Fiat Linea - Xenon

Autor boombee, 15 Prosinac 2011, 09:28:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tony

Ili nabavit od nekog drugog auta s otpada ili nek ti netko produzi postojece za 5mm. To bi ti mogo produzit bilo tko tko ima aparat za varenje, da ti nadostuka 5mm lima. Da si u Zg ja bi te uputio, ovako vjerujem da imas ti nekog u virovitici ko bi ti to mogao napraviti za pola sata posla max.

zeus

Da li je h1 sijalica kraća od ove njegove?

venom

Skini lim i vidi jel smeta kad gledaš u svjetlo, ako ne smeta super, ako smeta stavi dužu kapu ili je produži.

boombee

Citat: zeus  u 15 Prosinac 2011, 15:48:36
Da li je h1 sijalica kraća od ove njegove?


To i mene interesira
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

zeus

Prema ovome što sam našao dimenzije su sljedeće, ne znam da li su kod svih takve razlike, znat će tony

h1 1,42 x 0,79 na 0,79 u x u (3,6 cm x 2 cm x 2 cm)
h7 1,57 x 1,18 na 1,18 u x u (4,0 cm x 3,0 cm x 3,0 cm)

pretpostavimo da su dimenzije točne

Najbolje bi ti bilo prije svih radnji kupovanja novih farova, posjećivanja otpada i isprobati žaruljicu h1 naravno AKO JE MOGUĆE. Onaj tko ti je prodao ove nek ti zamjeni ako može.

Tony

Dimenzije xenon h1 i h7 zarulje su iste, cca 45mm je duzina. I to je tih 5mm vise sto njega muci kod line-e. Na 99% drugih autiju nema problema. Po meni najbezbolnije produzit te limice. A to se napravi za par min kod bilo koga ko ima aparat za varenje.

DJ X2

To sam i ja htio komentirati...skinuti i produžiti ih i najbezbolnije i najjednostavnije, boombee ako ne uspijeÅ¡ pronaći nekoga kod sebe u okolici da ti produži javi se.  :ok:

stilista

s obzirom da je isto problem sa xenonom moze isto mala pomoc da ne otvaram novu temu...

imam xenon kit 35w....ako zelim stavit jaci kit tj 55w da li je dovoljno stavit nove balaste ili zarulje ili treba uzet novi kit
hvala na odgovoru  :ok:

Tony

samo balaste treba staviti jace, ali ces si skratiti vijek zarulje za pola

stilista

a ako uzmem kompletan kit 55w da li isto traju krace u odnosu na 35w?

koliko sam shvatio ti se bavis tim...da li ima razlike u snopu tj da li se isplati?

Tony

Ma jok, sve su ti zarulje iste. Ja to nebi preporucio. Prejako svijetli. Samo ako imas lecu.

boombee

Hvala svima na savjetima ali sam se ipak odlučio za manje radikalan zahvat od nadovarivanja onih limiča iz čistog razoga kaj je to nepovratan potez pa ako ikad zbog kojekakvog razloga budem primoran vračat H7 da mi bude sve standard.Dakle uz savjetovanje sa poznanikom koji mi je na kraju i pomogao oko montaže odlučio sam se da napravim adapter.Dao sam tokaru da mi od plastike napravi dve distance po mjeri sijalice koje sam ja onda sa skalpelom oblikovao da odgovaraju u ležište sijalice



Na njima se vide ova tri kanalića koja sam napravio da u njih sjednu ona ispupčenja na sijalici koji onda spriječavaju da se okreče u ležištu.Srečom su one kopče bile dovoljno dugačke da ih se malo preoblikuje pa da se može učvrstiti sijalica i preko ovih distanca.
Evo malo usporedba ,gornja je slika sa std. H7 a donja sa (konačno  ;D ) namontiranim xenonkama.




Razlika je očita ,jedino kaj su mi svi blicali sad kad sam navečer iÅ¡ao doma tako da ču očito morat otič na onaj ureÄ'aj da se narikta visina i smjer snopa jer ovak previÅ¡e zasljepljuje druge.Svjestan sam da je to problem kod farova bez leče ali sam baÅ¡ zato uzeo H7R da to izbjegnem. Vidjet ćemo, zbilja bih volio da ih mogu koristit.
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

zeus

Svaka čast za rješenje :ok:

Marea Mtuning

odlicno rijesenje
bas smo danas ja i RENS pricali o tome da kak bi se trebala napravit mala distanca i do bi to funkcioniralo
sad samo farovima snop malo spusti i to ce biti to :ok:

boombee

Nadam se da če se to moć poriktat jer ovako stvarno smeta onima koji idu u susret.
Dosta se to rasipa svjetlost okolo,  kako je onda tek sa H7 xenonkama  :82:

Jel netko ugraÄ'ivao leču naknadno u far ??
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO