Fiat Linea - Xenon

Autor boombee, 15 Prosinac 2011, 09:28:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

RENS


boombee

Jel znaš od čega je stavio ?
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

RENS

Kupio univerzalne od Tonya. I sad ima i dugo i kratko xenon.

boombee

Jel veliki sex oko ugradnje  :82:
Mislim znam da moraš otvarat far.
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

venom

Blicaju ti jer si prominija fokusnu udaljenost u faru kad si udaljija žarulju iz fara, tj. približija si je sjenilu.
Stani ispred zida, i ako jasno vidiš liniju razdvajanja osvjetljenog dijela od mraka onda se samo spusti far, a ako svijetli na sve strane onda ti je posal opet na početku.

Marea Mtuning

rastavis far
odljepis staklo od plastike
izvadis tu kapicu koja tebe stvara problem
lecu gurnes kroz rupu s vanjeske strane
sa zadnje strane gdi je zarulja zasarafis lecu
vratis nazad staklo spojis zice
i svjetlis ko betlehem

iwex

I to ti je definitivno najbolje rješenje :ok:

boombee

Postoji li leča u koju mogu stavit ovaj svoj xenon  :82:  i koje su im cijene

Citat: venom  u 17 Prosinac 2011, 12:14:36
Blicaju ti jer si prominija fokusnu udaljenost u faru kad si udaljija žarulju iz fara, tj. približija si je sjenilu.
Stani ispred zida, i ako jasno vidiš liniju razdvajanja osvjetljenog dijela od mraka onda se samo spusti far, a ako svijetli na sve strane onda ti je posal opet na početku.

Dan je još pa se nevidi najbolje ,probao sam malo u garaži ali bolje če se vidjet kad bude totalno mrakača.




S obzirom da se radi o običnom faru nisam ni očekivao neki oštri cut-off ali mislim da nebu dobro .
Vidjet ču u pon. kad ih poriktam po ureÄ'aju al za sad nisam baÅ¡ optimističan.
Ne želim kad sam na cesti da mi mama štuca overtime.
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

Marea Mtuning

ovo sam nasao na jednom forumu
lik je izbusio kapicu da zarulja moze proc kroz nju i da sjedne normalno u kuciste zarulje

boombee

I ima puno oÅ¡triji rub nego ja  :82:
A jbm. nisam više pametan
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

boombee

#40
Volio bih probat sa takvom probušenom kapicom ali i dalje da mi ostanu i ove za svaki slučaj.
Razmišljam o ovome kaj je Venom rekel i to mi stvarno se čini kao moguči uzrok nepravilnosti u snopu i zato bih volio sa jednim probušenim limičima isprobat kako je kad je sijalica na odgovarajučoj dubini u odnosu na sjenilo.
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

DJ X2

To što je venom rekao je točno, i dalje mislim da je najbezbolnije riješenje produžiti limiće za par mm.

KKIIKKII

Citat: MAREA M  u 17 Prosinac 2011, 13:16:01
rastavis far
odljepis staklo od plastike
izvadis tu kapicu koja tebe stvara problem
lecu gurnes kroz rupu s vanjeske strane
sa zadnje strane gdi je zarulja zasarafis lecu
vratis nazad staklo spojis zice
i svjetlis ko betlehem

kaži mi kako ti se svjetlo rasipa,jel imaš dobar cut-off, budući je staklo od običnog fara reljefno, a nije glatko(čisto) kao kod farova sa lećom
1998 god **** 348000 km ****

Marea Mtuning

Citat: KKIIKKII  u 17 Prosinac 2011, 22:13:05
kaži mi kako ti se svjetlo rasipa,jel imaš dobar cut-off, budući je staklo od običnog fara reljefno, a nije glatko(čisto) kao kod farova sa lećom
stilo ima cisto staklo :ok:

Grandist

Bobme farovi su ti dosta podignuti....ja sam pre 2 meseca uzeo Bixenon H4-3 kad sam tik uz zid kao i tvoj auto gore na slici duga svetla su mi kao tebi oborena......