Punto mk1 1.2 75 problemi s ler gasom

Autor fiatfan, 18 Listopad 2015, 18:19:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fiatfan

Znaci kako naslov kaze imam problema s ler gasom tocnije kad upalim auto (hladan) minimum mu je ok na nekih 850 okretaja ali kako se zagrijava minimum mu skoci na nekih 1100-1200 okretaja,dali netko zna rjesenje ovog problema sta mi je raditi  :D

Devil

Kad se zagrije i počne dizat okretaje skinut Ä'ek s indikatora podataka  (s vozačeve strane na ususnoj grani,plavi indikator) pa ćeÅ¡ vidjet jel normalno radi,a ak radi onda je do indikatora,a ako i to ne igra,onda si provjeri cijevčicu koja ide na usisnu granu ispod karburatora(anÅ¡prica) cijevćica ide na vakum ventil koji je pod plastikom na veznom limu kod brisaća,plastiku drže 2 križna Å¡erafa.  ;)

fiatfan

Moze slika da vidim gdje se to otprilike nalazi. :D

Mike20

Ako ne znaš o čemu ti je čovjek pričao i ne znaš gdje se to nalazi, NEMOJ ništa dirati i vozi auto kod mehaničara.

fiatfan

Skinuo sam plavi jack i nista se ne dogaÄ'a okretaji ne padaju samo se pojavi lampica injektora na kontrolnoj tabli

topolino

Probaj odspojiti termometar za ecu. Ako je min. hladan 850, a zagrijan 1200 onda je moguce da on daje krive podatke. Kada je hladan kaze da je motor topal, a kad je topal obrnuto.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

fiatfan

A moze bit da je problem u famoznom motoriću ler gasa?

topolino

Moze. Najbolje ti je dijagnostika da mozes vidjeti osnovne parametre, ako su oni ok onda je motoric prolupao
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

fiatfan

Eto samo da javim ispostavilo se da je neispravan motorić ler gasa,zamijenjen je rabljenim i sada motor radi kako treba :D