audio video navigacija uvoz

Autor forsage, 22 Ožujak 2021, 14:40:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

forsage

Molim znalce sa provjerenim i točnim informacijama ako netko zna ili može saznati
dakle planiram kupiti Android 10, 2DIN ureÄ'aj za fiat stilo naravno iz Kine.
Hrvatska=do 22eura ne plaća se ništa, od 22 eura do 150 eura ide samo PDV 25% a iznad 150 eura ide još i carina(nepoznato koliko), problem je što drastično manji broj prodavatelja na ali express uopće nema mogućnost slanja u Hrvatsku
Slovenija(otiÅ¡ao bih sa autom u Sloveniju po ureÄ'aj) navodno je 45 eura carinski postupak bez obzira na vrijednost i joÅ¡ njihov DDV 22% ????
Kupio sam masku original za Fiat stilo za 9" android ureÄ'aj koji je cijeli touch (nema gumbe) a sada želim uzet ureÄ'aj ali problem nastaje sa tim carinama, porezima itd a ureÄ'aj mora biti taj koji je gore Å¡irok 230mm, dolje 220mm i visok točno 130mm a ne 133 mm kao Å¡to je jedan gotovo isti ureÄ'aj...ali taj nebi stao u masku koju sam naručio a drugih maski original sa nosačima za 9" za stilo niti ne postoji.
Pitanje je.....zna li netko točno i pouzdano kolika bi bila davanja da mi netko to uzme iz Slovenije i ja si to tamo stavim u auto a ima mogućnost da stigne u Slo iz skladišta u Poljskoj ili Španjolskoj (stiže za max 7 dana)
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Tooutman

Ja sam si tak narucio iz skladista iz eu. Dao mislim da 30 usd vise  i doslo mi doma dhl-om. Radio onda dosao oko 300 eur. Samo sto nije bilo 7 dana nek vise. Makar isto pisalo. Pogotovo sad s korona krizom...tako da budi strpljiv. Meni sve kasni ultra. Lagano odustajem od kine, pogotovo sad sto svaku sitnicu moram na posti dizat.

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

forsage

ok  super...znamo za jedno iskustvo viÅ¡e....ja ču nastojat ovdje svima svoje iskustvo podijelit ..pa onda da ljudi znaju.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Memphis

Ja sam naručio sa aliexpressa isto android 10, 2DIN, PX5 za 1800 kn, ide sa skladišta u njemačkoj.

2mario2

Forsage mogao si meni fino reči i bi ti dopeljal iz švabije bez pdv-a, ddv-a i ostalih čudnih stvarčica

Mike20

Bangood ti ima skladišta u Češkoj, Španjolskoj, Francuskoj

forsage

#6
Ovako..nakon još malo istrage i prikupljanja informacija vidim da:roba za koju je free shipping tako se prema njoj i postupa na putu do krajnjeg kupca (neoprezno sa mogućim oštećenjima i bez ikakvih garancija na rokove isporuke) dakle bolje je platiti shipping jer time možete pošiljku pratitit i prema njoj se odnose drugačije obzirom da je plaćena.

Roba sa skladišta u Europi ne znači da se neće platit porez ili carina jer-prdavatelj je iz Kine i novci idu na račun u Kinu a od prodavatalje dobivate račun ili potvrdu o kupnji!Dakle ako kažete pa ja sam robu dobio iz skladišta u EU ta priča ne pije vodu u 99% slučajeva jer vas traže račun temeljem kojeg idu obračuni poreza ili carine a taj je dokument iz Kine.

NiÅ¡ta se ne plaća ako je roba iz EU na način da je MADE IN EU!!!!!Sitnu robu do 22 eura se možete načekat u ovo vrijeme poÅ¡to se kod takve robe niÅ¡ta ne plaća a ljudi najčešće odabiru opciju ili čak traže opciju free shipping-tu je zaheb!!!!Bolje platiti makar i 2-3 dolara shippinga jer onda roba definitivno dolazi prije, imate odreÄ'ena prava i možete robu pratiti.

Uglavnom ja sam ureÄ'aj naručio iz Kine jer mi je računica pokazala da je sigurnije i jeftinije.Jeftinije jednostavno zato jer ovaj specifični ureÄ'aj dolazi sa vrijednosti manjom od 170 dolara i nema mogućnost odabira tog ureÄ'aja iz nekog od skladiÅ¡ta u EU (čime se povećava cijena radi manipulativnih toÅ¡kova prodavača)a porez bi ionako morao platiti a razlika izmeÄ'u PDV i DDV je samo 2% Å¡to ne pokriva razliku gore spomenutih troÅ¡kova.

Dakle malo ću duže čekati...cca 15 dana viÅ¡e ali nema zezanja i robu mogu pratiti i cijena je manja a mogu uvesti točno model koji trebam dok istog u europskim skladiÅ¡tima nema!!!!Tu drže robu koja ide najčešće a ne svu robu!Držali su prije ali je recimo za neko vozilo naprimjer za koje nije tako česta naruÄ'ba stajalo u EU 100 komada Androud 8 ili 9 pa je u meÄ'uvremenu izaÅ¡ao Android 10 i niko viÅ¡e ne želi uzeti ovdje stari model za istu cijenu najnovije inačice...pa sad takvu robu možeÅ¡ naručit ali samo direkt iz Kine.Eto to je jedan kraći rezime.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

forsage

Citat: 2mario2  u 23 Ožujak 2021, 07:00:44
Forsage mogao si meni fino reči i bi ti dopeljal iz švabije bez pdv-a, ddv-a i ostalih čudnih stvarčica
[/quote
hvala..ali u Europskim skladiÅ¡tima nema model koji bi mi odgovarao....pregledao sam sve sada trenutno dostupne ponude sa skladiÅ¡ta u Poljskoj, Å panjolskoj Italiji Francuskoj i Njemačkoj.Ima jedan sličan model ali je 3 mm viÅ¡i i nebi odgovarao u masku koju sam naručio.Za fiat stilo postoje 3 maske od kojih sam ja naručio onu u koju stane najveći ureÄ'aj a to je 9" ekran...ostali su za 7" ili 1 din verzija ali onda strÅ¡i izvan konzole Å¡to nisam htio.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

gandi

Citat: forsage  u 24 Ožujak 2021, 10:57:28
Ovako..nakon još malo istrage i prikupljanja informacija vidim da:roba za koju je free shipping tako se prema njoj i postupa na putu do krajnjeg kupca (neoprezno sa mogućim oštećenjima i bez ikakvih garancija na rokove isporuke) dakle bolje je platiti shipping jer time možete pošiljku pratitit i prema njoj se odnose drugačije obzirom da je plaćena.

Roba sa skladišta u Europi ne znači da se neće platit porez ili carina jer-prdavatelj je iz Kine i novci idu na račun u Kinu a od prodavatalje dobivate račun ili potvrdu o kupnji!Dakle ako kažete pa ja sam robu dobio iz skladišta u EU ta priča ne pije vodu u 99% slučajeva jer vas traže račun temeljem kojeg idu obračuni poreza ili carine a taj je dokument iz Kine.

NiÅ¡ta se ne plaća ako je roba iz EU na način da je MADE IN EU!!!!!Sitnu robu do 22 eura se možete načekat u ovo vrijeme poÅ¡to se kod takve robe niÅ¡ta ne plaća a ljudi najčešće odabiru opciju ili čak traže opciju free shipping-tu je zaheb!!!!Bolje platiti makar i 2-3 dolara shippinga jer onda roba definitivno dolazi prije, imate odreÄ'ena prava i možete robu pratiti.

Uglavnom ja sam ureÄ'aj naručio iz Kine jer mi je računica pokazala da je sigurnije i jeftinije.Jeftinije jednostavno zato jer ovaj specifični ureÄ'aj dolazi sa vrijednosti manjom od 170 dolara i nema mogućnost odabira tog ureÄ'aja iz nekog od skladiÅ¡ta u EU (čime se povećava cijena radi manipulativnih toÅ¡kova prodavača)a porez bi ionako morao platiti a razlika izmeÄ'u PDV i DDV je samo 2% Å¡to ne pokriva razliku gore spomenutih troÅ¡kova.

Dakle malo ću duže čekati...cca 15 dana viÅ¡e ali nema zezanja i robu mogu pratiti i cijena je manja a mogu uvesti točno model koji trebam dok istog u europskim skladiÅ¡tima nema!!!!Tu drže robu koja ide najčešće a ne svu robu!Držali su prije ali je recimo za neko vozilo naprimjer za koje nije tako česta naruÄ'ba stajalo u EU 100 komada Androud 8 ili 9 pa je u meÄ'uvremenu izaÅ¡ao Android 10 i niko viÅ¡e ne želi uzeti ovdje stari model za istu cijenu najnovije inačice...pa sad takvu robu možeÅ¡ naručit ali samo direkt iz Kine.Eto to je jedan kraći rezime.
Nije to baš tako.

Tebi ako nešto dolazi u Hrvatsku iz skladišta u Poljskoj (npr) ne prolazi carinu, jer je ta pošiljka već u unutarnjem EU poštanskom prometu, nalazi se na jedinstvenom EU carinskom području i jedino što bi se tebi prilikom kupnje trebalo zaračunati je hrvatski PDV umjesto poljskog.

Druga stvar je ako je prodavač na Aliju naveo da šalje iz Poljske da navuče kupca, a on fizički zapravo šalje iz Kine.
U tom slučaju pošiljka zapravo stiže iz vana na EU carinsko područje i mora se uvesti, što znači platiti carinu, carinske postupke i porez.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

Mike20

#9
Tak je. Naručio sam jednom elektroniku za cnc, neki 2-3000kn, s Aliexpressa, iz skladišta Češke ako se dobro sjećam.
Isti tako i drugih stvari

forsage

Gandi ona može biti u unutarnjem EU poÅ¡tanskom prometu ali carina na sreću ovaj put neću platit jer je roba manje vrijednosti od 150 eura...ali u svakom slučaju te traže račun koji je porijeklom iz Kine a prodavatelj se ograÄ'uje svaki i niti jedan neće platit carinu umjesto kupca ako ju mora platit sukladno carinskim propisima.Dakle da je recimo roba 500 eura onda- i ja je naručujem -na Aliexpress naznačujem da želim iz skladiÅ¡ta u Poljskoj...(jer doÄ'e brže).prodavač je to dostavio negdje u Poljsku ako je sad to tamo na stanju ali neće prodavać platit carinu Poljskoj na uvoz nego krajnji kupac u zemlji iz koje je kupac tj adresa platitelja i to je rijeÅ¡eno carinskim sporazumom Kine i EU gdje oni robu mogu skladiÅ¡titi u EU ali svaka pojedina članica EU sukladno svojim carinskim propisima naplaćuje carinu na taj način.Kao članica EU  na to smo se obavezali od 15 siječnja ove godine.Moj je savjet prodavatelja prije naruÄ'be kontaktirati i pitati Å¡to vas zanima pa i nazvat naÅ¡u carinu kao Å¡to sam to ja napravio...da nebi bilo iznenaÄ'enja.Ja ću dakle platit samo PDV za radio jer je ispod 150 eura a na masku poÅ¡to je ispod 22 eura ne plaćam ni PDV.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

forsage

Mike...nažalost od 15 siječnja ove godine smo kao članica EU obveznici novog carinskog sporazuma izmeÄ'u EU i Kine...jedino imamo slobodu tj mogućnost odrediti neki donji iznos za robe koje ne podliježu carinskom postupku ili mu podliježu po posebnom carinskom postupku.Aliexpress pak ima čudnu logiku gdje je znatno viÅ¡e proizvoda dostupno u npr Sloveniju iz skladiÅ¡ta u Poljskoj ili Å panjolskoj nego u Hrvatsku koja ima znatno viÅ¡e stanovnika tj potencijalnih kupaca..ali nekako sumnjam da je tu u pitanju nesposobnost naÅ¡ih koji to nisu dogovorili sa Aliexpressom...ali vidjet ćemo kak bu ubuduće.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

dinko1981

Ja sam nedavno kupio android za auto na aliu sa skladista u de. Nikakvih problema, u tome i je poanta da imaju skladista u eu. Carina je jednom placena prilikom ulaska u eu i nemoze biti ponovo naplacena a oni sigurno imaju neku caku da taj trosak minimaliziraju kod vlastotog uvoza na veliko.

Mike20

Čudno, prvi put čujem za tu preksu. A dosta naručujem toga od svukud.
I da, ako naručujeÅ¡ s EU skladiÅ¡ta, ne PLAÄŒAÅ  daÄ'bine.

Naručivao sam sa stranica gdje je RH bila na popisu zemalja vam EU sa velikom poštarinom, nakon što sam ih kontaktirao, ispravili su to

forsage

Kao Å¡to rekoh...ono Å¡to je bilo do nedavno viÅ¡e ne vrijedi i nova su zakonska pravila od 15 siječnja ove godine stupila  na snagu i počele s provedbom.Trenutno smo u meÄ'uperiodu a od 30.06. ove godine idu joÅ¡ neke manje promjene.Uglavnom svima savjetujem prije kupovine provjeru da nebi bilo iznenaÄ'enja.TakoÄ'er pazite da vam trgovac posebno zaračuna shipping tj slanje a posebno samu robu na odvojenim računima jer je već bilo slučajeva gdje su znali zbrojit jedno i drugo skupa u račun robe i preći time prag kada su osim pdv-a morali platiti joÅ¡ i carinu.Dakle savjetujem oprez, informiranost, kontakt sa trgovcem da vam potvrdi Å¡to i kako da nebi poslije bilo nismo znali.

prvak Hrvatske u bespluznom oranju...