Grande Punto 1.4 - Izmjena prednjih kočionih obloga (pločica)

Autor bos, 13 Rujan 2012, 20:23:50

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivanm

kolko auto ima km? ako stružu nemaš kaj čekat. mijenjaj ih. ili budeš morao mijenjati i diskove..

Robi 27

Vec rijeseno,samo sam cekao da kisa stane. 140 t km je na satu. Napisao sam samo zato sto vidim da nikom lampica ne svijetli a ovih dana sam ju i ja vec ocekivao. Picimo dalje!

Cartman

BaÅ¡ sam neki dan zamijenio pločice prateći ovaj tutorial i moram priznati da je iÅ¡lo bez ikakvih problema, meÄ'utim:

Nakon mjenjanja napumpao sam kočnicu i tijekom vožnje auto koči kako i treba. Problem (a možda i nije ) koji se meni javlja je slijedeći: Kad sam u leru na semaforum pumpanjem kočnice dobivam zviuk kako da pumpam pumpu (tog zvuka prije nije bilo) a kad je auto ugašen pumpam kočnicu sa istim iritatnim zvukom sve dok se napumpa do kraja i više je ne mogu stisnuti. Malo me muči cijela situacija jr se to prije nije dešavalo, ali auto koči odlično i sa tim nema problema.

ivanm

pričekaj neko vrijeme da pločice skroz sjednu na diskove..

bos

Ma budi bez brige, i prije ti je bio takav zvuk ali kako nisi imao potrebe "pumpati" kočnicu nisi ni išao za tim.

I nije baÅ¡ preporučljivo pumpati kočnicu s ugaÅ¡enim motorom, jer se u kočionom sistemu na taj način podigne pritisak koji i ostane pa  napinje cijeli sustav.

Inače se to čuje na svim autima ja mislim samo nitko ne ide za tim. 

devaST

Da i meni se cuje kad pumpam pedalu od kocnica, nemoj se sa time zamarat.

Sent from my Vip Racer III using Tapatalk 4 Beta


Cartman


marcopolo

Kaj mislite o brembo diskovima i brembo plocicama (prednjim)?
Jel to dobar par?
Hvala

marcopolo

Dakle,
Prvo bi se Bosu zahvalio na postu, uspjesno sam izmjenio prednje i diskove i plocice.
Stavio sam Brembo (bio mi je odlican omjer cijene i kvalitete) i koristio sam bakrenu pastu.
Zasada ne tresu i sve je ok.
Jos jednom hvala.

MarinRab

...da neotvaram novu temu...kako sam stavio zimske gume, bacio sam pogled na plocice i diskove...govori majstor da ce mi jos trajat 3-4mjeseca al meni se ne ceka i onako su prve (46tkm) pa sam dobio par ponuda za nove plocice,pa neznam koje da uzmem,cijena mi neigra ulogu bitna je kvaliteta i sigurnost ;)

BOSCH-179,00kn set

ATE (76251) : 400.00kn

FERODO (42644) : 336.00kn

LPR (115887) : 170.00kn

STARLINE 120kn+PDV

TRW 457,74

BREMBO 446,29

DELPHI 310,01

ICER 270,48

bos

Ja sam stavio TRW, a jedina dilema je bila ili TRW ili ATE.  Ostale nisam ni gledao i TRW mi se pokazao viÅ¡e nego super.

MarinRab

...Å¡ta nisu na GP TRW originalne plocice

miki_zg

Ja idem ovaj tjedan staviti ate diskove i nove plocice pa javim iskustva. Inace sad imam busene diskove ali su mi popucali od kocenja btw imaju oko 11000km

bos

Meni su gore bile BOSCH

Kasnije na nekim modelima je bio ATE, za TRW neznam dal su bile.... 

tommek81

Citat: MarinRab  u 11 Veljača 2014, 11:23:52
...da neotvaram novu temu...kako sam stavio zimske gume, bacio sam pogled na plocice i diskove...govori majstor da ce mi jos trajat 3-4mjeseca al meni se ne ceka i onako su prve (46tkm) pa sam dobio par ponuda za nove plocice,pa neznam koje da uzmem,cijena mi neigra ulogu bitna je kvaliteta i sigurnost ;)

BOSCH-179,00kn set

ATE (76251) : 400.00kn

FERODO (42644) : 336.00kn

LPR (115887) : 170.00kn

STARLINE 120kn+PDV

TRW 457,74

BREMBO 446,29

DELPHI 310,01

ICER 270,48

Su ove  cifre jos aktualne...moram menjat...di di odem najbolje tokic il?