Pitanja i servis Punto mk1

Autor Nikic, 06 Srpanj 2015, 16:41:21

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Nikic

Evo kako kaže naslov da ne spamam sa 10 topica ovdje cu postavit par konkretnih pitanja o problemima koja su mi se počela desavat u zadnje vrijeme i tražim koliko toliko direktne odgovore.
1. U zadnje vrijeme kad upalim auto u 1 pa drugu auto ko da nema odziva na gas, kao da je zagusen i to traje cirka t sekundi dok se ne (odčepi).
2. Motor mi je par puta počeo lupkat kad sam naprimjer u 4 brzini sišao na 40kmh ili tako u trećoj, ko da diferencijal se neki trese.
3. Koliko Kosta zamjena semeringa radilice jer u zadnje vrijeme se stvarno počeo da vrti i pljuje uokolo.
4. Auspuh se u zadnje vrijeme počeo tresti na leru a nakon nekih 15-20 km kod katalizatora zuji nehumani.. Koliko Kosta komplet auspuh sa katalizatorom, bez nekih Remusa i vražjih materina, znači što tiši auspuh


Seen..
Just a Black Snail

Maverick

Citat: Nikic  u 06 Srpanj 2015, 16:41:21
Evo kako kaže naslov da ne spamam sa 10 topica ovdje cu postavit par konkretnih pitanja o problemima koja su mi se počela desavat u zadnje vrijeme i tražim koliko toliko direktne odgovore.
1. U zadnje vrijeme kad upalim auto u 1 pa drugu auto ko da nema odziva na gas, kao da je zagusen i to traje cirka t sekundi dok se ne (odčepi).
2. Motor mi je par puta počeo lupkat kad sam naprimjer u 4 brzini sišao na 40kmh ili tako u trećoj, ko da diferencijal se neki trese.
3. Koliko Kosta zamjena semeringa radilice jer u zadnje vrijeme se stvarno počeo da vrti i pljuje uokolo.
4. Auspuh se u zadnje vrijeme počeo tresti na leru a nakon nekih 15-20 km kod katalizatora zuji nehumani.. Koliko Kosta komplet auspuh sa katalizatorom, bez nekih Remusa i vražjih materina, znači što tiši auspuh


Seen..

moja mišljenja
- 1. provjeri da fergazer nije zamazan, nakon toga kablovi i svjećice
- 2. daj ovo malo više objasni nisam skužio
- 3. ne znam na žalost
- 4. mislim da je ekipa spominjala nekih 300-350kn (ja imam doma cjelu granu od 55ice u dobrom stanju, pa se javi ako želiš)

Nikic

Citat: Maverick  u 06 Srpanj 2015, 17:28:56
moja mišljenja
- 1. provjeri da fergazer nije zamazan, nakon toga kablovi i svjećice
- 2. daj ovo malo više objasni nisam skužio
- 3. ne znam na žalost
- 4. mislim da je ekipa spominjala nekih 300-350kn (ja imam doma cjelu granu od 55ice u dobrom stanju, pa se javi ako želiš)
Mislio sam da je zmazan al nosam bio ziher.
2. Nekako je teško Opisat, čuje se zvuk najsličnije ko kad pikaner udara od kamen takav zvuk.
4. Uzeo bi ja od tebe da nisi u Karlovcu kako piše.

Seen..

Just a Black Snail

eLaCiD

Citat: Nikic  u 06 Srpanj 2015, 17:39:49

2. Nekako je teško Opisat, čuje se zvuk najsličnije ko kad pikaner udara od kamen takav zvuk.



Ovakav zvuk i u tom režimu vožnje koji opisuješ uglavnom može biti prouzročen :

1. Ležaj motora
2. Lamela kvačila
3. Kompresija u cilindrima

Ovako bez da se čuje i osjeti u vožnji teško je reći precizno ali 90% nešto od ovog gore.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Nikic

Kvačilo ima 4000km
glava skidana sve stimano bruseno sredinom 4og mjeseca jedino ležaj motora

Seen..

Just a Black Snail

eLaCiD

Citat: Nikic  u 06 Srpanj 2015, 22:43:40
Kvačilo ima 4000km
glava skidana sve stimano bruseno sredinom 4og mjeseca jedino ležaj motora


1. U ovom slučaju kompresija nije problem glave nego karika.
2. Kaj se tiče nove lamele..  Imao sam priliku vidjeti kako je deset dana nakon izmjene komlet kuplunga vrisnuo spiralni feder koji je za sobom povukao novih par s'ranja i čuo se zvuk koji opisujeÅ¡.

Nije da te straÅ¡im :) al recimo kod mene je sličan zvuk bio kod potroÅ¡enog nosača motora (kod getribe) - jednostavnija varijanta   ali i kad su vrisnule karike na  cilindru to je bilo već u varijanti zaj'ebanog :)
098  38 77 11
elacid@net.hr