GP 1,3 MJT 55 2008- Zamjena lanca

Autor marcopolo, 21 Svibanj 2013, 21:10:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

marcopolo

Postovani,
Na redovnom servisu su mi rekli da bi trebao promijeniti lanaca sa svim pripadajucim dijelovima na 160 tisuca kilometara.
Mislim da li je to istina?
Sto se sve radi kada se mijenja lanac(pretpostavljam polugeneralka).?

Hvala lijepo

bos

Lanac ti ovom motoru zamjenjuje zupčasti remen.  Ubiti ti to ispada kao veliki servis koji se inače radi na 100 000km ili svakih 5 godina. Na tvom motoru je za distribuciju umjesto remena lanac, pa je samim time i interval izmjene drukčiji...

Robi 27

Inace taj lanac bi trebao pozivjeti jednako kao i motor,a to je po njihovom 250 t km. Kad ces ic u servis pitaj sta se dogodilo s lancem tj radi cega ga mijenjaju. Ne znam tocno sto sve ide uz njega,ali nekom logikom to bi bili natezaci i vodilice.
Cuo sam da se na velikom servisu inace samo pogleda u kakvom je stanju natezac i to je to. Kakvu su ti cifru spominjali,je li papreno?

I polugeneralka nema veze s ovime,radi se kada ti motor pokazuje da mu je vec tesko,tak da nemoj vise mijesat redovne i velike servise s tim :)

dudo1

nema izmjene dok traje motor a procjena je do 300 000 a sve ovisi kak ko vozi bas me zanima za par godina da vidimo kolko mašina može izdržat

marcopolo

Cijena izmjene je oko desetak tisuca kuna, nisu bas spominjali dijelove,ali ne cvili i jos uvijek jako dobro vuce.Znaci jos mu nije tesko.

Nevezano za ovo samo da jos pitam za kocioni par SWAG disk i ferodo plocice?kaj o tome mislite?

Hvala

Robi 27

Nisam znao da SWAG uopce radi disk kocnice,znao sam samo za kuplung setove.
I mislim da nije velika razlika u lovi,radije bih isao na nesto provjereno tipa TRW,ATE,Delphi,Ferodo ili Bosch koji ti je i prva ugradnja.
Sto se tice plocica mislim da s Ferodom neces pogrijesiti.

bos

TRW  ili ATE,  ferodo nekako cvili u zadnje vrijeme.

Ja sam stavio TRW koliko se sjećam i odlične su.

cupavica lorena

cijena kompletnog razvoda za 1.3 motor je 2250kn bez ikakvog popusta i mjenja se na 250000tkm ili odredjenog broja radnih sati,to je cijena za SWAG set,tj takav je prva ugradnja u auto,ima i jeftinijih za kupiti za 1500 kuna,koliko je rad u ovlastenom servisu neznam,ali 10000tk je barem 2 puta previse cijena makar i za ovlasteni servis,zavisi kakve ti ferodo stave plocice,koliko kilometara ima auto da su diskovi potroseni za izmjenu
ako nemate hobi,kupite fiat

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

cupavica lorena

ako nemate hobi,kupite fiat

dudo1


SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

marcopolo

U Autocommerceu je ponuda 9128,53kn,Izmjena lanaca,lancanika,pumpa vode....rad(najvise).

tempradrifter

po pravilu se valjda mjenja i uljna pumpa koja doÄ'e ca 5000kn, zato je i tak skupo

dudo1