mk1 - Step by step zamjena kočnica pitanja

Autor Nikic, 20 Srpanj 2015, 16:35:37

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Nikic

EV ovak, situacija je gusta, popravio sam neke stvari na autu i ostao sam suh (novčano) i uzeo sam si dijelove za kocioni sistem (ulje, pakne, cilindre), i odlučio sam sam promijeniti kočnice jer volim prljat ruke u mehanici.. dosta sam vješt sto se tiče takvih stvari,ali sta meni treba je savjet ima li kakvih caka tokom izmjene navedenih stvari, treba li prednje pakne pripazit kako se stavljaju treba li sta podmazat i takve sitnice. Svaki savjet je dobrodošao..

Seen..

Just a Black Snail

Nikic

Just a Black Snail

eLaCiD

#2
Osnovno pravilo svakog Å¡arafljenja...

1. Dobro pogledaj kako je sve spojeno u kompletu prije nego počneš rastavljati.
2. Nacrtaj neku šemu sa opisom gdje je šta i sa čime povezano
3. Počni rastavljati, šarafi i matice nisu problem, pripazi na osigurače (žičane i prstenaste-segere)
4. Sve dijelove stavljaj u istu kutiju (ne slaži okolo, nećeš naći nikada, a možda niti onda)
5. Sve očisti (WD40 je dobra stvar)
6. Zamijeni dijelove koje si namjeravao (pazi na isti položaj kao kod starog dijela)
7. Sastavljaš sve obrnutim redoslijedom kao što si rastvaljao. (tu pomaže podsjetnik iz točke 2)
8. Što se tiče podmazivanja slijedi logiku.. rotacioni i klizni dijelovi koji zahtijevaju što manje trenje podmazuj (ovisno.. grafit mast ili wd40) oni dijelovi koji funkcionirajiu na trenje ne podmazuj niti u ludilu.
9. Kad je sve sastavljeno ne smije biti viška dijelova.. ako ima... negdje je nešto krenulo krivo... vrati se negdje gore i kreni ponovno.

I to je to :)

098  38 77 11
elacid@net.hr

Miha.

I kad sve sastaviš, fino odzračit (nadam se da znaš, imaš alat ili partnera) prvo prednje, pa zadnje. Nakon toga pritišči ručnu i nožnu do kraja da se ručna poštela, a možda bude trebalo i ručno ju naštelat..

Evo neke varijacije na temu

http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=15847.0
https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46933-punto-mk2-stelovanje-rucne-kocnice/

crev1986

Nikicu ti bi trebao otvorit temu s naslovom POPRAVAK MOG AUTA!

Kad mjenjas kocnice tj plocice napred kako skidas tako i stavljas s tim da ces morat cilindar kocioni vratit natrag posto su ti nove plocice deblje nego stare ! Kako ces vratit to ovisi o sposobnosti mozes lagano drskom od malog cekica (citaj drvetom ) ili s cime god hoces al LAGANO
Pazis kako skidas tako i vracas

Zadnje pakne mozes promjenit a da ne skidas lezaj dolje ( bila je tema da se mora skidat i sve al nemoras ) Isto tako sjednes i pogledas sta kako i s cim bi mogao !   

Ako nemjenjas ulje i nista ti ne curi nemas sta ozracivat, ako ces mjenjat onda ti je bolje kupit ulje  i odnest majstoru da to on lijepo na stroj ozraci i miran si dat cem mu 50 kn i bok ! 

Nikic

Elacid hvala ti pogotovo za broj 8 to me je interesirao sto se tiče diska,
Miha odzracivao sam desetak puta ali hvala za link za ručnu,
Crev jbg malo sam masio ime topica u suprotnom smjeru, a budem pokušao sto bolje to izvest. By the way kako je u Kanadi preko bare? Kako se snalaziš sa "inglišom".
A sto se tiče redoslijeda odzračivanja viÄ'ao sam da se prvo zadnji odzracuju jer novo ulje prvo zavrÅ¡i u prednjim kočnicama, pa manje se novog ulja procuri van, mada je to možda nebitno jer je boca ionako 1 litra

Seen..

Just a Black Snail

crev1986

Kanada je 28 puta bolja nego Hr! A sto se tice Engleskog jer to problem ?

Nikic

Citat: crev1986  u 22 Srpanj 2015, 05:31:11
Kanada je 28 puta bolja nego Hr! A sto se tice Engleskog jer to problem ?
Kad je engleski bio problem.. ;D;D;D

Seen..

Just a Black Snail