Linea - park senzori

Autor boombee, 18 Srpanj 2011, 10:48:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

boombee

Pozdrav,kupio sam park senzore al mi več dugo stoje u kutiji i nikako da se odvažim na buÅ¡enje 8 rupa na branicima  ;D
U meÄ'uvremenu sam ih i poÅ¡prical u boju auta tak da sve skupa vjerujem da bude to dobro zgledalo ,al nije to ono kaj me muči.Iako su kod kupnje isprobani i sve skupa rade dobro i displej je ljepi i pregledan muči me a kakva je pouzdanost tih kineskih aftermarket gadgeta  :82: :82:
Čitao sam tu na forumu da su ljudi dosta zadovoljni s onim daljinskim centralnim i sličnim stvarčicama al nisam pronašao da je neko pisao o svom iskustvu s senzorima.
Ovo su inače moji,4 prednja i 4 zadnja + veliki monitor na kojem piše u decimalama preostali razmak(npr. 0.4-.0.3 m )Kupljeni preko njuškala za 300 kn, :D :D zato sam i skeptičan




Sva iskustva su dobro došla iz razloga kaj još nisam ni siguran hoču li ih metat ili ne.


NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

iwex

Mi smo ih stavili na aute mojih staraca ... na jednom su gore već 2 godine a na jednom nešto više od godine i nema nikakvih problema. Točno signaliziraju. Nikad nisu zaštekali i eto, u više navrata spasili od crashtesta.

Po meni, možeš ih bez previše razmišljanja stavit :ok:

boombee

thnx ,jel se  sječaÅ¡ dali ste uspjeli provuč žice bez skidanja branika
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

iwex

Na oba auta smo skinuli branike. (s time da smo mi parking senzore samo odostraga postavili)

Rossi

koliko god neko rekao da su to dobri senzori, nazalost nisu. provjereno, od 100% ljudi 90% posto nije zadovoljno a posto ih imas, i kad zbusis rupe a nece radit kak spada, ko bude rupe krpao, jer drugi"posteni" senzori nece stat unutra tj premali su jer su ovi enormno veliki. ja ih osobno nebi stavljao a dalje je na tebi. inace ovisi od auta do auta dal se moraju skidat branici ali u vecini slucajeva (citaj 98.4%) se zadnji branik nemora skidat a prednji kako kad i kako kod kojeg auta.


Ps: posto vidim da imas noviji auto, steta stavit nekvalitetne senzore.

boombee

Dali misliš na ovu generalnu "njuškalo ponudu" ili na moje konkretno?Kad kažeš pošteni ,na kaj se to točno odnosi?

Imaš li kakve preporuke jer mi je to zbog nepreglednosti auta nekaj kaj budem definitivno kad-tad stavil

Jel ima neko iskustva sa onima kaj se nalaze na okvirima tablica?
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

iwex

Citat: Rossi  u 18 Srpanj 2011, 17:47:27
od 100% ljudi 90% posto nije zadovoljno

Koji sam ja srećković ... sa oba auta spadam u ovih 10% koji su zadovoljni ...

Rossi, koje si ti stavio na auto ?

Dalibor

dobri su :ok:
više manje je to sve isto
jednom sam montirao cobrine (novi u kutiji) sta su kao "kvalitetniji" sve pospajam i kad ubacim u rikverc stalno svira neprekidno, da skratim jedan senzor je bio tvornicki u klincu
tako da to je sve ista pašta dobri su i oni jeftini i oni skupi
montiraj te sta imaš i to je to :)

Rossi

ja ih nemam na autu jer mi nisu potrebni al se bavim ugradnjom i govorim iz iskustva. a sto se tice tvog iskustva, ne govorim da ne valja, ali sve ti je jasno kad 8 senzora dobijes za 300 kuna kolka im je kvaliteta. to je isto ko da ti neko proda nove novcate no-name gume za 50 kuna po komadu, ja znam da se nebi na njima vozio. vecina po njuskalu su kineski koji nisu ni blizu kvalitetni. naravno najbolji senzori su od meta systems al su skupi, ali postoji i razlog tomu. do sada su se parkmatic senzori pokazali najbolji po pristupacnoj cijeni i po performansama.

sto se tice ovih na okviru tablice definitivno ne jer senzori rade na principu ultrazvuka i kao takvi vibriraju, a posto se nosac od tablice trese vise od ostatka auta, signaliziraju bezveze. isto tako ako se pretjera sa lakom kad se lakiraju nece radit kak spada jer im se zalije gumica preko koje vibrira.