trebam pravni savjet

Autor topolino, 21 Kolovoz 2016, 21:45:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

Posto vas ima plavaca na forumu da vas pitam nesto. Imam munjene susjede koji mi redovito zaljevaju auto vrucim uljem za kuhanje. Auto je na javnoj povrsini i zvao sam dvaput policiju, dosli prvi put napravili uvidaj, dosli drugi put slikali i poceli se prepirati da zasto se njih zove. Ima li tko savjet jer mi ide na zivce da svako jutro nevidim nis kroz stakla, nagrizlo mi je boju na autu i brisace. Neki savjet? Sumnjam na nekoga, ali nemogi nis sigurno reci.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

TOMMYmk1

Pricekaj ga i dobro ga nalemaj,nažalost druge nema,grubo zvuci,ali ovako nebudeš nikaj postigao,cim kažu da kaj se njih zove.

topolino

Ma imam je repertoar nacina da isprovociram pocinitelja da se odvazi na nesto tipa kamen u sajbu ili sl. Ali ako ni tada policiju nije briga onda idem na narodne metode.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

core3i

Kad nisi siguran tko je, onda ga čekaj i napravi dokaz.

Drugi dan za sto pa riješite problem.


crev1986

Citat: topolino  u 21 Kolovoz 2016, 21:59:17
Ma imam je repertoar nacina da isprovociram pocinitelja da se odvazi na nesto tipa kamen u sajbu ili sl. Ali ako ni tada policiju nije briga onda idem na narodne metode.

Tko tebe kamenom ti njega kruhom. Uzmi ulje za kocnice ili ako mozes nabavit trafo lulje pa da vidos veselja

Jezy

Na javnoj površini je teško uhvatiti počinitelja na "legalan" način ako u blizini nema kamere koja snima to područje na kojem parkiraš... moj savjet, napravi mu sačekušu i utjeraj mu strah u kosti...
:abarth:

topolino

Za pocetak cu osobi za koju su mi rekli da je vjerojatno ona alkoholnim markerom nacrtati metu na sajbu, pa cemo vidjeti reakciju. Posto nemogu spavati u autu,  niti susjedu kameru zaheftat za zid moram ovako. Sto je najbolje vjerojatno je rjec o zeni  :facepalm:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Stavi kameru u auto.
Što si ti susjedima napravio da od svih auta baš tvoj zalijevaju?

topolino

A neznam. Parkiravaju se stalno tamo, ali moj je bas omiljen. Doduse drugima ostavljaju poruke, dizu brisace, itd. Imas koju za prijedlog da ima dobru nocnu sliku?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

gandi

Foscam, oko 1500 kn. Radi na 12v, ima wifi.
Tocan model ti mogu saznati kasnije

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon
--->>>    click here      <<<---

Mike20

50 eura sam platio Turnigy full HD kameru na Hobbykingu, ima dosta dobre slike u mraku, u biti ja sam snimao vožnju po mračnoj cesti bez ikakve rasvjete, samo svjetla auta.
To nje rebrandirani SJ 4000.

Naravno, ne se s nikim fizički obračunavati, jer ako kome naneseš teške ozljede, odgovaraš za kazneno djelo.
Prvo ga treba uloviti, snimiti na djelu, i to ti je dokaz.

AntonioK

Tko zna čiju si ženu dira... :to:

cvike19

pa sta te briga
koga bi trebao zvati ??
ja bi ih zvao svako jutro
i ignorirao bi ih dok ne rijese to sve
ko bi trebao biti zaduzen za to ?
hep mozda ???

DinoG

Jel nemas jednostavno u blizini drugi parking?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


Mike20

Što će realno policija napraviti, po slikati, uzeti izjave najbližih susjeda koji će reći da nemaju pojma niti se ne žele miješati? Jedino ak je taj/ta toliko poremećen da će ponosno reći ja sam.
Materijalnih dokaza nema nikakvih od koji bi se krenulo, opreme nema da uzme uzorak ulja i onda hoda od kuće do kuće i uzima uzorke ulja ljudima iz tava i radi spektralnu analizu sastava radi naruÅ¡enih meÄ'ususjedskih odnosa.
To jedino Horejšo iz CSI može.

Možda je problem što nije htio dirati hehe