Main Menu

Steta

Autor Gogxy, 08 Rujan 2016, 22:16:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dinko1981

Problem je sto vecina servisa nece vise radit sluzbene/papirnate ponude a da oni nemaju od toga nista, jer znaju da ce ta ponuda sluzit samo za izvlacenje vise love. Ja sam morao na silu trazit ponudu za novi branik od ovlastenog.

gokiSP

Sto je i u redu. 

Ovakvo ostecenje branika nece priznati pod novi, pogotovo ne na autu koji vrijedi mozda 2000â,¬.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk


casual

ili jednostavno ne budeš pohlepan, otfuraš auto u ovlašteni i nek poprave
hoćeš auto kak je bio prije
simple as that

svi bi izvlačili novce
e za to treba malo mozga i jako puno iskustva i veza da to tak lagano proÄ'e i da se izvuče Å¡to viÅ¡e

lijepo auto u ovlašteni, procjena popravka, i popravak po naknadi štete te i te
i nemaš brige niti navlačenja

ccm

Samo kaj ovlasteni servis naplacuje procjene, cca 250kn na vise. Tako su i meni rekli kad sam pitao. Ovisi o kolicini stavki na ponudi.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

ccm

Citat: ccm  u 09 Rujan 2016, 13:35:49
Samo kaj ovlasteni servis naplacuje procjene, cca 250kn na vise. Tako su i meni rekli kad sam pitao. Ovisi o kolicini stavki na ponudi.

Ako mislis dobit ponudu s kojom ces se zalit osiguranju na iznos pogodbe.
Ako ides na popravak auta u ovlastenom servisu, onda ostavis auto i kljuceve, i pokupis kad je gotovo.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Mike20

Citat: dinko1981  u 09 Rujan 2016, 09:11:32
Problem je sto vecina servisa nece vise radit sluzbene/papirnate ponude a da oni nemaju od toga nista, jer znaju da ce ta ponuda sluzit samo za izvlacenje vise love. Ja sam morao na silu trazit ponudu za novi branik od ovlastenog.

Ja sam bio prije koji mjesec, dobio bez problema papir u ovlaštenim, bez veze

ccm

U kojem servisu to?
Ja sam zvao kod Karica i rekli su mi da se izrada ponude naplacuje. Istina, ja imam dosta toga za stavit na ponudu.
Al ak tvoji rade za dzabe, idem i ja tamo.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

casual

Citat: ccm  u 09 Rujan 2016, 13:37:23
Ako mislis dobit ponudu s kojom ces se zalit osiguranju na iznos pogodbe.
Ako ides na popravak auta u ovlastenom servisu, onda ostavis auto i kljuceve, i pokupis kad je gotovo.

istina, neki su počeli naplaćivati svoj rad procjene, što je po meni i ok

Citat: Mike20  u 09 Rujan 2016, 13:39:21
Ja sam bio prije koji mjesec, dobio bez problema papir u ovlaštenim, bez veze

kao Å¡to rekoh, kako gdje
ali u zagrebu ako nemaš vezu velika većina naplati procjenu ;)

Gogxy

Citat: gokiSP  u 09 Rujan 2016, 12:40:30
Sto je i u redu. 

Ovakvo ostecenje branika nece priznati pod novi, pogotovo ne na autu koji vrijedi mozda 2000â,¬.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
Koliko god da vrjedi ja sam ga sam zaradio svojim rukama niko mi ga nije poklonio tako da je na njima da to rjese i vrate u stanje kakvo je bilo prije nego me zenska udarila... A ako se budu inatili i srali lako ja dam u ovlasteni sreca imam jako dobru vezu u ovlastenom pa bude se napravilo ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

gokiSP

To nitko ne osporava, ali cinjenica je da je u danasnje vrijeme tesko naplatiti stetu. Oni ce stetu procijeniti i ponuditi ti novcani iznos umanjen za pdv.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk


vedri28

Koliko sam skužio Vaš je zahtjev novi branik ofarban u identičnu boju. Koliko mi je poznato, ovlašteni servis se ionako neće se zafrkavati s popravkom branika (ako je pukao), montirat će novi tj. zamjenski dio i ofarbati ga. To će koštati koliko to košta u servisu. Za ovo Vam mogu dati procjenu u ovlaštenom servisu i moja je praksa da to naplaćuju cca 300 do 500 kn. Ali što će Vam to? U osiguranju ionako znaju koliko to košta i ne žele Vam dati toliko novca, naročito jer se radi o starijem autu.
Svakako Vam je najbolja opcija pričekati procjenu i vidjeti da li će osiguranje priznati zamjenu branika. Ako priznaju - gladi bradu. Onda je po meni najbolja opcija dogovoriti se s njima da isplate troškove radova izravno na račun ovlaštenog servisa o okončanim radovima. Ovi poprave auto, ispostave račun a osiguranje ga plati, Vama popravljen auto. Doduše Vama je opcija da uzmete lovu u kojem slučaju će Vam ziher dati manje novca nego koliko košta popravak u ovlaštenom servisu. Ali da se to efikasno iscjenkati :-)
Ako Vam ne priznaju zamjenu branika, tu Vam je opcija vještačenje kod vještaka procjenitelja koji će utvrditi da li je dio za zamjenu i nije. Ali o tom potom.
Pričekati dakle procjenu.
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120