Uvoz auta iz Njemačke i zoll tablice

Autor bubinho, 28 Travanj 2017, 08:00:18

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gokiSP

Pa ako kupujes auto od neke auto kuce prilikom preuzimanja moraju izdati fakturu na kojoj stoji datum. Ne znam kako ide kada uzimas od privatne osobe jer to nisam nikad radio jer ti tu svasta mogu podvaliti, a kasnije se nemas kome zaliti.
Navodno postoji caka da se moze i po datumu sa cmr potvrde, ali nisam nikad pokusao.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


bubinho

Trebalo bi nekako izbjeci datum na tom racunu.

Inace danas stari dobio porezno rjesenje, nesto manje od 17000kn.. uglavnom manje nego mi je onaj kalkulator izbacivao

Jezy

Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje, tema je slična.

Koja je procedura i kaj sve treba ako mi Å¡ogor POKLONI auto Å VICARSKIH tablica?
:abarth:

danijel044

Citat: Jezy  u 23 Svibanj 2017, 12:09:04
Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje, tema je slična.

Koja je procedura i kaj sve treba ako mi Å¡ogor POKLONI auto Å VICARSKIH tablica?

Potpuno sve isto kao i kod unosa vozila iz EU....osim što još plaćaš i PDV....

To što ti je poklonio vozilo...njih ne dira...oni će napraviti procjenu po eurotax...i po tome ti naplatiti posebni porez,porez na prijenos vlasništa i 25% pdv

Jezy

Citat: danijel044  u 23 Svibanj 2017, 15:22:11
Potpuno sve isto kao i kod unosa vozila iz EU....osim što još plaćaš i PDV....

To što ti je poklonio vozilo...njih ne dira...oni će napraviti procjenu po eurotax...i po tome ti naplatiti posebni porez,porez na prijenos vlasništa i 25% pdv
Znači ne isplati se
:abarth:

danijel044

Citat: Jezy  u 29 Svibanj 2017, 07:50:46
Znači ne isplati se
Ako zbilja rodjo poklanja auto....onda se i isplati ... :)

Koji je auto...neka ga pokloni meni ak se tebi ne ispati hhh

Jezy

NiÅ¡ta odreÄ'eno... do odreÄ'ene cifre po mom odabiru...
:abarth:

bubinho

Citat: bubinho  u 28 Travanj 2017, 08:00:18
Stari kupio auto u Njemačkoj, izvadio zoll tablice i normalno se jučer vratio. MeÄ'utim problem je Å¡to sutra idemo na put a te zoll tablice vrijede do idućeg četvrtka i do tada se nećemo vratiti.. ÄŒitam po internetu da inače te tablice vrijede 14 dana, ne znam kako ove vrijede samo 8 (auto je kupljen prekjučer).

Uglavnom jel postoji mogućnost izdavanja još kakvih proba kod nas ili auto mora prije toga na carinu?
Koliko je vremenski potrebno da bi se auto carinio i ostalo?



eto ako nekog zanima.. za carinu i registraciju se u heinzlovoj vade probe na 3 dana (cca 100kn).. napravi se homologacija i s tim papirom se ide na carinu... rješenje od carine je došlo za 2 ili 3 dana.. nakon toga osiguranje i registracija