Porez i ostala davanja na aute

Autor 2mario2, 19 Siječanj 2016, 19:00:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

2mario2

Tema je otvorena s ciljem da se ljudi koji neznaju informiraju prije kupnje što ih čeka i koliko ih čeka poreza kao i ostalih davanja na limenog ljubimca

Da počnem

Mene je porez za moj Saxo sa dosta opreme iz 2001. godine izašao 405kn, promjena vlasnika (tj. nova prometna) sve skupa oko 80-tak kn, tablice su mi ostale (ako si kupac vadi nove to je još dodatno oko 100kn mislim)

Imam i pitanje

Poznanica je kupila Punto mk2a (zaboravio jel benzinac ili dizel) iz 1999. godine i teta u Zaprešiću joj je izračunala nevjerovatnih 1500kn poreza!
Pa to nije moguće jer tolko platiti porez je ko da si je novi kupila

Baso_1990

mene je porez za grande punta iz 2006. sa sa active paketom opreme dosa 1200 kn
porez za punta mk2 dok sam ga ima sam platija oko 370 kn to je bilo prije otprilik 3 god

Boxer

1500kn nemoguće, to se netko sjetio kako ubit vrijeme
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

2mario2

Citat: Boxer  u 19 Siječanj 2016, 21:04:25
1500kn nemoguće, to se netko sjetio kako ubit vrijeme
ozbiljno ti velim. Ja sam skoro ruknuo sa stolice jučer kad sam čuo

Al ne laže jer je i njen buraz pričao samnom i rekao da to nije moguće, al da im je ženska tolko rekla

Dr.Grande

Padne mi mrak na oči kad se sjetim koliko sam dao poreza za svog..

Boxer

Citat: 2mario2  u 19 Siječanj 2016, 21:10:59
ozbiljno ti velim. Ja sam skoro ruknuo sa stolice jučer kad sam čuo

Al ne laže jer je i njen buraz pričao samnom i rekao da to nije moguće, al da im je ženska tolko rekla


prije 2 tjedna sam platio 440tkn poreza za svojeg jtd-a ELX iz 2001-e godine, garantiram da je to izmišljotina nema im tko kaj reći, doneseš ugovor, prometnu, pogledaju zadnju godinu kad se takav auto proizvodio u katalogu cvh, skinu 10% vrijednosti za svaku godinu koliko je tvoj stariji od zadnje godine kad se takav auto proizvodio i od tog iznosa ti na uplatnicu napišu 5%, platiš u fini, banci i to je to. nikakvih 1500kn garantirano. Ljudi imaju bujnu maštu ili se hvale da im auto puuuuuno vrijedi. Eventualno greška službenika ali u to sumnjam, taj posao ne rade pekari i slastičari nego ljudi koji to rade godinama
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

2mario2

Citat: Boxer  u 19 Siječanj 2016, 21:35:09

prije 2 tjedna sam platio 440tkn poreza za svojeg jtd-a ELX iz 2001-e godine, garantiram da je to izmišljotina nema im tko kaj reći, doneseš ugovor, prometnu, pogledaju zadnju godinu kad se takav auto proizvodio u katalogu cvh, skinu 10% vrijednosti za svaku godinu koliko je tvoj stariji od zadnje godine kad se takav auto proizvodio i od tog iznosa ti na uplatnicu napišu 5%, platiš u fini, banci i to je to. nikakvih 1500kn garantirano. Ljudi imaju bujnu maštu ili se hvale da im auto puuuuuno vrijedi. Eventualno greška službenika ali u to sumnjam, taj posao ne rade pekari i slastičari nego ljudi koji to rade godinama
Kak je da je, tak su rekli. A nemaju ni neki razlog lagati o porezu jer to ionak nije kazalo vrijednosti auta (moj po katalogu vrijedi 8100kn, a da ga prodajem nebi ga dal ispod 12000kn npr), a i lagati o Puntu iz 99-te moraš biti munjen. A ova nije munjena. A može itekako biti pogreška službenika jer svi nažalost znamo da pola državnih službenika skoro da nema srednje škole

zoky00

Punto mk2b Sporting 1.4 2003., prije 2 godine cca 1250 kn, ako se ne varam...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


topolino

Jesi preplatio sportinga. Mk2b 2003g. 1.2 60ks active 350kn prije 1g.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Green Punto

sve ovisi tko radi u poreznoj, poznas li ga ili ne...mozes za isti auto platit vise nego netko drugi...jer ga moze pisat kako hoce i kako mu volja, tocnije..linija, medulinija, oprema i tako te stvari, pa svi vrlo dobro znamo di zivimo...
Cuore Sportivo   :wiii:

Jezy

Citat: 2mario2  u 19 Siječanj 2016, 19:00:55


Imam i pitanje

Poznanica je kupila Punto mk2a (zaboravio jel benzinac ili dizel) iz 1999. godine i teta u Zaprešiću joj je izračunala nevjerovatnih 1500kn poreza!
Pa to nije moguće jer tolko platiti porez je ko da si je novi kupila

Nažalost je istina da je porez za neke skup, za neke jeftin...
ProÅ¡li tjedan sam napokon rijeÅ¡io papirologiju za punta mk2b... suze su mi krenule u fini kad mi je ''stručna'' gospoÄ'a izračunala koliko moram platiti... znači auto je od 2008. u prometu i tako stoji u prometnoj, ali nije zato i model iz 08. godine, nego kolko ja znam zadnji takav auto proizveden je 05./06.... GospoÄ'a je ljepo ukucala podatke od auta u svoje računalo i izbacilo joj 'eror', probala je par puta ponoviti postupak i opet niÅ¡ta... kad sam skužio da ženska nema pojma o poslu, zamolio sam ju da joj ja čitam podatke o automobilu, a ona ih neka unosi u komp... i tako nakon par minuta natezanja s njom, žena shvati da je to model auta 05./06.... Ali tako ne piÅ¡e u prometnoj... onda me počela napadat da sam krivotvorio podatke o autu i svaÅ¡ta neÅ¡to... Zvala je tristo brojeva da provjeri kakav je to auto i od kud mi... srećom pa je bivÅ¡i vlasnika auta bio policajac, pa me je brzo pustila na miru... Ali poÅ¡to oni u svom katalogu vozila nemaju takav auto... okrenula je monitor tako da nevidim Å¡to radi i počela je neÅ¡to lupkat po tastaturi... izračunala mi je 1650kn poreza... i rekla mi da ako se ne slažem sa cjenom idem sutskom procjenitelju neka mi on procjeni auto... BOLESNA DRŽAVA I NJEN SUSTAV
:abarth:

ccm

Samo da se nadovezem na ovaj porez za Punta, ja sam isto platio puno, preko 1000kn, ne znam sad tocno kolko vise, recimo 1100, tako nesto. Zasto?
Pa ovako, u katalogu kojeg oni imaju nema Punta mk2a, samo mk2b od 2004 na vise. To je najstariji puno kaj imaju. Po katalogu, taj punto sa 16v motorom vrijedi 25k kuna, tako nesto. Oduzeo je jos 5% po godini, pa ispada 22500kn vrijednost auta i 5% poreza na to ispadne oko 1100kn.
Naravno, odma sam se zalio, jer sam par mjeseci prije za Mazdu 323F DITD isto iz 2002 platio 600kn poreza.
Ali tip mi je pokazal knjigu i kak se to racuna i veli da on moze jedino tu cijenu napisat ili da uzmem vjestaka pa da mi on procjeni auto.
Nisam imal vremena a i upitno je kolko bi mi vjestak naplatili usluge i procjenil auto, tak da sam pregrizo jezik, platio porez i pici dalje.
Da, na ugovoru smo napisali 15k kuna vrijednost, ali nista od toga...
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

2mario2

O tome ja pričam da ženska nema razloga lagati jer toga nažalost kod nas itekako ima, samo si većina pusti mira i plati

Poslano sa mog LG-H220 koristeći Tapatalk


Mike20

Mene je probala dići na poreznoj prije godinu-dvije, za Punta 1 iz 1996.g. , obračuna porez 1500kn. Da nisam vidio ekran njezin na kojem je bio nacrtan Punto 2b, možda bi čak i platio.

Velim ja njoj, nije to taj auto, to je Punto od 2004.g. Veli onda ona 1000kn, velim ja njoj nije ni taj, to je Punto 2 od 1999.g,veli onda da se ne natežemo 600kn, rekoh ajd nek bude jer sam vidio da nebu baš 200-300kn prošlo po cifri iz ugovora

Bez pretjerivanja, tak je bilo riječ do riječ
Iako su rekli da za stare aute gledaju cijenu u ugovoru, to nije istina

gandi

Nije bitno tko radi na poreznoj, vec tko procjenjuje auto.
Koja lijepa rijec, dekolte i treptanje okicama cine cuda.
Mike, prijateljica je lani u 8. mjesecu za mk2a 1.2 8v + neka opremica iz 2001. platila 300 (tri stotine) kn poreza. I tako imam jos nekih primjera.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---