Fiat 500C 1.2 Abarth prerada - atesti

Autor Brother, 18 Ožujak 2018, 20:49:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Brother

Društvo,
Evo radio sam neku doradu na mom 500C 1.2 i sad ne znam kakva je procedura oko upisa guma u prometnu. Stavio sam komplet prednji branik, zadnji branik, auspuh, sjedala od Abartha i sada alu 17” sa gumama 205/40/17. Te gume mi nisu upisane ni u uputstvima ni u prometnoj. Da li netko ima iskustva kako dalje i da li je to netko radio. Mislim da nebi trebalo biti problema jer su mi felge isto original od Abartha 500 :abarth:

draĹžen.os

Procedura ti je sljedeća. Trebaš otići u stanicu za tehnički pregled koja je ovlaštena da radi atest na vozilima.
Prijaviti atest za gume (dimenzija koja nije upisana) Å¡to te doÄ'e oko 300,oo kn.
Tamo ti zakažu termin i to je to što se tiče tehničkog dijela.
Na atestu ti slikaju vozilo iz svih kuteva, zatim felge i gume. Na felgama je poželjno da se vidi oznak dimenzije i zemlja porijekla jer i to mora poslikati kao i dimenziju guma. Gume ne smiju viriti van ruba blatobrana. Auto se naveze sa zadnjim točkom na rampu visine dvadesetak centimetara i onda se vrši provijera da guma nigdje ne zapinje za blatobran ili amortizer i slično.
Kada se sve obavi dokumentacija se šalje mailom u centar vozila Hrvatske i za dva tri dana dobiješ odgovor dali je atest odobren. ako je upišu ti u prometnu i to je to.

Brother

Ok. To je detaljan opis. Samo pitanje obzirom da su te felge i te dimenzije guma serijski homologirane za Fiat 595 Abarth odnosno za ovaj tip šasije da li je moguće donijeti ispis tehničkih podataka od Abartha. Kod nas je i tako sve da svatko radi što kada i kako hoće, pa ne znam da li mora to ići ovako po proceduri i 300kn ili ne.
Hvala joÅ¡ jednom.  :ok1:

draĹžen.os

Na to pitanje odgovor jedino možeš dobiti u stanici za tehnički pregled.

gandi

Isle su serijski na Abarth i samo je Abarth homologiran za te felge i niti jedan drugi model / paket opreme.
Ja imam informaciju za 159. Upisane su mi 16" i 17".
18" mogu upisati bez atesta jer su se serijski isporucivale sa svim modelima.
Za staviti 19" od TI moram raditi atest jer su one isporucivane iskljucivo sa TI verzijom.
Vrlo vjerojatno ces i ti dobiti takvu informaciju za svoje felge.
Ili da ostavis 100 kn u pepeljari [emoji23]

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Brother

Citat: gandi  u 19 Ožujak 2018, 09:12:31
Isle su serijski na Abarth i samo je Abarth homologiran za te felge i niti jedan drugi model / paket opreme.
Ja imam informaciju za 159. Upisane su mi 16" i 17".
18" mogu upisati bez atesta jer su se serijski isporucivale sa svim modelima.
Za staviti 19" od TI moram raditi atest jer su one isporucivane iskljucivo sa TI verzijom.
Vrlo vjerojatno ces i ti dobiti takvu informaciju za svoje felge.
Ili da ostavis 100 kn u pepeljari [emoji23]

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Hvala :ok1:
Idem pa vidim i javim Å¡to je bilo....

Miha.

I ne samo to, moraš atestirat i branike.

Miha.

U biti najbolje da atestiraš sve što si stavio naknadno i onda si miran.

Brother

Citat: Miha.  u 19 Ožujak 2018, 15:32:22
I ne samo to, moraš atestirat i branike.
Ne moram atestirati. Ne znam odakle ti ta info? Sad sam bio na tehničkom sa čeličnim orig felgama i zimskim gumama u 03.mjesecu.Sve je bilo ok. NiÅ¡ta ne pita, jedino me htio izlevatiti na CO jer ima auspuh sa 2cijevi i nije mogao dobiti dobru vrijednost lambde. Turirao je 15min i na kraju je rekao da je auspuh previÅ¡e protočan pa da  ne može izmjeriti, ali mislim da je htio 100kn u džep, jer je lambda naprijed na grani a katalizator nije diran,a nije ni za zamjenu.

Miha.

Po pravilima obavezno se mora atestirat .  :ok1: To Å¡to te nitko nije pitao je drugi par rukava.

Brother

Citat: Miha.  u 19 Ožujak 2018, 16:00:22
Po pravilima obavezno se mora atestirat .  :ok1: To Å¡to te nitko nije pitao je drugi par rukava.
Pitao me da li je auto iz uvoza. I gdje je napravljena homologacija. Kad je dobio tu informaciju rekao je da je to ok,ali najvjerojatnije je čekao pinku da mu tutnem. Rekao sam mu da je to abarth verzija za 1.2 i tu priča staje. Ne zna koji se modeli isporučuju za koje tržište i kakvi, tako da je najbolje što manje ulaziti u diskusiju.

Multijet

0989739290

AntonioK

Miha je u pravu,moraš atestiratI :ok1:Mene je danas za... zbog naknadnog lipa

Mike20

Jedno je naknadna dorada koja nije dolazila tvornički. Drugo su tvornički originalni dijelovi na autu

Brother

Citat: Mike20  u 19 Ožujak 2018, 21:36:35
Jedno je naknadna dorada koja nije dolazila tvornički. Drugo su tvornički originalni dijelovi na autu
Tako je, ne treba atest za orig.branik i auspuh. druga stvar da ja stavim neki branik od stakloplastike home made koji nema nikakav atest.Ovdje se radi o orig. dijelovima koji su testirani i isporučivani za taj model šasije.