OBD na tehničkom pregledu??

Autor mario1984, 31 Kolovoz 2019, 14:10:51

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mario1984

Pozz, evo zanima me kakva je fora sad s tim spajanjem dijagnostike na teh pregledu? Aj kuzim malo da zbog dizelaša i dpf i to. A sto je s benzincom? Jel to obavezno kao ekotest npr ili kako?
Huawei P10

topolino

Je. Ako je auto stariji od 2000g. nespajaju jer nije OBD2 sustav. Nije samo zbog motora , nego i zbog airbaga, abs-a i sl.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

alister

Ma ne spajaju i novije malo, moj punto je 2005, pa ga nisu spajali

Boxer

Nema to nikakve veze s dpf om ili ostalim eko sranjima, to stavljaju da ne moraju spajati ureÄ'aj zaeko test na kleme akumulatora jer su akumulatori u sve nedostupnijim mjestima. Na taj način sazna temp. motora, broj okretaja i napon.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

mario1984

Aha, znaci meni svijetli check engine vec dvije god radi neispravnog sata, ili je negdje neki spoj, ali uredno prolazi eko test. Pa zato pitam kakve su reakcije ako svijetli. Jer mi ga ugasimo na dijagnostici i za nekoliko se opet upali. Al vozim s tim normalno.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Huawei P10

Mike20

Radi checke engine lampice nećeš moći proći tehnički, niti rad upaljeni lampica airbaga, abs-a itd

g3ar

kao sto je mike napisao, ako svijetli nekad od navedenih lampica nema prolaska
<3JTD

the-rider

airbag prolazi kod nas
check engine ako svijetli ne prolazi, a greske na motoru zavisi koje su, neke prolaze, neke ne
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

mario1984

Ma to cu ja ponistit greske ako ih ima, jer ih nije bilo, tj, ugasit lampicu i gas na teh dok se ne upali [emoji3]

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Huawei P10