Fiat Linea - ne prima gas

Autor boombee, 27 Siječanj 2011, 14:47:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

boombee

Jučer mi je moj "Ture" priuÅ¡tio prvo neugodno iznenaÄ'enje.Malo sam ga jučer žešće ispuho ,napravio sam nekih 300-tinjak km. dosta toga na auto cesti,izmeÄ'u ostalog sam ga i prvi puta isprobao do poda da vidim kolko ide(b.t.w. 190 po vuri,180 po GPS-u)no ta tortura je trajala svega par sekundi jer me ja majstor koji ga je čipo upozorio da to ne radim pre često pa sam se toga i držo do sada.No kad sam siÅ¡o na magistralu i usporio odjednom auto viÅ¡e nije htio vuč,na pedalu gasa kao da nije reagirao ili točnije trznuo je nakon poduge zadrÅ¡ke,ali vuko je s trečinom snage.Tako sam se mučio par km. i onda sam stao,ugasio ga i nakon par min. ga ponovno upalio i dalje sve normalno kak treba, ko da nije niÅ¡ta ni bilo.Nikakva kontrolka se nije palila ali on jednostavno nije primo gas.Prije tjedan dana je napravljen servis,svi filteri,ulje selenia WR.Totalno sam zbunjen,sad je sve OK ali očito da ga nekaj mući.Ako netko ima ideju kaj bi mu moglo bit samo dajte...
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

tipo 1.7d

filter nafte ili ako dimi crno onda crijevo od usisa

boombee

Filter novi prije par dana(mamicu mu skupu 450 kn.)nije ništ dimilo više nego inače.
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

franjo-fritz

koliko sam skužio auto je čipiran . možda i do čipiranja je greška
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

boombee

Gubić mi ga je na valjcima radio, a kolko sam čuo on bi trebo bit "njuška" za te stvari.Ali i meni je palo na pamet da bi to moglo biti posljedica čačkanja po komp-u.S obzirom da se je sam " resetirao" nakon gašenja i ponovnog paljenja i ja sam skloniji to povjerovat.
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

daniels007

da ti ga nije bacil u safe mode?
otiÄ'i na komp jel ak je to napravil trebal je zabilježit greÅ¡ku.
može bit da ti je turbina začaÄ'ena,da je nabil overboost.

runer

ali sad radi kako treba, nakon gašenja se resetirao i sad je ok
za godiĹÄ,,nji odmor http://kordic.freshcreator.com/

daniels007

sve 5.al iz nekog razloga je to napravil i to je zabilježeno,treba priključit na komp i vidjet zakaj.

kemba

dal ti je upalio lampicu motora ili ti greške motora??

imao sam takvu p.... sa stilom   zahebavao me elektroventil na vakumu turbine, mali zaboravio koja mu je funkcija......
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

boombee

A hoče li se na kompu bilo kaj vidit kad se nijedna kontrolka nije oglasila.B.T.W. kaj je to točno safe mode kod auta?
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

daniels007

sigurne postavke da ne doÄ'e do uniÅ¡tenja motora radi nekog problema.
recimo turbo ti nabije prejak pritisak bubam 2bara a motor je predviÄ'en za 1bar,i sad da radi prejakog pritiska nekaj ne strada komp mu prepozna prejak pritisak i isključi turbinu,otvori ventil koji puÅ¡ta plinove u auspuh,tak da se ona ne vrti.i to ti se manifestira tak da auto nejde smjesta,kad ga ugasiÅ¡ i kreneÅ¡ radi dobro al greÅ¡ka bi trebal bit zabilježena.

boombee

Ova situacija koju si opisal mi zvuči vrlo vjerojatna, sad samo moram pronači nakog s dijagnostikom jer tu kod nas nema Fiatovih servisa.THANKS :ok:
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

daniels007

nema na čemu,pa tu somo i radi toga da si pomognemo ak možemo.
aj sam se nadam da ni nekaj straÅ¡no,da ne ode koja tisuća iz Ä'epa.

boombee

Bio na diagnostici i nikakvu grešku nema registriranu, ako nije do software-a onda je nažalost nekaj na "hardware-u",nadam se samo da mu je to bila neka prolazna mušica :82:
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

daniels007

aj dobro, a jel ti pogledal/testiral rad kontrolera po motoru il sam pogledal greške.

nike on sam tak to napravil nekaj ga muči sad treba nač kaj.