Mk1 - Instrument tabla

Autor BluePunto, 30 Prosinac 2012, 11:52:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

BluePunto

e pozdrav ekipa, imam jedno pitanje... nabavio sam neku instrumental tablu
sa obrtajima... trenutno mi je na autu isto neka sa obrtajima samo ima plave pozadine, a serijski moj punto  ima tablu sa satom i bez kazaljke od temp., e ovak sad :

ovo je slika orginal serijske table,normalno ima 4 Ä'eka i to je to isto tak ima i sad trenutno tabla sa kojom se vozim,normalno mi obrtaji rade, neradi mi samo temp. motora jel nikako da uhvatim nekog da mi složi to..



e sad ovo je ta nova tabla (loÅ¡ fotić na mobitelu) , isto ima normalno 4 Ä'eka,ali nerazumijem Å¡ta je ovo u plavoj kocki odnosno za Å¡ta...

ivetz

neznam  sta je ovo zaokruzeno plavo.  ali znam sta je problem  sta ti ne pokazuje  temperaturu motora- indikator temperature motora. nalazi ti se na glavi motora kraj one sipke za mjerenje razine ulja u motoru.  onaj koji ti imas gore vjerojatno ima crnu plastiku na sebi- to je za table s lampicom.  tebi treba s crvenom plastikom i nesto je duzi od ovog standardnog.  imas malo vise o tome ovdje:
http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=29619.msg526550#msg526550

VedranV

temperatura ti ne radi zato sto si moras kupit novi indikator temperatura mislim da sam ga ja platio jedno 30-ak kuna ali nemoj me uzet za rijec
znaci ne moras nista prckat po tabli

BluePunto

#3
ma znam ja za temperaturu moj auto serijski nema kazaljku temperature vec samo lampicu, mene zanima Å¡ta je ovo u plavoj kocki  :D :D
al kad ste vec zapoceli pricu o teme, znaci kupim taj crveni indikator,uÅ¡erafim spojim Ä'ek sa starog i to je to? i onda bi  kazaljka od temperature trebala normalno radit? samo da ponovim da moj auto na serijskoj tabli nema ni obrtaje ni kazaljku od temp.

M.P.

zavidaš taj novi indikator i radit će sve

BluePunto

Citat: M.P.  u 30 Prosinac 2012, 13:26:29
zavidaš taj novi indikator i radit će sve

odlično, thx M.P. :ok:

Moreno

prije par mjeseca ja sam promjenio onaj komad (u plavu)!onaj komad bi trebalo bit vezan sa svjetla od iza(kocnice,itd)
i onaj komad ima spojena jedna zarulja koja svjetli kada imas slab kontakt ili koja zarulja izgorena!
removed by admin...

ivetz

ni moj nema serijski za temperaturu, ni za okretaje. a sad radi sve  8)  samo zamijeni senzor i to je to

BluePunto

jel mora auto bit na nekakvom nagibu dok mjenjam taj senzor/indikator da mi se ne izlije antifriz

zjurina

Citat: BluePunto  u 30 Prosinac 2012, 11:52:34
e pozdrav ekipa, imam jedno pitanje... nabavio sam neku instrumental tablu
sa obrtajima... trenutno mi je na autu isto neka sa obrtajima samo ima plave pozadine, a serijski moj punto  ima tablu sa satom i bez kazaljke od temp., e ovak sad :

...

kaj bus s tom tablom? & jel bi se moglo vidjet ak bi ona pasala kod mene na Palia, /u slucaju da bi ju htel resit, ak  toi ova sad dobro radi/

vlatko11

Za zamjenu senzora se nebrini.Neće ti iscurit puno antifriza.Radi kad je hladan motor i pripremi novi indikator u jednu ruku a drugom odvrćeš stari i kad izvrneš stari brzo ubaciš novi i to je to.Ja sam baš neki dan mjenjao sebi to na tipu jer mi riknuo tak da znam što ti govorim.Izgubio sam minimalno antifriza da nisam morao ni nadoljevat.

VedranV

Citat: vlatko11  u 30 Prosinac 2012, 16:30:49
Za zamjenu senzora se nebrini.Neće ti iscurit puno antifriza.Radi kad je hladan motor i pripremi novi indikator u jednu ruku a drugom odvrćeš stari i kad izvrneš stari brzo ubaciš novi i to je to.Ja sam baš neki dan mjenjao sebi to na tipu jer mi riknuo tak da znam što ti govorim.Izgubio sam minimalno antifriza da nisam morao ni nadoljevat.
potpis..dok starog skines brzo stavis novi i izade ti gotovo nista antifriza

BluePunto

Citat: vlatko11  u 30 Prosinac 2012, 16:30:49
Za zamjenu senzora se nebrini.Neće ti iscurit puno antifriza.Radi kad je hladan motor i pripremi novi indikator u jednu ruku a drugom odvrćeš stari i kad izvrneš stari brzo ubaciš novi i to je to.Ja sam baš neki dan mjenjao sebi to na tipu jer mi riknuo tak da znam što ti govorim.Izgubio sam minimalno antifriza da nisam morao ni nadoljevat.

ok, poslje Nove cu to rijesavat,a kazaljka bi na radnoj temp. morala bit na sredini? znaci ono kad se pali ventilator

Citat: zjurina  u 30 Prosinac 2012, 16:03:31
Citat: BluePunto  u 30 Prosinac 2012, 11:52:34
e pozdrav ekipa, imam jedno pitanje... nabavio sam neku instrumental tablu
sa obrtajima... trenutno mi je na autu isto neka sa obrtajima samo ima plave pozadine, a serijski moj punto  ima tablu sa satom i bez kazaljke od temp., e ovak sad :

...

kaj bus s tom tablom? & jel bi se moglo vidjet ak bi ona pasala kod mene na Palia, /u slucaju da bi ju htel resit, ak  toi ova sad dobro radi/

nisam 100% siguran al mislim da ti ne paše sa mk1 na palia, neko je vec sa foruma probavao obrnuto sa palia na mk1 pa nije išlo.. evo link: http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=26505.0

ivetz

na sredini se pali ventilator. malo ispod sredine je radna temperatura.  meni inace kazaljka ide malo iznad prve crte u voznji sad kad je hladnije. javi obavezno kolko ce tebi pokazat,bas me zanima. 
e da,za svaki slucaj, kad zamjenis senzor,za svaki slucaj i odzraci sistem, zlu ne trebalo  ;)

BluePunto

Citat: ivetz  u 30 Prosinac 2012, 18:28:14
na sredini se pali ventilator. malo ispod sredine je radna temperatura.  meni inace kazaljka ide malo iznad prve crte u voznji sad kad je hladnije. javi obavezno kolko ce tebi pokazat,bas me zanima. 
e da,za svaki slucaj, kad zamjenis senzor,za svaki slucaj i odzraci sistem, zlu ne trebalo  ;)

može  :D :ok: