Fiat Punto mk1 pragovi

Autor Mihajlo90, 15 Kolovoz 2015, 08:46:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mihajlo90

Dali je netko radio pragove te koliko je platio takav zahvat ? Meni s vanjske strane lim savršeno izgleda dok samo dolje uz vrata je trul pomalo...

Hvala !

crev1986

limar mi je izmjerio prag i dao mi sablonu i otisao sam pomotat prag i ispalo me 2 praga s 1mm limom 85kn dao sam covjeku 100 , i za materijal ti treba bitumen 50 kn boca , vosak koliko kost nezz, i diht masa  50 kn i sad koliko ce te ruke kostat to ovisi od majstora do majstora

Ja nisam kitao pragove nego sam spojeve ( na gusto su bili poheftani) lijepo zapunio diht masom i na to puko bitumen !

Moje misljenje je da kit ce se s vremenom dignut na pragu pa sam stavio diht masu

crev1986

Citat: tono92  u 16 Kolovoz 2015, 00:17:40
Ja sam radio pragove na svojoj bravi imas cak i slike pa si pogledaj na galeriji fiata, inace za 4vrata je 900kn sa tvojim materjalom sto je previse a naso sam i za 500sa mojim materjalom znaci ja sve kupim i njemu dofuram i on to sve napravi za 500 ili 900kod limara .... Ako imas dobru ruku za zavarit lim a da ga ne probusis i naravno kitanje , ugl da ne duljim ako se oces bas posteno naradit znaj da ce te to kostat zivaca , ajd ti slikaj tu rupu pa cu ti ja rec dali da mjenjas prag ili da to das zakrpat ...
Troskovi su ti :
Prag 150kn
Bitumen na koji ide boja 40kn
Boja auta u spreju oko 70kn
Kit dosta ti je pola kg 30kn
Temeljna boja 50kn
Bezbojni lak 40kn
Onda smirgl papir raznih finoća oko 70-100kn

Uglavnom potrosis oko 500tinjak kn da ga sam ides radit , a posao sa limarijom je katastrofa , ja sam se namucio oko ta 2 praga jedno tjedan dana u komadu ( svaki dan po 3-4h)
Uvijek ces nac neku sitnicu pa nikad neces zavrsit zapoceto , ja ti raÄ'e preporucam da to ostavis nekom limaru da ti to napravi jer vjeruj meni neces imat takve zivce ko ja ....
Ti samo postavi slike pa da vidim onda cu ti rec moje misljenje

Poslano sa mog LT26i koristeći Tapatalk

Sorry al ako se nevaram na bitumen nejde boja , na PLASTOBIT ide boja ! Ispravi me ako grijesim

crev1986

Bitumen je smola a ona se nikad ne osusi pogotovo po ljeti, to je prije plastobit a njega isto imas u crnoj boji ( to sam isto ja kupio sebi za auto ) i u sivoj

crev1986

Samo dobro zadihtat diht masom

crev1986

Na starom puntu sam mjenjao oba praga jedan smo kitali da to izgleda lijepo a drugi smo dihtali i ovaj kitani je vec poceo dobivat hrdju

Mihajlo90

A Å¡to će mi boja kada je sa vanjske strane karoserije (uz vrata) ok, bez hrÄ'e, meni je problematičan samo pod uz pragove tj. nisam siguran koji dio limari zovu prag. Slike postavim sutra.

Ako je ovo prag http://www.njuskalo.hr/karoserija-limarija/fiat-punto-1-pragovi-sporting-gt-turbo-oglas-5120164 onda je meni pod uz prag problematičan. Pragovi su savršeni za sada.

crev1986

jos bolje pokrpas to sam ako imas mjesta izrezes stari lim do zdravog uzmes novi komad lima , to spojis sa zakovicama (ako imas mjesta ) nadihtas i miran si bajo moj 5 god ako ne i vise i uzmi ako imas alu lima !

Nikic

Vidim da pričate o bitumenu naznakama hrÄ'e itd, pa da i ja uletim sa pitanjcem, prije nekih 5mj prije rege isao sam detaljno rjeÅ¡avanje poda i pragova, čovjek je napravio OK posao, medjutim bezveze se sageo neki dan i vidim na bitumenu koji je stavljen počela se stvarat malo hrdja.. Sta mi je radit?

Seen..

Just a Black Snail

Miha.

To je onda prvi bitumen koji hrÄ'a :rofl Skinut bitumen i popravit stvar.. Ma taj bitumen je samo maska da se sakrije pravo stanje stvari. To je kad se ili hoče sakrit neÅ¡to ili se napravi u fuÅ¡u.. Treba kompletni pod očistit pa polakirat pa tek onda bitumen stavljat..

Nikic

Hvala Miha, znaci skidat ponovo bitumen i nanovo derat

Seen..

Just a Black Snail

crev1986

Citat: Nikic  u 18 Kolovoz 2015, 20:50:30
Hvala Miha, znaci skidat ponovo bitumen i nanovo derat

Seen..
to di je hrdja ocisti a bitumen okolo fino izcetkaj zicanom cetkom prebrisi razredjivacem i ponovo nanesi  i rijesio si problem za ovu zimu

Nikic

Citat: crev1986  u 18 Kolovoz 2015, 21:12:01
to di je hrdja ocisti a bitumen okolo fino izcetkaj zicanom cetkom prebrisi razredjivacem i ponovo nanesi  i rijesio si problem za ovu zimu
;D;D;D zahvaljujem :D

Seen..

Just a Black Snail

dinko1981

Citat: crev1986  u 18 Kolovoz 2015, 21:12:01
to di je hrdja ocisti a bitumen okolo fino izcetkaj zicanom cetkom prebrisi razredjivacem i ponovo nanesi  i rijesio si problem za ovu zimu

Do proljeća...

crev1986

A da Nikicu nisam ti rekao to ce trajat ovu zimu a na sljedece ljeto opet ponovis postupak ako vidis hrdje ! jer poznavajuci tebe mogao bi opet otvorit temu kako se rijest hrdje na bitumenu