Osiguranja od automobilske odgovornosti

Autor Michael, 09 Travanj 2017, 12:17:50

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Michael

Malo OT, ali korisna informacija za sve mlade vozače. Osiguravajuće kuće dodatno povećavaju iznos polica osiguranja kod mladih vozača, cca. nekih 15%. Pošto je cura mladi vozač, obišli smo 4-5 osiguravajućih kuća kako bi našli kuću sa najboljom ponudom. Cijene su se vrtile oko 2000-2500kn za ČK tablice, 77kW. Naišli smo na Izvor osiguranje, mlada osiguravajuća kuća u HR, koja NEMA to povećanje iznosa za mlade vozače. Tako da polica osiguranja za njezin Punto Evo iznosi 1100kn sa 50% bonusa te asistencijom na cesti. Jedini problem je što ne možeš uzeti zaštitu bonusa, ali i to se da srediti. Pošto ona dobije 50% bonusa od mame, ako kojim slučajem izgubi bonus, sljedeće godine opet donese potvrdu da joj mama ima 50% i vraća joj se bonus. Čovjek koji nam je to sredio veli da nezna za nijednu drugu osiguravajuću kuću koja je toliko pogodna za mlade vozače.
Ne reklamiram ih, ali ako se može ušparat koja kuna, zašto ne, u našem slučaju to je skoro 1000kn. Evo njihove web stranice: https://www.izvorosiguranje.hr
Pošaljite upit, pa nek vam izračunaju koliko bi vas izašlo. Evo i slike naše ponude koju smo dobili:



Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Mike20

Nemoj se prerano veseliti, budeš vidio sljedeće godine dal bude isto tak

Michael

Citat: Mike20  u 09 Travanj 2017, 12:28:57
Nemoj se prerano veseliti, budeš vidio sljedeće godine dal bude isto tak
Mike, nemojte nam svo veselje rušiti :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

2mario2

Po tome bi ja isto sa 50% platio za svoj Saxo od 55kw negdje oko 800kn samo?! Poslao sam upit i budem vidio ponudu, al ako je tako onda bude zvijer puno prije na cesti od planiranog

Green Punto

Cuore Sportivo   :wiii:

TOMMYmk1

Mene za punta bi osiguranje koštalo manje 500 kuna,ali pošto sam mladi vozac 500 kuna skoro mi dignu zbog toga,nisam mogao vjerovati kad sam vidio.

topolino

meni je 870kn uniqa za 55kw i ne spadam u mlade vozace. tako da vas gule ko banane  :joj:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Tooutman

Citat: Michael  u 09 Travanj 2017, 12:17:50
Ne reklamiram ih, ali ako se može ušparat koja kuna, zašto ne, u našem slučaju to je skoro 1000kn. Evo njihove web stranice: https://www.izvorosiguranje.hr
Pošaljite upit, pa nek vam izračunaju koliko bi vas izašlo. Evo i slike naše ponude koju smo dobili:
Samo ima jedan problem. Mojem susjedu izletil auto s tim osiguranjem u ogradu koja je kovana i sve stupove mu porusio Ograda je spigana i doslovno je za smeće jer se to kao neda ravnat. Tj ne isplati se, dok vrata se daju jer nisu toliko dobila. Plus asvalt mu spucao dole gdje je vodilica ograde bila. Kao najniza ponuda za to je od 15 000 kn ... A oni mu nude 5000 kn. Već se mjesec dana s tim nateze. Kako ima psa, ogradio je to, tako da ne može svojim autom na svoje dvoište nek parkira pokraj gdje mu je živica i jedva prolazi van. Uglavnom, reko da će poludjet i da će ići privatno ih tužit. Mislim da je nekdje na 9000 kn sad dogurao. Ali to je da zivce izgubis.

Znam da je svako osiguranje teÅ¡ko kod davanja. Ali ja osobno uvijek gledam da recimo neko osiguranje ima svoj renome i da ako slucajno ja napravim neÅ¡t, da onda stoji iza mene to osigiuranje koje već plaćam. Pa makar i 100 kn viÅ¡e. Tako  da evo ja nemam neko misljenje o njima. Javim ak treba kako će zavrsit, al mislim da ce to jos potrajat. Sad ovisi ako tebe nije briga Å¡to će biti ako ti nekoga zakačiÅ¡.

Btw ja sam  prosle godine uzeto auto na svoje ime (tako rečeno prvi), dobio sam odma 30% popusta (kao od 30 svi imaju 50%, ja imam 29. Makar mi to smijesno kad vec imam 11 god aktivnog vozačkog isksutva bez nesreća)
Ugl. Obavezno osig.,osiguranje vozača i putnika,nalet na domaće i divlje životinje,pomoć na cesti-prošireno,pravna pomoć u slučaju nezgode. = 1580 kn
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Michael

Citat: Tooutman  u 09 Travanj 2017, 21:58:05Samo ima jedan problem.
Upravo mi je to bilo jedno od pitanja: da li ima kakvih problema kod isplata ako se nešto dogodi. Naravno, on je rekao da nema. Mislim, svatko svoje brani, ali čovjek uz Izvor, prodaje i Generali i još jedno osiguranje (ne sjećam se koje). Mi ćemo ove godine sigurno kod njih, jer nam se ni u kojem slučaju ne isplati ići u drugu osiguravajuću kuću. Kada cura navrši 24, tad idemo u neko renomiranije osiguranje, na boljem glasu, sa boljom ponudom. Sada nedamo više, jer kao što je kolega topolino gore rekao, previše bi nas ostali ogulili.
Uglavnom, napiši kako je završilo, može i na PrivateM.
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Green Punto

@Michael u osiguranju se smatra mladim vozacom do 26 ili cak 28 godina staroati nisam bas tocno siguran. Ako si na to mislio.
Cuore Sportivo   :wiii:

Michael

Citat: Green Punto  u 09 Travanj 2017, 22:37:51
@Michael u osiguranju se smatra mladim vozacom do 26 ili cak 28 godina staroati nisam bas tocno siguran. Ako si na to mislio.
Na to sam mislio. Znam da je u svakom osiguranju drugačije, Generali je npr. najgori u tome jer je kod njih mladi vozač do 31 godine, ERGO do 25 godine, itd. Nije nam problem informirati se, pa ćemo kad doÄ'e vrijeme, opet pokuÅ¡ati naći najbolje rjeÅ¡enje. Hvala svejedno na info.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

topolino

Po njihovim tumacenjima ce nakraju ispasti da si mladi vozac do 40g. i manje od 15g. aktivnog vozackog staza (tj. posjedovanja vozila na svoje ime) :facepalm: sta sve nece izmisliti, a jos te zakonom prisile na tu obavezu sexa sa osiguranjima. Bolje je bio prije kada je drzava uzimala veci dio kolaca i ostavila osiguranjima malo prostora za izmisljanje tople vode.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

gandi

Tempra 48 kW

Citat:Poštovani,

Cijena obaveznog osiguranja bi iznosila 1.225,54 kn sa uključenim osiguranjem vozača i putnika na iznos 40 000 sa slučaj smrti i 80 000 za slučaj trajne invalidnosti,pomoći na cesti ZONA,te zaštitom stečenog bonusa.

Za bilo kakve dodatne upite stojim na raspolaganju,

Srdačan pozdrav,


AR 159 88 kW oko 300 kn više u istom osiguranju (Euroherc)

Alianz mi je dao ponudu na 960 kn za Tempru, ali uz neke čudne i okrnjene stavke i na račun kupnje osiguranja preko weba.

Alianz ima stavku "Vozač amater" koja malo poskupljuje policu i na pitanje za to oni kažu:

Citat:Kod stavke 1.3 - VOZAÄŒ AMATER - Po kojim kriterijima ste osobu koja preko 10 godina ima vozačku dozvolu za B kategoriju i u prosjeku radi viÅ¡e od 25 000 km godiÅ¡nje svrstali meÄ'u vozače amatere?

Citat:Vozači amateri su osobe koje se koriste osobnim vozilom, ali po svom zanimanju nisu vozači, ne smatraju se profesionalnim vozačima.
Vozači profesionalci su isključivo osobe koje su po svom zanimanju vozači.

Mladi vozači - kod većine osiguravatelja su to svi do 30 godina života ili do 10 god vozačkog staža.

Citat: Tooutman  u 09 Travanj 2017, 21:58:05
Samo ima jedan problem. ...

Sa svakim osiguranjem se nateže oko naplate. Samo s nekima više, s nekima manje. Nas je konkretno Basler (Uniqa) zavlačio sa odobravanjem popravka Škode, iako su imali policijski zapisnik po kom je njihov klijent bio apsolutno odgovoran za štetu. Kad smo se zaprijetili da ćemo auto popraviti sa vlastitim kaskom onda su momentalno odobrili popravak.
Druga stvar, kad se vidi da sa nagodbom sa osiguranjem ne ide, lijepo se auto odveze u konkretan servis, pa neka osiguranje rješava račun s njima.
Isto vrijedi za tvog susjeda. Neka naÄ'e firmu koja će mu napraviti ogradu i koja će osiguranju ispostaviti račun, a ne se navlačiti i gubiti živce.
--->>>    click here      <<<---

Tooutman

Citat: gandi  u 10 Travanj 2017, 08:28:00
Isto vrijedi za tvog susjeda. Neka naÄ'e firmu koja će mu napraviti ogradu i koja će osiguranju ispostaviti račun, a ne se navlačiti i gubiti živce.

Znači on ugovori posao, na ime dotičnog osiguranja i dalje nek se oni natežu, tuže itd?

Znači tako bi moglo ići? A isto tako bi uopće izvoÄ'ač htio napraviti tako jer zna da će tu biti natezanja?
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

2mario2

Zvali me upravo iz Izvora i mene za moj na KR table bez osiguranja bonusa 1030kn, a s time bi bilo 1160kn (da sam na ČK table 770kn bi bila bez zaštite, a DA 500 i nešto). Sad prikupljam ostale ponude da imam na izbor i najpovoljniju i najbolju budem odabrao naravno