trebam pravni savjet

Autor topolino, 21 Kolovoz 2016, 21:45:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Antonijo

Citat: topolino  u 21 Kolovoz 2016, 21:45:27
Posto vas ima plavaca na forumu da vas pitam nesto. Imam munjene susjede koji mi redovito zaljevaju auto vrucim uljem za kuhanje. Auto je na javnoj povrsini i zvao sam dvaput policiju, dosli prvi put napravili uvidaj, dosli drugi put slikali i poceli se prepirati da zasto se njih zove. Ima li tko savjet jer mi ide na zivce da svako jutro nevidim nis kroz stakla, nagrizlo mi je boju na autu i brisace. Neki savjet? Sumnjam na nekoga, ali nemogi nis sigurno reci.

Po čemu kužiš da je vruće ulje u pitanju ?
Video nadzor koji 24 sata snima (ili na senzor pokreta) bih ja postavio .
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Tono92

I ja isto imam problema sa poremecenom susjedom koja mi je b e mater kad idem u svom dvoristu radit rostilj jer njoj se ves susi u dvoristu .... Evo neki dan bilo je 23:15 zena je stavila spavat klince a ona navila muziku kao da je koncert i ja sam izasao van u dvoriste i lijepo sam joj reko :
-ajde molim te stisaj tu muziku jer mi klinci nemogu spavat na sto je ona opet odgovorila :
-kaj si ti lud kakvo spavanje i ja isto spavam popodne dok me ti budis sa svojim lupanjem po tim autima , i cim sam to cuo da mi je to rekla zivci su mi pukli i jedva me zena smirila da ne odem tamo i razbijem onih njezinih 5 klipana koji kao boluju od PTSP-a i ajde malo smo se prepirali ja iz svog dvorista ona iz svog i ajde ugasila je ona onda muziku , reko zeni ajde ti sad slobodno mozes uspavat klince i ajde ode ona u sobu sa njima i evo ti nje dolazi u dnevni boravak i zove me da dodjem u sobu i kad sam dosao u sobu opet je upalila liniju vani u svojem dvoristu i navila "uzicko kolo" a ja ni pet ni sest u dvoriste i gadjao ih jabukama od 2kg i derao se iz petnih zila (skoro ponoc) da ugasi tu muziku ili ce imat problema i to ozbiljnih problema samnom , naravno cujem kak se klinci placu od soka i dernjave ali ona i dalje ne gasi to uzicko kolo i naravno svadjao sam se tamo sa nekakvim bolesnikom svi neki tetovirani kao neki opasni i meni pukne film kad mi je spomenuo djecu i uzmem ja rollcange od metra i 3kg i strgam ja ogradu i idem prema njemu bijesan ko pas i cim je vidio da se usudim prema njih 5 odma su se poceli ispricavat kao sorry pa znas mi smo si malo popili pa sad slavimo , dodji kod nas popij pivu sok ostalo je i rostilja malo a ja sam samo ma to reko nemoj da ti vise padne na pamet da pustat tu muziku tak glasno jer sljedeci put nece bit upozorenja ......... Pa prema tome nisam htio zvat policiju i nisam htio ic na nasilje , prvi put u zivotu sam najprije razmislio sta bi se dogodilo da sam samo ruku potegnuo pa prema tome topolino deku i jastuk u auto i cekaj ga i to rijesi bez policije  , probaj da nebude fizickog napada ali ako bas treba spremi ga za KBC jer to je tvoja imovina i da mu parkiras u njegovom dvoristu nesmije ti nista a di jos ako si na javnoj povrsini , jer ako si na javnoj povrsini i ako njemu smetas moze ti pozvat samo onog sta pise kazne za parking .....





I ja zivim u slijepoj ulici di je susjeda busila gume na autima jer kod mene je zeznuto jer jedini ja imam kucu sa dvoristem a sve ostalo je javna povrsina iako ljidi imaju 20kvadrata betona ispred kuce di parkiraju aute jbg oni se toga ne pridrzavaju nego parkiraju pored ograde ili na kraju te ulice gdje je ta druga isto bahata susjeda koja bas meni zavidi pa mi salje inspekciju za otpadna ulja koja navodno bacam sebi ispred kuce na travu i da sarafim po autima a ona tocno zivi na kraju ulice i tamo se susjedi znaju parkirat (javna povrsina) i isto se ostavljaju poruke na brisacima i jedan put je probusila sa nozem susjedu na skodi gumu i bilo mi ga je tak zao jer se nece zezat sa takvim stvarima isao covijek kupit drugu gumu a ja jednu vecer njoj omotao bicikl wc papirom i zakljucao ga za ogradu i kljuc bacio u neki jarak i poslao sliku susjedu , i opet cu ti rec da policiju nemoj ni zvat jer ti se ne isplati , ako bas zelis susjed mi postavlja kamere u saboru i svugdje , budem ga pitao jer ima kakvu viska pa ti ju mogu poslat da se posluzis sa njom ako bas ne zelis spavat u autu 

franjo-fritz

Citat: crev1986  u 21 Kolovoz 2016, 22:22:54
Tko tebe kamenom ti njega kruhom. Uzmi ulje za kocnice ili ako mozes nabavit trafo lulje pa da vidos veselja
ko tebe kamenom ti njega ciglom....
Btw nisi siguran ko je počinitelj?  Onda mu možeÅ¡ soli na rep staviti.. Neznam sta ocekujes? Stražu 24h nad autom?.. Ulovi budalu pokaži da si veća, vozi ga dva dana u gepeku... I to je to.. Da ti plavci pomoc nece.! Da ima kakvog pravnog ljeka protiv poznatog pocinitelja, nema.. Dobit će prijavu a ti ga mozes privatnom tužbom teretiti za Å¡tetu. Poznavajuci sudske procese, dočekati ćeÅ¡ presudu kad ti trava iz riti počne rasti...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

topolino

Nista, nabava kamere i onda veselje. Ako bude napretka, postam sliku sa nestalih osoba u RH  :DD:  Spavat u autu mi se neisplati kada spavam ko zaklan :D: Ja jedini stalno tamo parkiram pa sam joj trn u oku, nedavno su uredili ulicu i nacrtali parkirna mjesta (koja su krcata jer su sa naplatom parkinga stigli kvart do mojeg). Stanari su trazili da se taj dio oznaci kao za stanare, ali grad ih je odbio jer zgrada ima garaza koliko ima i stanova koje su biseri rasprodali sto je najbolje samo dvoje novih stanara imaju auto i jedan od njih je sumnjiv. U puli niti jedna gradevina koja se vodi kao stambena zgrada nema svoje dvoriste, grad je pobrao sve sebi tako da smo mi ostali bez vrta koji je dio okucnice kuce.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Tono92

Citat: franjo-fritz  u 22 Kolovoz 2016, 18:17:46
ko tebe kamenom ti njega ciglom....
Btw nisi siguran ko je počinitelj?  Onda mu možeÅ¡ soli na rep staviti.. Neznam sta ocekujes? Stražu 24h nad autom?.. Ulovi budalu pokaži da si veća, vozi ga dva dana u gepeku... I to je to.. Da ti plavci pomoc nece.! Da ima kakvog pravnog ljeka protiv poznatog pocinitelja, nema.. Dobit će prijavu a ti ga mozes privatnom tužbom teretiti za Å¡tetu. Poznavajuci sudske procese, dočekati ćeÅ¡ presudu kad ti trava iz riti počne rasti...
Tocno tak , da neko meni tak napravi ja bi spavao u autu a kad bi ga ulovio odma bi prodao kucu i preselio se ..... Ako ga izlemas posteno obadvoje cete zavrsit u pritvoru i sutradan ujutro kod suca 1000kn svako ce platit i to je to .

topolino

Pendrek od ppr 20mm cjevi oblozen spuzvastom izolacijom. Bude mjesec dana plav ko more bez da mu nokat slomis, a nalemas ga ko vola u kupusu :D:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Tono92

Citat: topolino  u 22 Kolovoz 2016, 19:40:02
Pendrek od ppr 20mm cjevi oblozen spuzvastom izolacijom. Bude mjesec dana plav ko more bez da mu nokat slomis, a nalemas ga ko vola u kupusu :D:
Tocno tak !!!

gandi

Fizički napad je kažnjiv i utuživ.
--->>>    click here      <<<---

AntonioK

Daš nekome 100kn da noću dežura dok ga ne snimi

Tono92

Dezurao bi ja za njega badava samo da ga ulovim

topolino

Nema potrebe za dezurstvima. Kamera ce skinuti maske.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Antonijo

Budući da na forumu ne trebamo promovirati mržnju, nasilje i slično...
Ako utvrdiÅ¡ tko je počinitelj lijepo i uljuÄ'eno ga zamoliÅ¡ da to viÅ¡e ne radi.
Jer tebi stvara materijalnu štetu a sebe dovodi na loš glas u susjedstvu.
Sve u duhu ne nasilne komunikacije  :eusa_whistle:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

vedri28

Započeli ste sa "auto je na javnoj površini".

Da li se radi o površini koja je namijenjena za parkiranje vozila. Pustite to da se i drugi eventualno parkiraju na istom mjestu, da li se radi o označenom parkirališnom mjestu?

Efikasna pomoć u vezi problema na koji ste naišli uvelike ovisi o tome.
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120

topolino

To je zemljanja povrsina. I javnoj komunalnoj sluzbi ne smeta sto se ta povrsina koristi za parkiranje, jos ju je grad kada su bili radovi nasuo sljnunkom jer je ta ulica bila prije makadam.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

Od 23. kolovoza auto se parkira na oznacenom parkirnom mjestu posto ima mjesta, da neki dan nadem otkacenu metlicu brisaca sa rucke. Tako da izgleda kao da je metlica na rucici, a nije. Rezultat je kada upalis brisac metlica otpadne i rucka riba po staklu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: