Taj postupak mi rješio nepravilan povrat na ler i povišene okretaje u leru i još neke sitnice koje sam pripisivao elektronici. (sporadično zacukivanje,neko kao okljevanje na ubrzavanju).

Multijet

Dobro je znati ðŸ'
Admin,daj to negdje stavi pod sticky
0989739290

Markozg2490

Evo decki ovako auto je prestao radit sranja.. problem je bio sto sam dobio uz novi komp i immo citac koda i kljuc crveni s bravicom.. i otkqd sam maknuo kljuc koji je bio vezan vezicom za citac otada auto ne pali uvijek i nakon svakih 1km zacukava i trokira.. znaci kljuc od novog kompa i popratnih stvari mora biti kraj citaca koda i onda je sve u redu s autom.. i jos nesto.. otpojio sam jack sa motorica lera i eto auto vise ne radi probleme... ne gasi se ne trokira itd.. pa ako nekome moze pomoci da zna.. CITAC koda :ok1: jel ima logike?

2mario2

Spoji Ä'ek od motorića natrag i vidi jel bude ok ili ne. Ako nebude onda je motorić radio probleme. BaÅ¡ me zanima jel to ili zbilja čitač koda jer mi nije jasno ovo drugo

Markozg2490


Mike20

Čitač koda ne radi povremeno probleme, on ili radi ili ne

2mario2

Citat: Mike20  u 19 Prosinac 2017, 07:41:11
Čitač koda ne radi povremeno probleme, on ili radi ili ne
Zato sam mu i napisao nek proba uÅ¡tekat Ä'ek od motorića lera jer ovo s čitačem mi je malo van serijski da tak velim. Nisam stručnjak, al tolko ipak znam da bi mi bilo čudno

Markozg2490

Ovako danas sam stavio drugi ispravan motoric lera ustekao ga, drugi relej onaj veliki kraj map senzora jer je stari skljocao kod davanja kontakta i evo auto radi kao prije! Sve savrseno! Miran ler, bez trokiranja, pali na zub. Lampica i dalje upaljena al me ne dira.

2mario2

Citat: Markozg2490  u 19 Prosinac 2017, 15:36:46
Ovako danas sam stavio drugi ispravan motoric lera ustekao ga, drugi relej onaj veliki kraj map senzora jer je stari skljocao kod davanja kontakta i evo auto radi kao prije! Sve savrseno! Miran ler, bez trokiranja, pali na zub. Lampica i dalje upaljena al me ne dira.
Znaći dijelom sam bio u pravu jer sam odmah spomenuo motorić lera. Probaj sad ugasit lampicu ako imaš koga da ti ne naplati neznam kolko. Al u jednu ruku možda bolje da niš ne prčkaš više dok radi dobro

Markozg2490

Citat: 2mario2  u 19 Prosinac 2017, 19:53:06
Znaći dijelom sam bio u pravu jer sam odmah spomenuo motorić lera. Probaj sad ugasit lampicu ako imaš koga da ti ne naplati neznam kolko. Al u jednu ruku možda bolje da niš ne prčkaš više dok radi dobro
Haha..tocno tak.. zasad nebum nis dirao al evo uglavnom problem rijesen! Hvala svima :grinning-smiley-043:

topolino

Zna taj citar radit velike probleme. Covjek upali auto ostane svjetlit kljuc, motor radi, a ostatak struje na autu kao da je motor ugasen.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mihajlo90

Pozdrav,

imam veliki problem s Puntom 75. Radi loše oko min nakon paljenja i ugasi se. Lampica brizgaljke svijetli cijelo vrijeme.

Dijagnostika je pokazala ovo:

Dali je to sve neispravno? Odakle krenuti [emoji45]

Hvala!

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk