Punto MK-1 slaganje

Autor fiatpunto90, 05 Listopad 2015, 20:08:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fiatpunto90

Fiatisti, naime kupio sam Punta 1.6 90ks, 1995 godina, za jako male pare, auto je stajao u garaži (nevožen) preko godine dana. Ja sam zamijenio svo moguće remenje, lajtungee, kocnice, cilidre, ulje, filtere, dihtung poklopca, vodenu pumpu itd itd itd... Napravio tehnicki i regao. Auto sad radi super pali odmah. Strahu sam samo da nebi nakon nekog vremena propisao dihtung glave motora npr. Ne ganjam ga nista...vozim ga do 3000rpm-a, bar dok se malo motor ne razradi posteno.

Jel ima tko takvih iskustva ?

To mi se dogodilo na jednom opelu kojeg sam imao prije pa zato postavjam ovu temu.

I da, kad motam volan puca kod lagera amortizera, kolko su novi ? Jel ih treba mjenjat il samo dobro podmazat ?

Mike20

Pucanje kod lagera amortizera može biti i radi lufta na "osovini" amortizera.
Pošto si vozio Opela, opet ga "voziš", taj Punto ima GM-ovu elektroniku

Dihtung može otići ili radi starosti ili kad se pregrije motor, ne odlazi on samo tako

Inače ta kombinacija motora u Puntu i nije neka sreća tak da koliko god dao za njega, nisi dao malo

fiatpunto90

Budem provjerio te osovine malo onda da vidim...Da ima, baš mi je mehaničar pričao da ima podosta dijelova od GM-a pa sad, hmm...vidjet ćemo što če vrijeme pokazati :)

luka gt

Za dihtung se netribas boja nista mu nesmeta to sto je auto lezalo a lager mozes podmazat ali nemas straha za to sto puca moze jos trajat

Poslano sa mog Titans2_DG700 koristeći Tapatalk


fiatpunto90

Ma svejedno strah uvijek postoji, :)

dinko1981

Pa da i ode brtva glave nije kraj svijeta, mene je na renolu ta igra kostala oko 300 kn, materijal i brusenje glave (nije bilo potrebe za kompletnom obradom), ruke besplatne

luka gt

brtva glave ne odlazi bez razloga naj cesce je to pregrijavanjem motora i nema rok trajanja moze trajat duze odijednog drugog djela motora

fiatpunto90

Hvala na odgovorima, za sad je na puntu sve ok, motor radi super i sve, no ja cu radje polagano nekih 1000 km s njim pa cu ga onda pocet razvlacit malo u okretaje pa da vidimo :)