Bušenje tablica

Autor 2mario2, 27 Siječanj 2016, 10:10:45

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gandi

Citat: Mike20  u 28 Siječanj 2016, 07:32:23
Bušenje tablica rupom 2-3mm nije neka greška, one i dalje nemaju nikakvih dodanih znakova na sebi da bi bile nevažeće, pa ak malo dodirneš stup, pa nećeš ih mijenjati ak su svi znakvoi čitljivi, a malo je svinuta u kutu

Kako nije? Dali je tim postupkom namjerno oÅ¡tećena stvar koja je tuÄ'e vlasniÅ¡tvo (državno) i joÅ¡ k tome predstavlja službenu ispravu ili kako se već ta kategorija zove?

A uz cijelo čudo dostupnih neodimijskih magneta, raznoraznih silikona i obostrano ljepljivih traka ne vidim potrebu zašto se uopće zajebavati sa bušenjem.

Btw, kad smo već otišli u off, Mike, kako se vi postavljate u slučaju kad naložite skidanje tablice, a ona je zaljepljena za branik?
--->>>    click here      <<<---

Multijet

Jednom je bilo napisano, odnosno bila je praksa da ako tablice idu dolje a vozač nezna ili ne može ili neće ih sam skinuti, zove se Hak pa onada ih meho skida a vozač sve to lijepo plati plus sve troškove tipa kazna,vanredni tehnički, izlazak Hak-a i rad mehe pa vi sada vidite sa kojekakovim bušenjima i kemijama.

Jedino legalno je okvir , lijepljenje trakom mislim da se tolerira.

Ovo je bilo u moje vrijeme rada na terenu, neznam je li se nešto promijenilo. :boss
0989739290

Mike20

Citat: gandi  u 28 Siječanj 2016, 12:36:13
Kako nije? Dali je tim postupkom namjerno oÅ¡tećena stvar koja je tuÄ'e vlasniÅ¡tvo (državno) i joÅ¡ k tome predstavlja službenu ispravu ili kako se već ta kategorija zove?

A uz cijelo čudo dostupnih neodimijskih magneta, raznoraznih silikona i obostrano ljepljivih traka ne vidim potrebu zašto se uopće zajebavati sa bušenjem.

Btw, kad smo već otišli u off, Mike, kako se vi postavljate u slučaju kad naložite skidanje tablice, a ona je zaljepljena za branik?

U biti da, no kak izbjeći ikakvo oštećivanje, kamenčići skidaju farbu, broj "1" postaje slovo "I" itd.
Ja imam alat, ak niÅ¡ drugo, ide cijeli branik dole  :rofl
Neki oduzmu prometnu uz potvrdu, vlasniku se naloži skidanje, pa koju metodu upotrijebi, super.
Zato sam viÅ¡e za Å¡raf, neki mali  :D

gandi

Mike, za razliku od svih faza od uzimanja bušilice u ruke pa do zavidanih tablica na koje svjesno možeš utjecati, na kamenčiće ne možeš utjecati. Zato sam i boldao ono namjerno.
Isto je za oštećenje tablice u sudaru, od vremena i sl. Nisam čuo još niti jedan slučaj da je netko dobio kaznu jer je u sudaru oštetio tablicu, a dva takva sam imao i sam kod sebe doma.
--->>>    click here      <<<---

franjo-fritz

Jedno je uništenje, oštećenje tablice nehotice ( sudar, kamencici, izbljedjela slova) a drugo namjerno busenje, rezanje,
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Tihich

Hvala Franjo, s čim je bolje učvrstit trakom ili silikonom obzirom na trajnost.

Maverick

Citat: Tihich  u 28 Siječanj 2016, 20:56:07
Hvala Franjo, s čim je bolje učvrstit trakom ili silikonom obzirom na trajnost.

ja sam kupio od 3M-a dvostranu spužvastu samoljepljivu traku u bauhausu i drži bez da se igdje odljepilo ima već godinu dana na jednom, 3 godine na drugom autu.

moja preporuka

franjo-fritz

Citat: Tihich  u 28 Siječanj 2016, 20:56:07
Hvala Franjo, s čim je bolje učvrstit trakom ili silikonom obzirom na trajnost.
nebi vjerovo al ni na jednom svojem autu nisam ljepio tablice uvjek imam okvire
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Boxer

Ja na 147 imam tablicu bez okvira zaljepljenu na traku već 2 i pol godine i lagano sam ju savionuo ali ne toliko jako da prati branik jer bi bilo ružno
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

the-rider

a hebem vam  :haha
covjek vise ni 2 rupice na autu ne smije probusiti  :D
ja koristim od wurtha neku prozirnu traku, zaboravio sam model, uglavnom ako te policija pita tablice mozes im samo ponesti cijele branike  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

Onda kupi ljepilo za Å¡ajbe. Na svaki cosak po kapljicu. Jedino fleksom ide dole.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

the-rider

ma imam i slabije trake, namjerno koristim tu jaku
kad sam na proslom autu skidao tablice bile su kao da ih je neko zvakao  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

Citat: the-rider  u 28 Siječanj 2016, 22:43:47
a hebem vam  :haha
covjek vise ni 2 rupice na autu ne smije probusiti  :D
ja koristim od wurtha neku prozirnu traku, zaboravio sam model, uglavnom ako te policija pita tablice mozes im samo ponesti cijele branike  :)
u principu se nesmiju busiti jer one pripadaju drzavi a ne tebi tj one su drzavni dokument o identitetu vozila i moraju biti cijele i čiste.. Npr u italiji me murjak stjerao na benzinsku da operem tablice jer se nisu dobro vidjele. Isto tako po nekom zakonu tablice bi trebale biti na predviÄ'enom mjestu gdje je proizvodjac auta to namjenio. Revolucija je bila kada se pojavila ar156,147 koji su to predvidjeli sa strane napredjem braniku
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

crev1986

Po zakonu tablica mora imat okvir nikakva ljepila, magneti, srafi lebdece sprave. Ja sam imao sranja zbog tablice bez okvira. Al tko voli nek izvoli , samo to nije nikakvo sredjivanje auta niti tuniranje!

gandi

#29
Poprilično sam siguran da u zakonu ne piše da mora stajati u okviru. Piše da mora biti istaknuta na vidljivom mjestu ili tako nekako. Ako tko ima volje neka potraži te članke, meni se trenutno baš i neda. Ili ćemo čekati dežurne policajce da se oni jave :D
--->>>    click here      <<<---