Unos vozila, koliko je rok za prijavak na carinu?

Autor Echo, 24 Srpanj 2017, 11:21:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Echo

Kako da kupim ispravan auto u Njemačkoj, upeljam ga u Hrvatsku i preskočim rok od 15 dana za prijavak na carinu? Čisto iz razloga što ne mogu nikako poklopiti operaciju srca s oporavkom, godišnji odmor i teren na poslu jedno s drugim xD

Å alu na stranu, može li se auto kupiti u Njemačkoj, uzeti putno osiguranje i zoll tablice, dopeljati auto u Hrvatsku, prijaviti ga za dijelove ili kako već da se ''ne plati'' porez u tih 15 dana, pa da doÄ'em za ne znam, tri, četiri mjeseca pa onda dopeljam na procjenu i platim porez?

danijel044

Ukratko....NE  :D:

Dakle....carina ti gleda datum kad je sklopljen ugovor izmedju prodavatelja i kupca(ili kada je izdan racun ako je auto kupljen od pravne osobe)....i od toga dana mislim da je 8dana rok za prijavu...sve iza toga = carinski prekrsaj. Mozes dovest auto sad....paa da ti potrebne papire posalju kad tebi odgovara...

bubinho

Citat: danijel044  u 24 Srpanj 2017, 16:22:28
Ukratko....NE  :D:

Dakle....carina ti gleda datum kad je sklopljen ugovor izmedju prodavatelja i kupca(ili kada je izdan racun ako je auto kupljen od pravne osobe)....i od toga dana mislim da je 8dana rok za prijavu...sve iza toga = carinski prekrsaj. Mozes dovest auto sad....paa da ti potrebne papire posalju kad tebi odgovara...


rok je 15 dana... a ako ti auto dolazi na kamionu, onda ti se gleda od datum njihovog prijevoznickog papira kojem se sada ne mogu sjetit naziv  :super:


Echo