Main Menu

prijepis auta

Autor punto mk1, 12 Rujan 2021, 00:11:50

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

punto mk1

prodajem jedno auto za sitne novce nebitno , 20 specijalaca zove da bi uzelo auto bez prijepisa iako je registriran , da ga odjavim itd , prijepis kosta 250 kn , je li moguće da se ljudi cigane radi jebenih 250 kn ?

Mike20

Naravno.
Onaj ko je dužan državi radi kazni, ne može auto na sebe prepisati.
ALi prijepis ionako ne ovosi o tebi.
Ti napraviš kupoprodajni ugovor, a kupac ga ne mora prebaciti na sebe.
Tako da OBAVEZNO odjavi auto ako imaš s takvima posla.

forsage

prijepis obavezan...točka..end of discussion!!!!!!U protivnom možeš samo imati probleme.Ti ga možeš odjaviti ali si i dalje vlasnik a onda ti taj lik napravi neko *** tim odjavljenim autom kojem si i dalje vlasnik i pogodi kome dolazi kazna i odgovornost???Neka me neko ispravi ako se odjavom vozila odjavljuje i vlasništvo.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

punto mk1

Citat: forsage  u 12 Rujan 2021, 10:28:19
prijepis obavezan...točka..end of discussion!!!!!!U protivnom možeš samo imati probleme.Ti ga možeš odjaviti ali si i dalje vlasnik a onda ti taj lik napravi neko *** tim odjavljenim autom kojem si i dalje vlasnik i pogodi kome dolazi kazna i odgovornost???Neka me neko ispravi ako se odjavom vozila odjavljuje i vlasništvo.
da upravo to , ja i da ga odjavin i dalje sam vlasnik vozila , neka ga zaustavi policija eto mi kazne

Mike20

#4
Ne, kad ga odjaviš, više nisi vlasnik.
Ono što ljudi nazivaju prijepis vozila na novog vlasnika, UOPĆE ne ovisi o prodavatelju i na to ne možeš utjecati.
Nitko ne može prisiliti novog vlasnika da prepiše auto na sebe, postoji novčana kazna za novog vlasnika.
Odeš na tehnički, skineš tablice, odjaviš auto, mislim da to košta 22 kune, dobiš nazad prometnu na kojoj piše da je odjavljen auto, a tehnički vrijedi, polica vrijedi.
Nakon odjave možeš čak od osiguranja tražiti povrat preostalih novaca do dana isteka same police.

Ukratko, ako samo napravite ugovor bez odjave, lupad ode s tim, nikad ne prijavi auto na sebe, a ti dobivaš kazne.

Nakon odjave,ne dobivaš

punto mk1

Citat: Mike20  u 12 Rujan 2021, 15:20:17
Ne, kad ga odjaviš, više nisi vlasnik.
Ono što ljudi nazivaju prijepis vozila na novog vlasnika, UOPĆE ne ovisi o prodavatelju i na to ne možeš utjecati.
Nitko ne može prisiliti novog vlasnika da prepiše auto na sebe, postoji novčana kazna za novog vlasnika.
Odeš na tehnički, skineš tablice, odjaviš auto, mislim da to košta 22 kune, dobiš nazad prometnu na kojoj piše da je odjavljen auto, a tehnički vrijedi, polica vrijedi.
Nakon odjave možeš čak od osiguranja tražiti povrat preostalih novaca do dana isteka same police.

Ukratko, ako samo napravite ugovor bez odjave, lupad ode s tim, nikad ne prijavi auto na sebe, a ti dobivaš kazne. nisan to uopće zna , a sto se dogodi ako bi novi vlasnik vozia auto bez tablica i zaustavi ga policija kome ide kazna za voznju bez tehničkog i osiguranja ?

Nakon odjave,ne dobivaš

Boxer

Ne daj auto bez prijepisa, ja sam prodao kombi tako, 20-ak dana poslije njime je počinjeno dizanje bankomata u zrak, murija je došla po mene u pol 3 u jutro a *** su napravili 500km od mene
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Za istek prometne kazna ide vozaču, vlasniku ide za istek osiguranja i neodjavljivanje vozila 15 dana nakon isteka prometne.
Ako odjaviš auto i napraviš kupoprodajni ugovor, boli te briga što će s njim novi vlasnik raditi.
S tim autom više nemaš niš.

Ako ne odjaviš auto, kupac ima samo ugovor, a nije prenio auto na sebe ( na tehničkom platio naknadu i novu prometnu na sebe) , sve kazne idu tebi

punto mk1

 :ok1:
Citat: Mike20  u 12 Rujan 2021, 20:16:31
Za istek prometne kazna ide vozaču, vlasniku ide za istek osiguranja i neodjavljivanje vozila 15 dana nakon isteka prometne.
Ako odjaviš auto i napraviš kupoprodajni ugovor, boli te briga što će s njim novi vlasnik raditi.
S tim autom više nemaš niš.

Ako ne odjaviš auto, kupac ima samo ugovor, a nije prenio auto na sebe ( na tehničkom platio naknadu i novu prometnu na sebe) , sve kazne idu tebi

forsage

Citat: Mike20  u 12 Rujan 2021, 15:20:17
Ne, kad ga odjaviš, više nisi vlasnik.
Ono što ljudi nazivaju prijepis vozila na novog vlasnika, UOPĆE ne ovisi o prodavatelju i na to ne možeš utjecati.
Nitko ne može prisiliti novog vlasnika da prepiše auto na sebe, postoji novčana kazna za novog vlasnika.
Odeš na tehnički, skineš tablice, odjaviš auto, mislim da to košta 22 kune, dobiš nazad prometnu na kojoj piše da je odjavljen auto, a tehnički vrijedi, polica vrijedi.
Nakon odjave možeš čak od osiguranja tražiti povrat preostalih novaca do dana isteka same police.

Ukratko, ako samo napravite ugovor bez odjave, lupad ode s tim, nikad ne prijavi auto na sebe, a ti dobivaš kazne.

Nakon odjave,ne dobivaš

čekaj malo...odjavim auto iz ovog ili onog razloga...i nisam više vlasnik oautomatski? ili je samo odjavljen iz prometa a ja sam i dalje vlasnik odjavljenog vozila???
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

topolino

Idalje si vlasnik vozila, osim ako nemas potvrdu reciklaznog pogona da je vozilo ekoloski zbrinuto
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Tako je.
Pričao sam u kontekstu prodaje auta uz odjavu.
Ako ga odjaviš i daš nekome bez ugovora, ti si zadnji poznati vlasnik.
Problem je što je vlasništvo po ZSPCu jedno, a po Zakonu o obaveznim odnosima drugo.
Po ZSPCu si vlasnik sa prometnom na svoje ime, a po ovom drugom si vlasnik već s računom/ugovorom o kupnji

forsage

dakle u njegovom slučaju prijepis obavezan da nebi imao probleme kak sam i odmah rekao.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...