Grande Punto 1.3mjet - problem sa strujom

Autor Dizlo, 12 Siječanj 2016, 21:01:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Multijet

E da, sada sam se sjetio, na 1,3 multijetu mk2b mi se znao resetirati sat prilikom paljenja i neki puta trzati na leru.
Problem je bio da je plus kabel sa akumulatora do kutije sa osiguračima bio nagorio odnosno na stopici kod kutije osigurača izgorila izolacija.
Stavio sam drugi kabel većeg presjeka i počistio kontakte od minus kabela na šasiji i motoru, od tada je puno veselije vrtio anlaser i nikada više reset sata niti trzanja na leru.

Negdje ovdje je i bio post da si obavezno pregledajmo te spojeve, počistiti stopice i mjesta na šasiji i motoru i riješeno brdo problema sa strujom, ipak je to fiat :ok:
0989739290

topolino

Zice na puntu su ...  :facepalm:. Najdeblja mjeri 0.75 vecinom su 0.50 ili 0.25  :skartoc
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Multijet

Da, bakar je skup i gledaju uštedjeti gdje god mogu.

Isto tako je i težak metal, pa ti sad vidi uÅ¡tedu na cijeni i masi bakra ako samo po jednom vozili uÅ¡tediÅ¡ - lupam napamet -  1 kg puta broj vozila o kojim se ciframa radi . A ti onda mijenjaj žice, Å¡mirglaj priključna mjesta...........

Sjećam se na zastavinim vozilima, a pogotovo ruskim ladama, to su bile žice, mogao si priključiti kaj god i nikada nije ništa izgorilo, stavljala su se dodatna duga svjetla i maglenke jer je tada bila rijetkost halogena žarulja i da vidiš kako je to svijetlilo!!! :formula:
0989739290

topolino

Znam da je skup, ali radi tih zicica ti se tope konektori i zice. Na zadnjem svjetlu sam morao mjenjati cjeli konektor jer se istopio, na kratkim svjetlima kada budem morao mjenjati zarulje cu morati mjenjati konektore jer ce se raspasti. I onda se ljudi cude kako svako toliko neko novije ozilo, pogotovo autobusi nestanu u plamenu :D
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Multijet

Citat: topolino  u 03 Veljača 2016, 08:12:25
Znam da je skup, ali radi tih zicica ti se tope konektori i zice. Na zadnjem svjetlu sam morao mjenjati cjeli konektor jer se istopio, na kratkim svjetlima kada budem morao mjenjati zarulje cu morati mjenjati konektore jer ce se raspasti. I onda se ljudi cude kako svako toliko neko novije ozilo, pogotovo autobusi nestanu u plamenu :D
:good:
:super:
0989739290