Promjena dimenzija guma - atest?

Autor Jezy, 11 Veljača 2016, 13:40:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

somthing_ugly

meni recimo nece upisat 205/50 16" koja je tvornicki isla na Coupe, ali mi je zato upisano 195/50 15" koja nikada nije stavljana na Coupe, tako da...

Jezy

Citat: somthing_ugly  u 14 Veljača 2016, 17:49:08
meni recimo nece upisat 205/50 16" koja je tvornicki isla na Coupe, ali mi je zato upisano 195/50 15" koja nikada nije stavljana na Coupe, tako da...
I za to si naravno sigurno morao platiti atest

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk

:abarth:

Stilo M

Ako vas tu fukaju za 15 i 16 cola a kak ce onda mene u 5mj na regi za 18 na Stilu i ludom dimenzijom gume?
:facepalm:  :tres:
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

somthing_ugly

Citat: Jezy  u 14 Veljača 2016, 17:55:10
I za to si naravno sigurno morao platiti atest

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk



ne, to mu je komp izbacio da ide gore i tako je upisao, 205/50 16" nema i ne zeli upisat bez atesta. zato trazim potvrdu jer mi nije ni na kraj pameti atestirat nesto sto je tvornicki islo na jaci model, pogotov kad uzmes u obzir da su i felge original od Coupea :tres:
a ako cu vec ic na atest, onda stavljam 18" i dovidenja :D

gokiSP

E pa upravo o tome se radi. Ono sto je išlo na jači model ne možeš upisati na slabiji bez atesta, a ako ideš na atest s nečim sto je vise 3% veće/manje, moraš na umjeravanje.

Poslano sa mog Desire HD koristeći Tapatalk


Puntigamer

Jedan detalj koji u nekom bas i ne sretnom trenutku moze biti  katastrofalan. Naime ako na vozilu imamo dimenziju guma koja nije upisana u prometnu dozvolu vozilo se smatra tehnicki neispravno! A sad zamisli da skrivis nesrecu s tehnicki neispravnim vozilom. Sto bi osiguravajuca kuca rekla na to?!

natipkano na jednom


Mike20

Imao sam takve slučajeve, jedva čekaju, dobiÅ¡ samo odreÄ'eni dio Å¡tete ak nisi kriv, ak si kriv njima to niÅ¡ previÅ¡e ne znači jer te osiguranje oÅ¡tećenog tereti, jedino je bitno policiji moja ti piÅ¡e tehničku neispravnost. To ne mijenja status krivca ak je neÅ¡to drugo uzrok nesreće

nencha

punto gt,punto mk1 55,bravo 1,6 16v,bravo 1.8 gt,bravo 1.6 16v,seicento 1.1

somthing_ugly

Danas mi je stari imao tehnicki pa usput skocio s njim pitat koje su mogucnosti za upis 16" na Coupea. Uglavnom, malo popricao s kontrolorom i kaze da se moze upisat dimenzije od turbaka 205/50 ili 215/45, to mu sistem nudi, rekao mi je kad cu imat tehnicki da dodem s tim gumama i to je to  :dance:

Zanimljivo da u drugoj STP prije godinu dana kada sam registrirao auto nisu htjeli ni cut za tako nesto, samo ono sto je islo na original motor + taj retardirani 195/50 15" koji ne znam od kuda su izvukli :tres:

deltona20

ljudi zapamtite jednu stvar....ovo je hrvatska i sve se moze...ako vam je na tehnickom lik rekao nemoze dodjite kad on neradi kod drugog lika i kd njega mozda prodjete....ako i to ne upali 100kn cuda radi....najbolje vam je upisivat gume kad idete na redovni teh. pregled jer onda vam nece naplatit upisivanje...ali opet kako naletite mogu a i nemoraju naplatit upisivanje....ovisi kad je teta na salteru zadnji put primila dugog i tvrdog

kiky776

Citat: Stilo M  u 14 Veljača 2016, 18:03:17
Ako vas tu fukaju za 15 i 16 cola a kak ce onda mene u 5mj na regi za 18 na Stilu i ludom dimenzijom gume?
:facepalm:  :tres:

Ja sam danas bio vidit za svoga za upisat 18, pa na stanici u umagu oni ne rade ni mini atest niti nemaju tu bazu podataka ako je netko radio atest i uputili su me u poreč, tamo mogu i atest napravit i vidjet ako je netko već atestirarao 18 na stilo. Tako da kada budem iÅ¡ao do poreča ću znati detalje.  Ili druga opcija da dobijem potvrdu iz fiata da se ugraÄ'ivalo 18 na stila :D
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Stilo M

Citat: kiky776  u 18 Veljača 2016, 16:08:06
Ja sam danas bio vidit za svoga za upisat 18, pa na stanici u umagu oni ne rade ni mini atest niti nemaju tu bazu podataka ako je netko radio atest i uputili su me u poreč, tamo mogu i atest napravit i vidjet ako je netko već atestirarao 18 na stilo. Tako da kada budem iÅ¡ao do poreča ću znati detalje.  Ili druga opcija da dobijem potvrdu iz fiata da se ugraÄ'ivalo 18 na stila :D
Samo Schumacher je izlazio sa 18 i 215/40 gumom
S tim da je Schumacher bio 2.4 abarth i 1.9 mjet
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

kiky776

Znači mogao bi nekako dobit potvrdu iz fiata da je izašo s tim gumama ... jedino šta ću ja ić na 225/40, ali to je manje bitno
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Stilo M

Ja idem na 215/40/18
Igrat cu na foru posto je sad upisano 215/45/17 da idem na mrvicu manju gumu i col vecu felgu i da to dode na isto :D app
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

gandi

C/P:

Citat:S obzirom na novo nastali zakon u vezi guma, ovo je moje današnje iskustvo šta i kako.

Prvo sam se informirao u CVH u vezi atesta i tamo su mi rekli da atest košta cca 250 kn i nadzornik u STP treba obaviti provjeru.

Od dokumentacije je potrebno:
1. Prometna knjižica vozila
2. Osobna karta (ništa osim nje ne pomaže!)
3. Državne takse 20 kn
4. Certifikat felgi - ovo je siva zona jer mi nisu znali reći što u slučaju da kupim polovne felge.


Certifikat za Sparco RTT 524 sam našao na www.felgenoutlet.de
Isprintao i priložio skupa s računom od felgi (sreća pa ga nisam bacio).

Neznam da li svaka STP radi atest guma, ali ako rade atest plinske instalacije, kuke itd. onda rade i atest guma.

S obzirom da se radi o djelomičnom atestu, cijena je cca 250 kn umjesto 1.200 kn.

Postupak:

Prvo sam predao svu dokumentaciju nadzorniku u STPu.
Zatim je popisao dimenzije guma, oznaku homologacije na gumama (E4) i još neke brojeve (neznam za šta su, otisnuti su na bočnici).

Nakon toga mi je dao 2 uplatnice. Jedna se plaća na STPu i košta 123 kn. Druga je opća uplatnica na 152 kn, plaćanje u pošti ili gdje već.. Usput treba uzeti i 20 kuna državnih taksi (biljega).

Nakon uplate slijedi pregled:

S prednjim kotačem (lijevi ili desni, svejedno) se naveze na uzvisinu cca 20 cm visine kako bi se izvršilo max opterećenje i kotač "sabilo" što više unutar blatobrana i prvo smota full desno a nakon provjere i slikanja full lijevo i opet provjera i slikanje. Provjera se radi kablom promjera 8 mm. Ako ne zapne nigdje, sve je OK. I jasno, felga/guma ne smiju viriti van ruba blatobrana





Zatim se optereti zadnji kotač..



Ovo je primjer kontrolnog lista koji nadzornik ispunjava:



Za kraj je slikanje komplet auta iz više kuteva.


Sveukupno atest doÄ'e 295 kn.

Dobio sam potvrdu da sam radio atest, a sad čekam odgovor (nadam se pozitivan) od CVH.

Sveukupno je trajalo kojih 2 sata, ali može to i brže. S obzirom da sam prvi koji je to radio kod njih, dobro sam i prošao..
--->>>    click here      <<<---