Punto 55, pomoć oko dijagnosticiranja problema

Autor mid, 04 Kolovoz 2015, 12:57:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

#15
Stavi odgovarajuce svijecice. Ovako ti je zazor prevelik pa ti je iskra slaba.


Edit:
Nakon sto stavis prave svjecice treba biti tisi motor i manje trositi.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

crev1986

Citat: mid  u 21 Kolovoz 2015, 20:19:58
Moj mali punto i dalje ždere 9L, počinje me to nervirati.

Koliko je Punto osjetljiv na zazor svjećice?
Sad su unutra Denso sa 1.1mm zazorom, manual veli 0.9mm.

Kome da ga odvedem na štelanje ventila i tajminga paljenja (ZG) i koliko bi me to koštalo?
Kontao sam u Mrkšu.

Najgore mi je šta nisam u stanju prepoznati jesu li ventili raštimani ili ne, tipa, pri 40 u drugoj motor je zbilja bučan ali nisam vozio nijedan drugi Punto pa neznam jel treba tako zvučati :/
Veliki broj ljubi s tim Punticem 1.1 koje ja znam kazu ta im trosi od 8-10 l grada

eLaCiD

Citat: crev1986  u 23 Kolovoz 2015, 00:59:03
Veliki broj ljubi s tim Punticem 1.1 koje ja znam kazu ta im trosi od 8-10 l grada


Centar Zagreba osredja gužva 7-7,5  Å¡pica, gužva za izludit 7,5-8. Preko 8 nikad.
U svakom slučaju ovisno kak voziÅ¡. Gledam likove u gužvi na zelenom valu kad krenu ko da su na street raceu i nemrem vjerovat da je takav kreten jer mu je semafor na 50 m joÅ¡ debelo crveni al nema Å¡anse da ne bude prvi i na kočnicu  pa tak deset puta od semafora do semafora. Na kraju ga na nekom semaforu proÄ'em u letećem startu sa 40 km, a on na ful gasu raÅ¡pa gume po asfaltu. Ak je to Punto onda na taj način je iber 10-11 lit
098  38 77 11
elacid@net.hr

ivica683

Kao što je eLaCiD napisao potrošnja u gradu jako ovisi o stilu vožnje i ˝težini ¨ noge na gasu.

Tvoj injektor bi trebao biti crvene boje ( odnosno boje cigle), žuti injektor je za motore 900ccm.
Koji ti je ECU u puntu. Možda je netko nešto mjenjao na sustavu ubrizgavanja.

mid

Citat: eLaCiD  u 24 Kolovoz 2015, 10:25:33
Centar Zagreba osredja gužva 7-7,5  Å¡pica, gužva za izludit 7,5-8. Preko 8 nikad.
U svakom slučaju ovisno kak voziÅ¡. Gledam likove u gužvi na zelenom valu kad krenu ko da su na street raceu i nemrem vjerovat da je takav kreten jer mu je semafor na 50 m joÅ¡ debelo crveni al nema Å¡anse da ne bude prvi i na kočnicu  pa tak deset puta od semafora do semafora. Na kraju ga na nekom semaforu proÄ'em u letećem startu sa 40 km, a on na ful gasu raÅ¡pa gume po asfaltu. Ak je to Punto onda na taj način je iber 10-11 lit

Ja se trudim voziti jako ekonomično, koliko vidim po tvoj opisu vozimo poprilično slično. Ja vozim da 'lovim' zelene semafore i trudim se pogoditi 'sweet spot' kad mijenjam brzine.

Citat: ivica683  u 24 Kolovoz 2015, 17:55:23
Kao što je eLaCiD napisao potrošnja u gradu jako ovisi o stilu vožnje i ˝težini ¨ noge na gasu.

Tvoj injektor bi trebao biti crvene boje ( odnosno boje cigle), žuti injektor je za motore 900ccm.
Koji ti je ECU u puntu. Možda je netko nešto mjenjao na sustavu ubrizgavanja.

Imam i crveni injektor ali kad sam ga stavio motor nije htio upaliti uopće, nisam siguran da je sam injektor ispravan (dobio sam ga na poklon). Na ECU jedinici piše da je za motor 1.1.

crev1986

Citat: ivica683  u 24 Kolovoz 2015, 17:55:23
Kao što je eLaCiD napisao potrošnja u gradu jako ovisi o stilu vožnje i ˝težini ¨ noge na gasu.

Tvoj injektor bi trebao biti crvene boje ( odnosno boje cigle), žuti injektor je za motore 900ccm.
Koji ti je ECU u puntu. Možda je netko nešto mjenjao na sustavu ubrizgavanja.

Ako je zuti injektor za motore od 900cca zasto Punto gt ima zute tvornicki ! Crveni je navodno jaci tj vise kubika !

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

mid

Nisam baš na internetu niti Haynes Manualu ništa našao oko boje injektora.
Å ta nebi ECU trebao odbiti koristiti nekomatibilan injektor?

ivica683

mid
Ako se voziš na malom gasu toliko nesmije popiti.Toliko ne pije ni moj punto 60 koji je puno jači od tvog.
Tvoj ECU će prihvatiti sve  injektore sa fire SPI motora koji imaju ECU iaw 16 f serije.

the-rider
:facepalm: