Uvoz auta iz Njemačke i zoll tablice

Autor bubinho, 28 Travanj 2017, 08:00:18

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bubinho

Stari kupio auto u Njemačkoj, izvadio zoll tablice i normalno se jučer vratio. MeÄ'utim problem je Å¡to sutra idemo na put a te zoll tablice vrijede do idućeg četvrtka i do tada se nećemo vratiti.. ÄŒitam po internetu da inače te tablice vrijede 14 dana, ne znam kako ove vrijede samo 8 (auto je kupljen prekjučer).

Uglavnom jel postoji mogućnost izdavanja još kakvih proba kod nas ili auto mora prije toga na carinu?
Koliko je vremenski potrebno da bi se auto carinio i ostalo?


bubinho

Niko nista, nema veze.. auto je pregledan i cekaju se papiri.

Sad mi nije jasno na tom papiru postoje 2 opcije obracuna posebnog poreza - a) prema tablici pravilnika i b) procjenom

I meni je zaokruzena procjena, jel zna tko nesto o tome?

gokiSP

To znaci da ces dodatno platiti covjeka koji ce napraviti procjenu auta. Trebao si ici na opciju a. O kojem se autu radi?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


bubinho

pa stari je ostavio auto tamo, nitko ga nije nis pitao.. jel to u pravilu ispada bolja ili gora opcija? hoce se gledat onda co2 i vrijednost novog auta na dan prodaje?

radi se o mercedesu c klasa 200cdi avantgarde (2011 - redizajn)..

treba se pazit kod kupnje tih auti u njemackoj (a vjerojatno i drugdje) jer oni u oglasu pisu jednu vrijednost co2 i onda kad izvadis COC ispadne skroz drugacije.. konkretno je ovdje pisalo 127 a na kraju je ispalo da ima 135  :dzizs:

gokiSP

Obicno to bude skuplja varijanta.  Sva ostala davanja placas prema potvrdi proizvodaca. Ako ju nisi dobio od prodavaca i nju ces platiti cca 500 kn.  I to ti je zapravo sve sto ti treba i s cim ides prvo na tehnici na homologaciju, nakon toga ides na carinu i kad to obavis daljnja procedura je jednaka kao i kad ides bilo koji drugi auto kod nas registrirati.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


bubinho

COC je potvrda proizvodača.. homologaciju je napravio jos prije par dana a jučer je bio na carini i dobio je taj papir i rekli su mu da mora sad čekati par dana..

ma gledao sam taj novi zakon o posebnom porezu pa vidim da su po tome jedini faktori prodajna cijena vozila (takvog novog), co2 i starost.. kad se to zna, lako se izracuna..co2 se očita iz te potvrde proizvodaca (COC), starost se lako izracuna (i izračuna umanjenje na temelju njihove tablice), jedino kaj ostaje upitno je ta prodajna cijena novog i prema tome ovisi konacan iznos..

zato me sad iznenadilo da je zaokružena ta procjena, nisam ni znao da postoji ta opcija

ili ce oni samo procjenom odrediti tu prodajnu cijenu, možda se samo na to odnosi.. ne znam  :neznam:

gokiSP

Ne kuzim cemu to. Svaki auto koji smo uvozili bi rijesili u danu. Jedino sto moze biti ako ste auto kupili od privatne osobe. Mi smo uvijek uzimali od auto kuce i ona cijena koja bi bila na fakturi po toj cijeni bi se placala davanja bez dodatne procjene.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


bubinho

Ma kupljen je u salonu u njemačkoj.. Jesi ti uveo koji auto poslije 1.1.2017. ili govoris za stari zakon?

gokiSP

Ista procedura je bila prije i sada, jedino se iznos davanja promijenio.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


Tom

Za BMW 320d, modern oprema, prije 6800 kuna, sad sam platio 13200 kuna

Poslano sa mog Huawei kineza koristeći Tapatalk

Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

gokiSP

Nakon 1.1.2017. jedino sto se isplati uvesti su auti koji imaju do 99 g/co. Sve drugo je upitno koliko se isplati osim ako se radi o razbijenom autu, onda ima matematike.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


bubinho

Citat: Tom  u 11 Svibanj 2017, 20:10:04
Za BMW 320d, modern oprema, prije 6800 kuna, sad sam platio 13200 kuna

Poslano sa mog Huawei kineza koristeći Tapatalk



koja godina?

goki a koja je računica s razbijenim autom? kako njega cariniti kad razbijen neće proci homologaciju?

Tom

Citat: bubinho  u 12 Svibanj 2017, 07:49:48
koja godina?

goki a koja je računica s razbijenim autom? kako njega cariniti kad razbijen neće proci homologaciju?

2012
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

gokiSP

Citat: bubinho  u 12 Svibanj 2017, 07:49:48
koja godina?

goki a koja je računica s razbijenim autom? kako njega cariniti kad razbijen neće proci homologaciju?
Nece razbijen, ali imas 15 dana za slozit ga.

Recimo Punto Evo 1.3 mjet, lakse karamboliran vani nades za do 2000e, slaganje jos 500e i sva davanja sa godinu dana rege su oko 800e. Kod nas takav auto sa takvom opremom neces naci ispod 5, a tu ga imas za bar 2000 manje.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


bubinho

po čemu oni znaju da je prošlo 15 dana? po računu ili? ak je po računu jel se može to izbjeći da se ne piše datum?