Bušenje tablica

Autor 2mario2, 27 Siječanj 2016, 10:10:45

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Citat: gandi  u 28 Siječanj 2016, 23:17:02
Poprilično sam siguran da u zakonune piše da mora stajati u okviru. Piše da mora biti istaknuta na vidljivom mjestu ili tako nekako. Ako tko ima volje neka potraži te članke, meni se trenutno baš i neda. Ili ćemo čekati dežurne policajce da se oni jave :D
poprilicno si u pravu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

crev1986

Po zakobu plocica mora bit u okviru ali rijetko koji gleda, mene su upozorili na to , a ako te odvede na vanredni MOZE ( nije nuzno)  te srusit zbog tog !

TOMMYmk1

Moj stari imal 10 godina na 33 prednju tablicu sa crnim imbusima na bijelome zaÅ¡arafljenu i niko mu nikaj nije rekel mislim, da ti ocu napisati kaznu budu bilo kaj naÅ¡li  :facepalm: I da neko je spomenul da su tablice državno vlasniÅ¡tvo lik u kžu naÅ¡el rupu u zakonu i na svim svojim vozilima ima svoje tablice koje je on nazovimo to tako dizajniral murija ga zaustavi svako malo i nikaj mu nemru neznam koja je fora oko toga,i ono kaj mene zanima kak su državno vlasniÅ¡tvo a ti ih platiÅ¡ i staviÅ¡ ih na svoj auto  :hm: sory za off topic evo slike tablica   :papa:

Mike20

Tako je. Tablice NISU državno vlasništvo.

U kontekstu bušenja, one su dokument koji je izdala država.
Bitno da je taj dokument čitljiv, važeći i vidljivo istasknut.

Dam se kladiti da mnogi imaju u Ä'epovima vozačke koje su poluraspadnute, u dva ili 3 dijela, ili se slika viÅ¡e ne raspoznaje, pa do napuklih osobnih itd itd

franjo-fritz

Aaa o čemu ti to prvo ovo na slici nema veze sa hr tablicama pa samim tim ni sa hr zakonom. Drugo neko stavljao svoj dizajn? Daj to malo objasni
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Ok. Kazete da nisu onda uzmi svoje tablice i stavi na bilo koj auto. Zanima me kako ces proci..... Npr sa kakvom kaznom?  Nismo svicarska tamo tablice glase na ime i prezime. Kod nas ne nego na vozilo sa pripadajucim brojem Å¡asije.. ZaÅ¡to onda npr moras odjaviti nereg. Vozilo i vratiti tablice??  Odgovor je???
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

TOMMYmk1

Vidite da se može jer koliko sam skužio ćovjek ima sve tablice na svim autima iste a ima ih malo viÅ¡e,kako Å¡to zaÅ¡to nemam pojma,neka rupa u zakonu postoji koja neznam,samo sam naveo ovaj primjer da postoji i ta mogućnost da u RH se može imati tablice koje nemaju veze sa ovom državom,a napoćetku sam mislio da su ti auti od tko zna gdje uvezeni,ugavnom auti su registrirni i voze po naÅ¡im cestama a nitko mu nemože kaznu napisati,da znam kak je moguće vrlo rdo bi napisal samo kažem da je i ovak nekaj moguće  :ok:

2mario2

Citat: Mike20  u 29 Siječanj 2016, 20:52:49
Tako je. Tablice NISU državno vlasništvo.

U kontekstu bušenja, one su dokument koji je izdala država.
Bitno da je taj dokument čitljiv, važeći i vidljivo istasknut.

Dam se kladiti da mnogi imaju u Ä'epovima vozačke koje su poluraspadnute, u dva ili 3 dijela, ili se slika viÅ¡e ne raspoznaje, pa do napuklih osobnih itd itd
Onda jesam li napravio na kraju glupost ili ne? Istina, barem sam mogao u slova probuÅ¡it da se ne vidi (to jesam u meÄ'uvremenu, al sad imam jednu rupu vidljivu koju budem već nekako sakrio)



Samo me zanima sad nakon ovog što si napisao jel se smije bušit uopće ili nikako ni pomislit?

Edit: danas se mimoišao sa dvije patrole (jedna u KR, druga u ZG županiji) i prošao sa autom kakav je pokraj presretača i vidjeli su me jer smo se lijepo još i pogledali i nijedan od tih nije krenuo zamnom. Istina da su mogli, ali nisu. A riješen je problem šajbe danas. Frend bude narednih dana poravnao s hidraulikom krov samo da drugi može stavit drugu šajbu i onda mi je mir dok ne skupim još za haubu

Da se i ta agonija već jednom završi jer je i meni jadno se vozit, a na posao moram jer nema mjesta trenutno za zafrkanciju i biti doma bez lipe

gandi

Citat: Mike20  u 29 Siječanj 2016, 20:52:49
Tako je. Tablice NISU državno vlasništvo.

U kontekstu bušenja, one su dokument koji je izdala država.

Zašto onda jednom kad odjavim tablice MUP taj dokument ne poništi i ne da mi ga u trajno vlasništvo, kao i sve ostale dokumente, već im ja tablice moram vratiti?

ILI su te tablice moje, samo su u mupu na čuvanju. Pa, recimo, moj stari koji je bio vlasnik auta sa regom npr, RI-888-PU koja je odjavljena pred godinu dana, kad poželi registrirati novi auto jednostavno traži natrag baš te tablice. Ili će se one kad - tad dodijeliti nekom drugom?
--->>>    click here      <<<---

franjo-fritz

Mislim da su tablice na cuvanju do 60 dana.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

gandi

Mislim da dobro misliš. Samo, ja ne pitam za period unutar 60 dana, nego za dulje razdoblje.

Dakle, stari u 2. mjesecu 2008. kupi auto i još plati izdavanje tablica za njega 300 - 400 kn ili kolko već (nebitno za bit priče)
u 2. mjesecu 2015. auto se odjavi i tablice se vrate MUP-u

Dali moj stari u sad ponedjeljak ili za 10 mjeseci ili za 5 godina kad kupi drugi auto može doći u MUP i tražiti da mu se ponovno dodjele "njegove" tablice koje je on platio davne 2008?

Ili će te "njegove" tablice kad - tad dobiti netko drugi?
--->>>    click here      <<<---

2mario2

Citat: franjo-fritz  u 29 Siječanj 2016, 23:14:00
Mislim da su tablice na cuvanju do 60 dana.
Na čuvanju su 90 dana, a ukoliko se želi taj period se uz plačanje produžuje kolko sam ja upoznat i ukoliko se zakon nije mijenjao

Ako se tablice poništavaju onda se mislim ni ne dodjeljuju nekome više uopče, al ne stojim iza tog jer nisam siguran

Ako se ne ponište i ostave 90 dana na čuvanju MUP ih automatski poništava osim ako vlasnik, tj. ćije su bile ne zatraži daljnje čuvanje (kolko se to plača neznam)

crev1986

Citat: TOMMYmk1  u 29 Siječanj 2016, 21:10:49
Vidite da se može jer koliko sam skužio ćovjek ima sve tablice na svim autima iste a ima ih malo viÅ¡e,kako Å¡to zaÅ¡to nemam pojma,neka rupa u zakonu postoji koja neznam,samo sam naveo ovaj primjer da postoji i ta mogućnost da u RH se može imati tablice koje nemaju veze sa ovom državom,a napoćetku sam mislio da su ti auti od tko zna gdje uvezeni,ugavnom auti su registrirni i voze po naÅ¡im cestama a nitko mu nemože kaznu napisati,da znam kak je moguće vrlo rdo bi napisal samo kažem da je i ovak nekaj moguće  :ok:
ajde najdi mi 2 iste tablice ? Ne mozes naci. 2 istw Npr ZG 007 BB ali. Mozes naci Ka 007 BB

franjo-fritz

Mislim da poslje isteka roka tablice idu u reciklažu za konzervu žuje
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mike20

Citat: franjo-fritz  u 29 Siječanj 2016, 20:57:29
Ok. Kazete da nisu onda uzmi svoje tablice i stavi na bilo koj auto. Zanima me kako ces proci..... Npr sa kakvom kaznom?  Nismo svicarska tamo tablice glase na ime i prezime. Kod nas ne nego na vozilo sa pripadajucim brojem Å¡asije.. ZaÅ¡to onda npr moras odjaviti nereg. Vozilo i vratiti tablice??  Odgovor je???

Ak staviÅ¡ table sa jednog auta na drugi, onda nisi počinio prekrÅ¡aj nego kazneno djelo po čl. 278. KZ-a, tj . krivotvorenje, tako se procesuira (friÅ¡ko mi je pa sam u toku  :D)

Upravo si dijelom odgovorio.

Tablice su identifikacijski dokument ko i svaki drugi, osobna, vozačka itd. Povezuje identifikacijske podatke (marka, boja itd) uz nekog vlasnika. No ne vežu se za ime i prezime vlasnika, nego se on može mijenjati unutar istog reg. područja. To je razlog zašto se odjavljuju, vraćaju itd-za razliku od osobne, vozačke itd koju ne moraš vratiti da ih ONI unušte, jer su neprenosivo vezane za jednu osobu.

Citat: gandi  u 29 Siječanj 2016, 23:04:56
Zašto onda jednom kad odjavim tablice MUP taj dokument ne poništi i ne da mi ga u trajno vlasništvo, kao i sve ostale dokumente, već im ja tablice moram vratiti?

ILI su te tablice moje, samo su u mupu na čuvanju. Pa, recimo, moj stari koji je bio vlasnik auta sa regom npr, RI-888-PU koja je odjavljena pred godinu dana, kad poželi registrirati novi auto jednostavno traži natrag baš te tablice. Ili će se one kad - tad dodijeliti nekom drugom?

E sad, dal se može ponoviti neki odjavljeni broj od prije 10 godina, mora bih se raspitati