LINEA 1.3MJTD - PUKLA PREDNJA OPRUGA

Autor supovac, 30 Travanj 2013, 14:05:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

supovac

 :help:
ljudi pozdrav imam 1 veliki problem,vlasnik sam linee od 2007god preÅ¡la oko 100000km obiteljski autić bez divljanja davanja gasa itd mažen i pažen...prije par dana puknuo u vožnji prednji lijevi feder - opruga oko amortizera (većina ljudi nemože vjerovat da je tako neÅ¡to moguće  :neznam:)...okrenuo cjeli zg i sve žive servise naglavačke-zamjenski dio nepostoji a originalni ima samo uvoznik autocommerce negdje oko 800kn,fora je u tom Å¡to se mjenjaju obadva ako idu novi...e sad u vezi sa tim imam 2 pitanja:
1.dali neko negdje zna da bi se mogla nabaviti nova/polovna opruga (razbijena linea,otpad,dućan) ?
2.navodno pašu opruge sa grande punta (50% majstora kaže da 50% ne),dali neko TOČNO može potvrdit pašu li ili ne ?
:help:
svaka se ĹÄ,,kola plaÃ,,‡a

ccm

Logika mi govori da bi trebalo pasat od Punta sa istom tom masinom. Jer to u biti i je punto samo s guzicom.
Zadnje opruge moguce da isto pasu, ali su na Linei sigurno tvrÄ'e nego na Puntu, zbog veceg zadnjeg kraja i tezine.
Jedino ako ti netko moze provjerit serijske brojeve.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

supovac

fora i je u tome Å¡to neki majstori kažu da paÅ¡e neki ne,navodno su amortizeri isti pa bi bilo logički i da su federi isti,neznam več sam lud od traženja polako :disgust:...izgleda da ču nakraju morat odrjeÅ¡it kesu i uzet 2 nova znači 1600kn + ruke  :(
svaka se ĹÄ,,kola plaÃ,,‡a

ccm

Malo sam gledao na Eibach-ovoj stranici i sudec po brojkama tamo, nisu iste.
Opterecenje na prednjoj osovini je isto i kod Linea-e i kod Punta, 1000kg, ali serijski brojevi se razlikuju.
E sad, dal to znaci da je hvatiste drugacije pa se uopce ne mogu namontirat, ili su jednostavno oni promjenili serijski broj zbog lakseg raspoznavanja, to ne znam.
Najbolji savjet koji ti mogu dati je da odes do ovlastenog servisa, i tamo "nesluzbeno" popricas sa deckima iz servisa. Ako su dobre volje, mozda ce ti pomoc.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

ccm

Hm, gledam sad dalje, i u certifikatu su sifre i karakteristike za prednju osovinu iste za oba modela. Jedino sto na Lineu MJTD idu opruge sa Punta benzinca.
Straznje su totalno drugacije.
Ali opet, nije neka sigurno informacija...

Evo ako zelis istrazivat: http://performance-suspension.eibach.com/performance_suspension/buy_online
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Boban

A zašto jednostavno nedaš izraditi nove opruge.
Koliko ja znam ima neka firma kod Drenja Brdovečkog (iza Zaprešića) koja se bavi samo s tim.Al jedini ti je uvjet da moraš donijeti uzorak po kojem će ti to napraviti.
Koliko će te koštati to ti neznam,ali za usporedbu ti mogu dat kombi od moje firme kojemu je pukla federplata u AC-u ili Obadu je po komadu bila 2900 kuna,a ovi su rekli da bi je oni izradili za 900.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

dinko1981

Mislim da to nije ništa novo, mom poznaniku pukla prije mjesec dana na Grandeu 1.4 2008g oko 50000km, po svemu sudeći ista boljka, on se snašao i nabavio jednu novu za 400kn (neznam gdje ni kako)

supovac

ako idu nove onda bi trebala se mjenjat obadva federa jer onaj rabljeni onda više trpi ako se stavi samo 1 novi...tako bar kaže večina mehaničara
svaka se ĹÄ,,kola plaÃ,,‡a

ccm

To je istina i nemoj nikad mjenjat samo 1. Radje se malo sporije vozi pa ustedi na nafti nego ici stedjet na takvim stvarima, ako se mene pita...
Sretno s potragom!
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

supovac

Evo da se javim poslije stanke od nekih 3mj...nažalost poslije puknuća opruge slijedila je mala stanka sa kvarovima a onda početkom 8 mj pukla sajla od mjenjača,u tokiću nova oko 900kn...ja otišao kod čovjeka koji radi sajle gore na bukovačkoj i napravio je za 250kn + frendu za piće 100kn koji me šlepao i postavio sajlu znači 350kn...onda par dana sve ok i zatim hladan tuš neki dan u vožnji ujutro PUKAO LANAC I podrobio ventile i pitaj boga kaj još sve ne (znaću dok frend otvori motor)...ukratko linea lijep autić,velik prostran udoban to su mi bili glavni aduti kupovine al nakon 105000km i redovnih servisa počela je rikavat i odlazit svako malo nešto a ovo zadnje sa lancem možda će trebat i novi motor...da nemislite da divljam autom da sam ovakav i onakav,ne nisam obiteljski sam čovjek,mazim i pazim auto,redovan servis,do posla uglavnom otvorena cesta itd itd...sad kaj je pošlo po zlu stvarno neznam...
svaka se ĹÄ,,kola plaÃ,,‡a

danci1993

a cuj nemoj sebe krivit ako ga pazis, jednostavno se desi da iz tvornice izade tako malo losiji auto od drugih, jel ga mislis prodat ili ces ga zadrzat ?  :|

supovac

a neznam ni sam,moram vidjet prvo kolko će me uopće doč popravak...ali mislim da ću ga se ić rijeÅ¡it jer me ostavio tjedan dan prije odlaska naput (more)   :bad:
svaka se ĹÄ,,kola plaÃ,,‡a

zvrk

uh..uh...  :facepalm:

prije godinu dana sam se rapitivao za održavanje, kvalitetu i općenito iskustva ljudi za taj 1.3 MJTD i tada su ga još svi hvalili...

bilo je i tada pitanja oko lanca...koliko se sjećam...ali još je bilo relativno prerano za neka konkretna iskustva....pa mislim da onda ljudi još nisu imali nekih velikih problema...

neznam što kažu u ovlaštenom, koliko izdrži taj lanac? dali se mijenja na nekoj kilometraži ili se samo nekako održava? nemam pojma o lancu....a stvarno je čudno da pukne na kilometraži na kojoj nebi smio puknuti ni remen....

puno sreće dalje....šteta...dobar je to autić....

zvrk

evo..opet sam malo pogledao po netu i forumima...i nigdje nisam našao da je nekome puknuo lanac na 1.3mjtd ili na benzincu 1.3mjet....

pišu da se na 100,000km radi provjera lanca...a negdje na 200,000-250,000km zamjena...

koliko vidim i dalje taj motor svi hvale...nemaju nikakvih većih problema i za sada se pokazao kao odličan izbor...

obično prije puknuća lanca se čuje zveket...tj. lanac se opusti ili natezač olabavi....pa imaš upozorenje da ga treba mijenjati, ali to nije uvijek.... lanac može puknuti i bez ikakvih naznaka...

e sad... ti si prvi vlasnik? čisto da eliminiramo mogućnost muljanja oko kilometraže?

ako jesi....onda stvarno imaÅ¡ veliki peh...jer eto...kao Å¡to kažem....do sada nigdje nisam vidio ni čuo da se nekome to dogodilo na tim motorima.....  :neznam:

supovac

prvi vlasnik,do 100000 osim zmiganja lampice od grijaca tokom voznje negdje na oko 80000  km (resetirano prek testera i odonda sve ok) nikakav kvar...i onda me od 100000 krenulo...
svaka se ĹÄ,,kola plaÃ,,‡a