GP 1,3 MJT 55 2008- Zamjena lanca

Autor marcopolo, 21 Svibanj 2013, 21:10:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

zeus

Citat: marcopolo  u 29 Svibanj 2013, 12:06:18
U Autocommerceu je ponuda 9128,53kn,Izmjena lanaca,lancanika,pumpa vode....rad(najvise).

:shock:



Nije ni čudno da su u banani.

10 milja kuna! NemaÅ¡ brige da bi to platio.  :trus

Robi 27

Evo neka i ja budem prvi u necemu...

Pukla bregasta,pukao lanac,sutra dizne idu dole pa ce se vidjeti steta. Ono sto znam od prije je to da je to tzv. non-interference motor pa bi klackalice trebale preuzeti silu na sebe i slomiti se...


A sad jedan prijateljski savjet...pregledajte si lance,moj je stao na 160 t km bez ikakvog upozorenja i bez ikakvih naznaka i poteskoca prije samog kvara. Nije bilo ni naprezanja ni niceg,40 km/h,3.brzina u centru grada.

Guglam i guglam i vidim da sam 1 na 100000 kojem se to dogodilo,al sta sad,idemo dalje.

zvezdo

Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

SEB

Citat: zeus  u 29 Svibanj 2013, 18:30:14
:shock:



Nije ni čudno da su u banani.

10 milja kuna! NemaÅ¡ brige da bi to platio.  :trus
misliš da je za druge aute puno jeftinije? sad sam radio ponudu za Hondu Acord sa zamjesnkim dijelovima 1.000,00 eura samo osnovni dijelovi
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

cupavica lorena

ako nemate hobi,kupite fiat

cicili

dobro i na koliko je predvidano mjenjanje tog lanca na tom motoru? i koliko stvarno kosta izmjena na kraju?

Robi 27

Slaze se lagano,klackalice su svoje odradile,nisu sve ni pukle al naravno da se mijenjaju.

Izmjena lanca je na 250 t km. Cijena seta je ja mislilm oko 2300 kn + izmjena.

draĹžen.os

Evo da i ja iznesem naÅ¡e(Dino i moje) iskustvo sa lancem. Radi se o Puntu 1,3 multijet 2003 god. Auto po satu preÅ¡ao 176 000 km.(vjerojatno i ma i viÅ¡e poÅ¡to je iz uvoza i normalno nema servisnu knjižicu) U zadnje vrijeme se malo čuo lanac, kao neko lupkanje. PoÅ¡to nema nekog odreÄ'enog intervala za izmjenu mi smo odlučili da ga promijenimo.(u strahu su velike oči).

Lanac kao i zupčanici ne izgledaju loše


screen capture software


adult image

Problematična je vodilica lanca, odnosno onaj plastični dio koji je od starosti pukao na jednom mjestu i komadić se odlomio doduše tek kada je vodilica skinuta.


upload a gif

Drugi problematični dio je španer vodilice lanca koji zna zapeči pa nedovoljno špana lanac,


post img

U svakom slučaju motor sada puno mirnije radi i nema toga laganog kuckanja. Posao odraÄ'en u ovlaÅ¡tenom Fiat servisu, sa original dijelovima.

Jedan Dinin prijatelj iz Sarejeva mu je i rekao da najvjerojatnije problem može biti u vodilicama i španeru lanca a da sam lanac i zupčanici nisu problem.

Na kraju je tako i bilio. Mogle su se samo promijeniti vodilice i španer, ali pošto je isti posao (rastavljanje) i za to smo odlučili promijeniti sve u kompletu.


Lima_ri

Koliko je izaslo na kraju , set i ruke?
"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

draĹžen.os

Komplet lanac i pripadajuci dijelovi, ulje, filter ulja i rad 3.600 kn.

Poslano sa mog SM-G130HN koristeći Tapatalk


Dr.Grande

Znaci to kuckanje i nemiran rad motora ima bas specifican zvuk, tj. i uho bez previse iskustva to cuje?

SEB

Lanac se po PSu nebi trebao nikad mjenjat ali obično pucaju do 150.000 km tako da ga treba mjenjat prije
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

draĹžen.os

#27
Nemiran rad je povezan sa nosačem motora. Mi smo promjenili nosač motora(ispod akumulatora) pa je zato motor mirniji a zvuk  lanaca se čuje i iz dekla na lancu. To Å¡to Seb kaže isto je i nama rekao majstor samo Å¡to je on rekao max. 170 - 180 000 km. je vrijeme za izmjenu.

Poslano sa mog SM-G130HN koristeći Tapatalk

SEB

Meni svi koji su došli imali su manje od 150t km tako sve ovisi kak je vožen. Mozda neki bi otpeljo i vise
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Antonijo

Citat: SEB  u 28 Rujan 2015, 17:14:18
Lanac se po PSu nebi trebao nikad mjenjat ali obično pucaju do 150.000 km tako da ga treba mjenjat prije

:rofl :rofl :rofl

I kaj je onda bolje imat auto s zupčastim remenom pa znati da moraš mjenjati ili imati lanac pa misliti da si miran a govance voli puknuti ?


TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE