Main Menu

Otkazni rok

Autor Vanc123, 15 Travanj 2017, 23:40:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Michael

Imali smo kolegij zakonodavstva na studiju, gdje su nam predavanja držali odvjetnici i suci iz Općinskog suda u Velikoj Gorici. Pričala nam je odvjetnica kako je njezin ugovor bio sa puno rupa kod bivšeg poslodavca te kako ga je na temelju tih rupa kasnije i tužila jer joj je stvarao probleme kod otkaza. Uglavnom, dobar odvjetnik uvijek može riješiti stvar. Naravno, ako imate volje, novaca i vremena za sve te sudske procese.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Miha.

Najbolje je da na fini način kaže poslodavcu koje je članke prekršio i da s time on ima pravno na izvanredni otkaz.

brava 312

Ako se šef poslodavac ne drži dogovora oko ugovora ugovor se može raskinuti bez otkaznog roka.
Vjerojatno piše da radiš 160 h a radiš više, poslodavac krši ugovor o radu npr.
Ako si zadnji godišnji imao prije 6 mj imaš pravo na godišnji nekih 10 radnih dana i to možeš iskoristiti za otkazni rok.
U biti u jednoj godini rada imaÅ¡ pravo na godiÅ¡nji cirka 20 dana, prvi dio kada želiÅ¡ možeÅ¡ sam birati kada želiÅ¡ na godiÅ¡nji a drugi dio ti poslodavac odreÄ'uje kada možeÅ¡ ići.
I imaš pravo na otpremninu za svaku punu godinu staža neovisno jesi li za stalno ili ne.
Samo je problem s naÅ¡im pravosuÄ'em poÅ¡to većina poslodavaca misli kako nećeÅ¡ angažirati odvjetnika.

LAXX

Moze pojasnjenje ovoga oko otpremnine?
Ja planiram u sljedecoj god dignuti sidro iz firme a imam kod njih 15god robije :wall: :tres:

brava 312

Mislim da je oko 2/3 plaće puta svaka puna godina rada.

Nek će reći da nije istina al eto ja sam dobio prvi u firmi koja ima 550 radnika.
To sam ganjao preko sindikata a raspitao se s odvjetnikom
Dok nisam u firmu poslao dopis da želim svoja prava a ako mi ne da nepreostaje mi potražiti prava preko suda..
Duga priča..
U biti radio sam u jednoj firmi, par dana je falio do 3 god i praksa je bila da dobiješ otkaz i samo papirnato te prebace u drugu firmu na par mjeseci pošto po zakonu te nesmiju držati duže od 3 god a da nisi za stalno.
Znači oni su meni dali otkaz na kraju jer nisam htio potpisati novi ugovor u drugoj firmi.


Mike20

Ogromna je razlika u pravima kad ti poslodavac da otkaz i kad ti daš otkaz

Vanc123

Eto samo da javim da sam danas uspio rijesit bez ikakvih problema cak i na moje iznenadenje..
Danas sam dosao do sefa rekao mu da ne mislim radit otkazni rok od mjesec dana ako on oce mjesec dana da od sutra ne dolazim na posel i to je to i nekak smo se dogovorili da budem radil dva tjedna i tjedan dana bum na godisnjem koji bu placen i to je to.. :celebrate:

bubinho

i propast će ti dio godisnjeg kojeg si stekao za 2017. godinu

malizuti

 :spam2:
Citat: bubinho  u 19 Travanj 2017, 08:08:07
i propast će ti dio godisnjeg kojeg si stekao za 2017. godinu

Vjerovatno je covjeku u ovom trenutku bilo bitnije se dogovori sa starim gazdom makar popusio u godisnjem ali da moze na miru preci na novi posao

Vanc123

Citat: bubinho  u 19 Travanj 2017, 08:08:07
i propast će ti dio godisnjeg kojeg si stekao za 2017. godinu

Znam da ce propast ali bolje da smo se tak razisli bez svadje i da mogu cim prije pocet u novoj firmi nego da mi komplicira zivot bezveze.:D