Fiat Linea - Xenon

Autor boombee, 15 Prosinac 2011, 09:28:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

boombee

Imam problem dotične tematike pa molim ako bi me neko mogao savjetovat.
Dakle uzeo sam xenon komplet tu preko foruma i fino postavio balaste i probuÅ¡io poklopce farova i provukao konektore i samo mi je preostalo da sijalicu stavim u ležiÅ¡te kad ono  :shock:
Vrh sijalice doÄ'e do one limene kupolice u faru i nede dalje a fali mu joÅ¡ par mm da sjedne u ležiÅ¡te i da ju sa onim kopčicama učvrstim.
Izvadim xenonke van i usporedim sa std. H7 i vidim da su stvarno dulje od njih.
Ima li načina da ih ikako montiram neki adapter ili nekaj, dali se je več neko susreo sa takvim problemom da mu xenonka nije stala u far.
Evo par slikica da lakše skužite o čemu se radi:

Ovako izgleda far iznutra



A ovako to izgleda iz vana,o ovoj kupolici govorim





Jel je moguče da se od svih auta baÅ¡ u Lineu nemože ugradit xenon  :82:
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

venom

Ksenon h7 mora biti istih dimenzija ko žarulja h7.

boombee

 :82: Ne znam kako bi trebalo bit ali vidim da nije

NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

RENS

Ja mislim da je ovo h1 xenon

NikolaST

hehe, a da skineš taj bijeli plastični prsten?
assumption is the mother of all fuckups

RENS

Nisam siguran 100%,jer nisam vidio kako izgleda h7.
Ali znam kako izgleda h1, i ako skine bijeli prsten,to je to h1!

VeX

mislim da je google vaš najbolji prijatelj u ovom slučaju.

Tony

Ljudi na slici je H7R xenon zarulja i H7 halogena zarulja. Nadalje H7 xenon zarulja je malo veca od H7 halogene zarulja, i to je jednostavno tako. Za ovo sto sam napisao garantiram 100%.

A ovaj plasticni bijeli prsten naravno se skida kod montaze. A to je vjerujem boombee napravio. Ili mozda nije?

boombee

Dečki daj malo razmislite, pa taj bi prsten (koji btw. služi samo da fiksira sijalicu u onoj kutijici ) zapravo udaljio sijalicu od onog lima zar ne  :D
Naravno da sam ga skinuo prilikom (pokušaja) montaže.
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

venom

Ja san falija, položaj žarne niti mora biti na istom mjestu kao komorica od ksenona, a ksenon je cijeli malo duži, sad san pogleda kod svog.
Pogledaj možeš li skiniti limić ispred žarulje.

boombee

#10
Zar nemoraju sve H7 sijalice imat taj lim :82:
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

RENS

Mi na novom bravu imamo lecu,ali moram priznati isto sam se nahebo sa onim zicanim drzacem do ga nisam zakacio preko zarulje. Limeni sesiric zarulje je ipak puno tanji od plasticnog s xenona. Ali sjelo je na kraju,s vrlo bolnim jagodicama prstiju.
Vidio sam da ti nemas lece,pa to nisam to htio niti spominjati jer je drugaciji far,ali ipak,moglo bi biti samo do toga.

boombee

Evo sad sam po danu ponovno pokuÅ¡ao dok se bolje vidi i stvarno vrh xenona upre u onaj limić a kod prihvata mu fali joÅ¡ kojih cca 4 mm da sjedne na mjesto a zapravo mu treba joÅ¡ i viÅ¡e jel sumnjam da xenon smije bit nabijen skroz do tog lima dok radi znači mora ostati joÅ¡ malo mjesta izmeÄ'u .
Član od kojeg sam kupio komplet mi je korektno ponudio da mu ih vratim ali volio bih da to bude zadnja solucija jel sam stvarno nezadovoljan sa svojim kratkim svjetlima i volio bih da ovo uspijem ugradit prije nego zatuče još ružnije vrijeme jer sam puno na cesti ,po svakakvim uvjetima tako da mi je vidljivost vrlo bitna.
Molim još jednom za savjet ili sugestiju kaj bi još mogel.
Može li se od nekog drugog fara uzet samo taj prihvat sijalice na kojem bi taj limić bio dublji  :82:
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

RENS

Pa vrlo vjerojatno moze,ako ne,mozes nesto i skemijat,ali uzmi u obzir da svakako moras rastvarati farove.  A drugi farovi? jesu li na linei i novom bravu farovi isti,tj prihvat i rubovi? ovako na slici su dosta slicni... Mozda mrvicu duzi.. opet ako si ih spreman otvarat,da uzmes lece mozda i ugradis.

boombee

#14
Jesu li sva ležišta za H7 sijalice u nekom standardu ?
Zapravo očito da nisu kad je na linei bliže taj lim nego drugdje ali mislim na širinu.

EDIT :sad gledam nevidim rijeÅ¡enje osim nabavit krače xenon sijalice ako je moguče  :82:




Ili probat ovaj lim sa pripadajučim kopčama od nekog drugog auta ubacit  :neznam:
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO