LINEA 1.3MJTD - PUKLA PREDNJA OPRUGA

Autor supovac, 30 Travanj 2013, 14:05:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivanm

nazovi tokić ili autokrešo, velepromet, imaju kayaba federe, uzmi uzorak i pogledaj dal imaju šta takvo..
home made federe ne uzimaj, moj braz je uzeo za citroena pa mu je stajao ko propeti konj u zraku..

danci1993

nemora bit znam decka koji ce u mm pogodit sa oprugom, sve zavisi kod kog radis, tj kolki je on "majstor"  :ok:

zvrk

Citat: supovac  u 08 Kolovoz 2013, 20:41:45
prvi vlasnik,do 100000 osim zmiganja lampice od grijaca tokom voznje negdje na oko 80000  km (resetirano prek testera i odonda sve ok) nikakav kvar...i onda me od 100000 krenulo...
uh....stvarno onda peh...neznam Å¡to bi rekao....
eto...kažem, nigdje ni jednog glasa o problemu sa lancem...niti sa bilo čim drugim.. (barem što se tiče pisanja po internetu i usmenom predajom, statistiku po servisima neznam)....

jedino što su spominjali kod tih motora je "problem" sa dvomasenim zamašnjakom, tj. kada se mijenja kuplung set, onda se mora i promijeniti taj zamašnjak jer se iz nekog razloga nešto desi....i to sve skupa košta oko 7000kn.

ali opet sa druge strane čitam da se to dogaÄ'a većinom na Opelima sa tim motorima, na Fiatima jako rijetko...
(imaju iste motore 1.3 mjtd i 1.3 cdti)

i spominju se poneki problemi sa zaštopanim DPF filterima, ali to i nije tako strašno...


supovac

ljudi pozdrav evo da se javim kvar rijeÅ¡en stavljen novi lanac i sve kaj ide uz to...posliko sam oprugu i lanac pa bi stavio ovdje sliku da vidite svi o čem se radi al neznam kak da je postavim pa ko zna nek mi objasni...al neka druga stvar mi se mota po glavi...poÅ¡to se radi o vrlo neobičnim i vrlo rijetkim kvarovima jel ima kakve koristi da kontaktiram uvoznika,autokuću u kojoj je kupljen (autoprikratki) ili samog proizvoÄ'ača možda ? neznam koliko ima smisla jer auto nije pod garancijom al opet bilo bi ljepo čut nekakav odgovor ili objaÅ¡njenje al bojim se da neispadnem bedak nazadnje...e stvarno ak ima netko da mi objasni da stavim sliku ? LP
svaka se ĹÄ,,kola plaÃ,,‡a

zvrk

Za postavljanje slika imaš tu upute: http://fiatisti.hr/forum/index.php?board=74.0

:good:

A što se tiče ovoga... da... smatram da bi uvoznik trebao biti presretan da ima takav direktan feedback od korisnika... i to bi bilo super...
Ali poznavajući ove naše bedake, iskreno..nebih se čudio da te naprave glupim i da ti se podsmjehuju, i vjerojatno bi te pitali dali možda nešto želiš od njih...

Slobodno im se obrati, ako želiÅ¡ možda najbolje pismenim putem (preko mail adrese) jer znam da bi barem proizvoÄ'aču...dakle tvornici Fiat takva direktna informacija od vlasnika vozila puno značila.

U nekom normalnom društvu uvoznik bi te trebao čak nagraditi nekom sitnicom čisto zbog održavanja korektnog odnosa sa kupcem....

BaÅ¡ me zanima Å¡to će ti reći..  ;D

badh8me

Citat: supovac  u 30 Travanj 2013, 14:05:48
:help:
ljudi pozdrav imam 1 veliki problem,vlasnik sam linee od 2007god preÅ¡la oko 100000km obiteljski autić bez divljanja davanja gasa itd mažen i pažen...prije par dana puknuo u vožnji prednji lijevi feder - opruga oko amortizera (većina ljudi nemože vjerovat da je tako neÅ¡to moguće  :neznam:)...okrenuo cjeli zg i sve žive servise naglavačke-zamjenski dio nepostoji a originalni ima samo uvoznik autocommerce negdje oko 800kn,fora je u tom Å¡to se mjenjaju obadva ako idu novi...e sad u vezi sa tim imam 2 pitanja:
1.dali neko negdje zna da bi se mogla nabaviti nova/polovna opruga (razbijena linea,otpad,dućan) ?
2.navodno pašu opruge sa grande punta (50% majstora kaže da 50% ne),dali neko TOČNO može potvrdit pašu li ili ne ?
:help:
dali jos trazis oprugu ili si risija to,

Sent from my Sensation using Tapatalk 2


supovac

mislim da to slanje predstavki uvozniku ili prizvoÄ'aću nema nikakvog smisla tak da neću ni slat niÅ¡ta...samo bi vlasnicima linee obratio pažnju na 1 zanimljivost,naime mislio sam da imam/imamo talijana koji je samo sklapan u turskoj ali sam se prevario...dok je mehaničar otvorio motor tj skinuo glavu zvao me da neÅ¡to vidim a radilo se o tom da na svakom djelu motora ima oznaka "made in turkey" znači radi se o turčinu a ne talijanu... :neznam: možda se u tome i krije tajna kvalitete...
svaka se ĹÄ,,kola plaÃ,,‡a

gogs gt

to sto se tice opruge,tako je mom kolegi na bmw-u 525i dosad pukle dvije opruge prvo prednja pa onda nakon nekog vremena zadnja zvao je tih par ljudi i servisa baš za bmw neznaju ni oni sta je tu problem?
pa je kupio sve 4 i zamjeno jbg
turbo nek vriĹÄ,,ti dok se drugi muÃ,,e !!

boombee

Citat: supovac  u 31 Kolovoz 2013, 15:51:02
mislim da to slanje predstavki uvozniku ili prizvoÄ'aću nema nikakvog smisla tak da neću ni slat niÅ¡ta...samo bi vlasnicima linee obratio pažnju na 1 zanimljivost,naime mislio sam da imam/imamo talijana koji je samo sklapan u turskoj ali sam se prevario...dok je mehaničar otvorio motor tj skinuo glavu zvao me da neÅ¡to vidim a radilo se o tom da na svakom djelu motora ima oznaka "made in turkey" znači radi se o turčinu a ne talijanu... :neznam: možda se u tome i krije tajna kvalitete...

Vidiš i ja sam vlasnik Linee 1,3 mjtd i to još čipane i imam 110 000 km i za sad nisam naišao na nikakve znakove loše kvalitete u smislu neke aljkavosti kod sastavljanja niti nekog drugog šlanperaja.Auto je unutra savršeno tih i dalje nema nikakvih neželjenih zvukova .Što se tiće motora bio sam uvjeren da se ta mašina proizvodi u Poljskoj.
Ono što sam ja do sad promjenio na svojoj su oba ležaja prednjih amortizera.Provjeri si u kakvom su ti stanju tvoji jer kako sam shvatio upravo oni znaju bit uzrok pucanja opruge ako ne rade dobro svoj posao pa mislim da bi to mogao biti uzrok tvojih problema.Sad več ima i zamjenskih.Kad sam prije dvije godine mjenjao lijevi platio sam ga 500 kn a ovo ljeto sam promijenio i drugi i platio sam ga 230 kn.
Osim toga na 100 000 mijenja sam i EGR ventil ali to sam znao da me čeka kad tad jer je to sustavni problem ovih mašina .To me je zadovoljstvo koštalo 900 kn + ruke 200
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO