Punto mk1 1.1 95g lockit ili bendiks

Autor Nikic, 29 Srpanj 2015, 22:36:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Nikic

Danas sam isao u tokica kupit zadnje kocione cilindre i pita me imam li lockit ili bendiks ja nisam znao, Jel to nešto specifično od auta do auta ili kako?

Seen..

Just a Black Snail

crev1986


Mike20

Ajme meni........
Bendix i AP Lockheed su marke ko i sve druge i nebitno koja je.
Trebao te pitati Å¡irinu pakni jer mislim da su dvije vrste, to je bitnijih podatak, iako su cilindri isti

Maverick

kolko ja znam razlike u cilindrima nema. koji ti je to tudum prodavao

Nikic

Kaže da imaju fiksne i samostelajuce. Kak ti ne

Seen..

Just a Black Snail

Maverick

Citat: Nikic  u 30 Srpanj 2015, 09:53:27
Kaže da imaju fiksne i samostelajuce. Kak ti ne

Seen..

pakne da, ali cilindri????
cilindri su ti spojeni na dovod kočionog ulja i guraju pakne u doboš

Nikic

Znam zato sam ostao sav zbunjen i popisan..

Seen..

Just a Black Snail

eLaCiD

#7
Taj koji prodaje pravi se pametan.
Punto MK1 55 u originalu je samo jedna verzija i to Bendix.
Vjerojatno ima druga verzija kod onih na otoku kaj kaj voze sa krive strane  :) a sumnjam da je itko svog Punta dovlačio od tamo i da je ovaj prodao bilo kaj kome tak neÅ¡to.
Evo pa mu pokaži .. ima i kodove dijelova

Šema zadnjih kočnica
098  38 77 11
elacid@net.hr

crev1986

Ja neznam za vas al koje god pakne ( zadnje ) sam ja kupovao za Punta mk1 a kupio sam ih jedno ( 5 puta) sve su bile samo stelajuce ! S tim da nisam uvjek kupovao jednog proizvodjaca

Nikic

To je bilo u tokica u dubravi i tražio sam samo cilindre ne i pakne.
A da napomenem prije toga sam dolazio se informirati o cijeni prednjih pakni ulja i cilindra i drugi frajer me pitao samo godinu i motor i sve mi izlistao bez pitanja..

Seen..

Just a Black Snail

eLaCiD

Citat: crev1986  u 30 Srpanj 2015, 16:18:42
Ja neznam za vas al koje god pakne ( zadnje ) sam ja kupovao za Punta mk1 a kupio sam ih jedno ( 5 puta) sve su bile samo stelajuce ! S tim da nisam uvjek kupovao jednog proizvodjaca

Nije bitan proizvoÄ'ač nego sistem-tip .. u ovom slučaju uobičajeni tip je onaj od Bendixa, a onaj od AP Lockheeda mislim da je bio za englesko tržiÅ¡te i tu se pakne razlikuju (prihvat sajle ručne i samoÅ¡telanje).
Da li su cilindri različiti (radi prihvata pakni) i to je pitanje.
Prema tome u slučaju ako uzimaÅ¡ pakne onda su Bendix tip,  a proizvoÄ'ač koji hoćeÅ¡ samo da nije najjeftiniji kineski da ne bi mjenjao svakih 15 dana :)
098  38 77 11
elacid@net.hr

Mike20

Točno, Al Bendix nije tip nego marka, isto kak su neki setovi kvačila isto bili AP Lockheed ili Borg&Beck

eLaCiD

Citat: Mike20  u 30 Srpanj 2015, 20:07:10
Točno, Al Bendix nije tip nego marka, isto kak su neki setovi kvačila isto bili AP Lockheed ili Borg&Beck

Da marka je ali i tip kao i AP. Prema tome imaÅ¡ proizvoÄ'ače koji rade po sistemu Bendix i one koji rade po sistemu AP  Lockheed.
Btw milsim da su u sistemu AP-a pakne šire i već radi toga ne pašu.
098  38 77 11
elacid@net.hr

franjo-fritz

Boze koja kemija oko zadnjih pakni skini odnesi u ducan kupi po uzorku i amen...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Nikic

Just a Black Snail