Fiat Punto - koliko troši vaš punto

Autor ben27, 14 Studeni 2009, 21:46:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lujito

Pozdrav ekipa, kod mene ova potrošnja ovako funkcionira
Skoro uvijek točim 100 kuna, Punto je MK1, 96 godište, 75 KS, motor 1.2. S obzirom da nemam prikaz potrošnje, sam to računam.

Nekada za tih 100 kuna proÄ'em i 200 km a nekada mi se dogodi da proÄ'em jedva 140 km... Računam u zadnja 2-3 mjeseca kada se cijena EUROSUPERA 95 bkretala izmeÄ'u 8.30 - 8.45 kn.

To bi značilo da kad proÄ'em 200 km (naravno, to je kad sam na otvorenoj cesti, na malo većim udaljenostima) onda troÅ¡i 5.99 litara na 100 km (uzea san prosjek za litru od 8.35 kn), Å¡to je i viÅ¡e nego dobro.

Kada tih 100 kuna spržim po gradu onda obično proÄ'em tih 140 km Å¡to bi značilo da je potroÅ¡nja 8.55 litara na 100 km. To mi se čini malo viÅ¡e, al eto, Å¡to mogu.

Inače, vožnja nije agresivna, Å¡altam obično izmeÄ'u 2500 i 3000 okretaja, a u 5 brzini ne ide preko 3500 okretaja.

Berto

Punto mk2 1.2 8v;
Prvi put kad sam ga natocio do čepa prošao sam 550 km, izračunao sam prosjek 8l, tu je bilo i normalne vožnje i ganjanja po gradu i autoputu.
Drugi put kad ga natocio prošo samo 290 km, potrošnja se popela na 15l, ali je to bilo samo ganjanje i stiskanje gasa do poda, nešto po gradu, ali vecinom autoput i kolko ide..
Treći put sam si reko uozbilji se malo, i tako je bilo, uspio sam proć 720 km, potroÅ¡nja se spustila na svega 6l, grad, otvorena i autoput, Å¡altanje  brzina izmedju 2400 i 2500 rpm,  vožnja do 2450 rpm, a u 5 brzini na autoputu ne prelazim 3000 rpm, to je brzina na autoputu cca. 110 km/h...


ben27

pozz! ma moj mk1 1.6 gracka voznja bolje se s tranvajom voziti :)
a mogu reci klasika 8l a nedavno sam isao u slavonski brod sto tamo i nazad 240km sad nebi znao koliko je tocno potrosio ali bio je na goloj rezervi pitanje oce doci do benzinske i sipo 200kn malkice vise od pol rezervara i eto kad sam doso doma nakon ti 240km rezerva se nije uopce plilila cak ni u krivinama siguran sam da je neki 6,5l na autoputu

hoks

Kolko vam je protrošnja na autocesti?
Jučer bam bil i piše 16 km/L. sad kolko je to realno :/

BernardoR

punto mk1 1.2 8v 55
100km oko 7-8 l s tim da ga mama dosta stisče... :) s tim da ima i protočni i bez kat.
eh da manje troĹÄ,,i

godless

što se tiče samog pokazivača potrošnje na display je za k***c, meni moj funto mk2 1.2 16v spali rezervar goriva na nekih 700km e sada ovisi kakava je vožnja nekada 650km i manje,a naj više sam navukao nekih 740 km.

baljak

moze li mi neko od vlasnika Fiat Punta 1.4 Turbo reci kako mu se krece potrosnja znaci od one lagane voznje bez paljenja turbine, do ''gazenja'' preko 5000-6000 okretaja, hvala unaprid :)

igor_kravarusic

Po gradu s posla na posao 12-13L laganog gasa 90% vožnje u potlaku

Otvorene stare ceste bez semafora 8,4-9L u tlaku natovaren sa redovitim Å¡altanjem brzina, autoput od 120 do 140 km/h izmeÄ'u 9 i 10L

Gradske na ful gasu od semafora do semafora 15L i viÅ¡e   :)



baljak

e hvala ti, to sam tia cuti jer par ljudi mi je reklo da i preko 20 prelazi kad ga se ''gazi'' pa san tia provjerit jeli tocno ili nije znaci prosjek mu je nekih 13-14 litara ono kombinirane voznje tren lagano tren brzo :)

igor_kravarusic

Ma kakvih 20   :)

Ako nije dizana snaga mislim da teško prelazi 15 litara

Trebao bi ti negdje orijentir biti 1kn/km goriva vožnje po Zadru i kad ga redovito Å¡aljeÅ¡ u tlak  :ok:

baljak

e to je to onda :)))) kako sam sritan sto san ovo cuja sada haha jos 1 VELIKI razlog da ga uzmem :))

Grga1002

Moj punto trosi ko upaljač od 8 do 13 litara. :tres:

Hahaha upaljač za divove!!! :trus

BTW; 1.9 Jtd je moj  :formula:

Moreno

Moj Punto Mk1 1.6 90 trosi od 7 do negdje oko 10l
removed by admin...

dg

Moj 1.2 8v Mk2 troši na otvorenom 5.5-6 bez, 7-8 sa klimom, a na autoputu litru do dvi više.
Po gradu oko 8-9l ako se ne varam...

overload

meni 1.6 prosjek 8l, cak i kada sam ga natocio do cepa i napravio 100km po samom gradu i 100km na staroj cesti rijeka - fužine isto 8l, najmanje je imao nekih 7,5l dok mu je najvisa bila 10l i to kada mu nije valjao kontakt na ect senzoru pa je stalno radio koda je hladan ili kada je gas do poda prema gornjem jelenju!