Fiat Linea - H7

Autor boombee, 15 Studeni 2011, 23:52:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

boombee

Pozdrav, izuzetno sam nezadovoljan sa jačinom kratkih svjetala na mojoj Linei. Sad kako je doÅ¡lo ovo zimsko doba sve se češče naÄ'em u situaciji da su mi kratka svijetla jednostavno preslaba.
S druge strane jako sam zadovoljan kako mi duga rade  ;D
E sad s obzirom da nemam trenutno novaca za neke pristojne xenone, a one jeftilen mi se neda jer se držim one da po tom pitanju škrtac plača dvaput, htio bih vas pitati za preporuku koje H 7 sijalice kupit.Dali postoje neke kvalitetnije H 7 sijalice koje bi mi pružile više sigurnosti u ovim predstoječim vremenskim uvjetima
Hvala  :D
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

Tony

Philips x-treme vision ili Osram night breaker plus

...ali ne ocekuj cuda, a zarulje kostaju dosta

cicili

nisam probao ove sijalice ali znam da kostaju isto kao i set jeftinog xenona koji ce sigurno duze trajat i bar 2 put jace svijetlit.  ;)

DJ X2

Potpis na ovo, to je vec ne znam koliko puta prožvakana tema.
Kineski xenoni nisu ništa lošiji od onih za koje bi dao cca 1200-1500kn.

Te žarulje koje su ti preporučili jesu malo bolje u odnosu na obićne, ali puno koštaju i često pregore tako da je bolja opcija xenon. Neizmjerno bolja vidljivost, duže traju te su cjenovno male razlike.

Susjed moj se je nakupovao tih žarulja jer nikako nije htio kineske xenone.
Dok je on promjenio 3 seta u 2 godine s time da je i kombinirao s žaruljama koje su mu ostale jer se takve žarulje mogu kupiti samo u paru, meni je krepala jedna žarulja na xenonima.

boombee

Pa dobro nisam ja isključiv prema nijednoj opciji.Otvoren sam za sugestije.
Može li neki link ili uputa o kojem xenonu govorite.I kojoj cifri se radi?
Žao mi je ako je to 100 x prožvakana tema,očito da nas ima kojima je ovo aktualna problematika.  ;D
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

DJ X2

Govorimo općenito o kineskim xenonima, link neću stavljati da ne bi bilo oglašivanja i kršenja pravila pa ti šaljem privatnu poruku.
Ma jasno da je uvijek nekom aktualno pa razmišlja o svim opcijama, ugradnji itd. :ok:

cicili

#6
cijena kineskog seta ti je od 300-400 kn  a te dvije zarulje ce bit 200+ kn.

cicili

pa o tome pricamo dvije zarulje bez popusta oko 250 kn, set xenona koji ti je trajao 3 godine je 300kn. a ove obicne zarulje ce crknut kao i svaka druga nakon pola god.  :D

Tony

Nekom obicna zarulja traje 100 godina, nekom rikava svako malo. Nekom xenon traje 100 godina, nekom rikava svako malo. Sve ovisi o autu, jer neki auti su poznati po stalnom rikavanju zarulja, pogotovo oni s lose izvedenim automatskim paljenjem svjetla. Naravno u svemu ovom i sreca igra ogromni faktor, te kolko se vozite sa i bez upaljenih svjetla, a i dal se vergla s upaljenim svjetlima sto uvelike skracuje vijek trajanja.

cicili

ja znam jedno da se na proslom puntu mjenjao zarulje svakih 15 dana bar jednu. nakon toga ugradio xenon najjeftiniji valjda koji je postajo i god dana bez greske je kod mene radio a vjerujem da radi i kod novog vlasnika, a da ne pricam da sam barem 3x bolje vidio na cesti. to je moje iskustvo i znam da cu sigurno cim budem imao 300-400 kn viska u depu prvo ugradit xenon.

Tony

Svi mi znamo da je xenon samoisplativa investicija zbog dugog roka trajanja, a jos k tome u najmanju ruku duplo bolje osvjetljava cestu. Dok je razlika izmedu najjeftinije i najskuplje halogenke 20-30% max.

Al da nebi bilo da previse hvalimo xenone, nek netko kaze nesto u korist halogenki  :)


VeX

Vidi da postoji tema pa reko da ne otvaram novu.
Jel mi netko može poslat na PP gdje je najbolje kupit H7 žarulje?
Konkretno me zanimaju jedne od ovih: Bosch Plus 90, Philips X-treme Vision, Osram Night Breaker i to da ih ima u ZGu za kupit. Jučer mi je jedna crkla pa...

ivanm

mislim da imaš samo dva komada za kupit pa zamijeni obe..
a gdje, nek veli netko drugi.. :)


VeX

To i namjeravam samo mi se čini da se cijene kreću od 200 pa do 400 kn za par. Ja bih radije dao 200 nego 400  ;D.

venom

Razlika u osvjetljenju izmeÄ'u one od 20kn i 100kn je nikakva u odnosu na njihovu cijenu.
Veća je razlika kako će ista svijetliti u drugom faru.