Punto 55 1.1 - labav zupčasti remen

Autor Miha., 13 Rujan 2015, 12:37:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tihich

Hvala ekipa, svakako sam sad siguran da moram tražit od 55ice jer očito ovi ne pašu i već imam par brojeva za dijelove i u svakom slučaju ste mi pomogli da ne lutam u nabavi. Ko bi rekao da tako jednostavan dio može bit različit.

@tono92
Ma gledao sam proceduru a slikao sam sa tableta i kad odem na stranicu za slike uopće mi se ne pojave onakve stranice kao u postu a ja i kompjuteri ko krava i kozmetika.


ivica683

Ja trebam taj koji ti imaš,
Ako nekad ideš do Zagreba javi se.

Tihich

Svaki dan sam u Zagrebu radim tamo evo broj 091 515 9000, od 8 h na dalje, ako se ne mogu javit nazovem.

ivica683

Zaboravi sam te pitati,:jesi nabavio drugi poklopac?

Tihich

Jesam, novi 85kn. hvala svima još jednom na pomoći, interesantno je da taj motor ima 2 vrste zupčastog i vodena pumpe.

eLaCiD

Citat: Tihich  u 13 Listopad 2015, 14:25:03
Jesam, novi 85kn. hvala svima još jednom na pomoći, interesantno je da taj motor ima 2 vrste zupčastog i vodena pumpe.

To sam i ja mislio. MeÄ'utim samo je jedan tip vaser pumpe za taj motor, govorimo o 55,60,75-ici. U trgovinama se može nabaviti i taj "drugi" model ali to je čisti Å¡it jer ga sa tom pumpom ne možeÅ¡' ugurati u fazu ni da se postaviÅ¡ na glavu. Probao sam i na kraju skinuo tu "drugu"  pumu i postavio "normalnu" a ovu Å¡utno u kontejner po sistemu kad nećeÅ¡ pit antifriz onda jedi govna. Kasnije sam iÅ¡o gledat u Eper.. samo jedna je pumpa prava.. ovo drugo zaobiÄ'i.
098  38 77 11
elacid@net.hr

ivica683

#36
Meni su uredno u tokiću za punto jedinicu  60 davali veći filter zraka ,a imao sam prometnu i broj Å¡asije .
Za punto dvojku su mi dali drugi filter ulja i druge zadnje pakne.
Sad idem u dučan isključivo sa starim dijelovima.

Ovdje je bilo problema jer Tihich nije imao stari poklopac pa nije znao koji točno  treba.

Tihich

ProizvoÄ'ač je isti ali je razlika Å¡to ima remen sa 104 i 108 zubi pa je razlika i u nazubljenosti pumpe, a poÅ¡to nije bilo skinuto sa auta nisam znao koji od ta dva. Kupio sam oba kompleta danas rastavili, stavili onaj koji je bio  na njemu a sutra ću vratiti ovaj drugi

eLaCiD

Citat: Tihich  u 13 Listopad 2015, 16:47:09
ProizvoÄ'ač je isti ali je razlika Å¡to ima remen sa 104 i 108 zubi pa je razlika i u nazubljenosti pumpe, a poÅ¡to nije bilo skinuto sa auta nisam znao koji od ta dva. Kupio sam oba kompleta danas rastavili, stavili onaj koji je bio  na njemu a sutra ću vratiti ovaj drugi

Jedan remen je za motore 1,1, a drugi za 1,2.  Vaser pumpa je samo jedna za oba motora mada se u trgovinama može pronaći i varijanta ta "druge". Konkretno u Tokiću sam imao priliku kupiti tu "drugu, prodali mi je pod normalnu. Sa original zupčastim za 1,1 motor i sa tom "drugom" pumpom nisam mogao natjerati motor u fazu ni pod razno. Ili zub napred ili zub natrag. Na kraju sam otkrio da ta "druga" pumpa ima drugačiji broj zuba od originalne, a faza bi bila negde izmeÄ'u zuba. Rezime - Å¡utnuti u smeće.
098  38 77 11
elacid@net.hr

eLaCiD

Citat: ivica683  u 13 Listopad 2015, 16:45:00
Meni su uredno u tokiću za punto 60 davali veći filter zraka ,a imao sam prometnu i broj šasije .
Za punto dvojku su mi dali drugi filter ulja i druge zadnje pakne.
Sad idem u dučan isključivo sa starim dijelovima.
Ovdje je bilo jer čovjek nije imao stari poklopac pa nije znao koji točno poklopac treba.

Ili Å¡ifra  iz Epera
A kaj se tiče poklopca zupčastog isto postoje dva. Jedan za 1,1, a drugi za 1,2 motore.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Tihich

Da, kad se uzimaju ti dijelovi baš treba naglasit da daju za 1.1 motor a onaj poklopac sa otpada je očito bio sa 1.2. Tada nisam znao da jesu razlike jel motori na oko izgledaju isti.

eLaCiD

Citat: Tihich  u 13 Listopad 2015, 19:27:12
Da, kad se uzimaju ti dijelovi baš treba naglasit da daju za 1.1 motor a onaj poklopac sa otpada je očito bio sa 1.2. Tada nisam znao da jesu razlike jel motori na oko izgledaju isti.

Na oko su isti samo je blok od 1,2 nešto viši pa vjerojatno zato ima i duži zupčasti i nešto viši poklopac zupčastog.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Tihich

 ÄŒovjek uči dok je živ a ovo mi je prvi Punto pa vjerujem da će tu bit joÅ¡ takvih situacija  ;D

ivica683

#43
Motori sa punta 55 i 75 iako izgledaju identično imaju različite gotovo sve dijelove motora.
Pojedinačno  dijelovi ne odgovaraju sa jednog modela na drugi ali pojedini cijeli sklopovi ili cijeli motor (ali samo sa kompletnim usisom) se mogu zamjeniti.
Motor sa punta 60 je (u grubo )motor sa punta 75 (iako i izmeÄ'u 60 i 75 postoje razlike) na koji je montiran usis i ispuh sa 55-ice.

ALFA145QV

Nažalost dečki moji u krivu ste što se zupčastih remena tiče.

Za 55-icu idu 2 vrste remena: od 104 ili 125 zubi.
Natezači remena su isti za 55-60-75.
Pumpe vode takoÄ'er idu 2 tipa, jer ova 2 različita remena imaju različitu Å¡irinu zubi.

Na 75-ticu (i 60-setku) idu takoÄ'er 2 tipa remena i to od 108 ili 129 zubi.
Isto tako ovisno o remenu idu 2 tipa pumpe vode (širina zuba je različita).


Pošto goooodinama radim u autodijelovima, a firma ima i servis, kojem ja dajem dijelove znam o čemu pričam.
Alfa 145QV...Fiat Seicento Sporting ... Fiat Tipo  1,4 16V