Kupnja Fiat Linee

Autor Lonky, 23 Prosinac 2014, 11:34:20

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Lonky

Pozdrav svima.

Za tatu (umirovljenika) imam prilike kupiti Lineu 1.4. 8v, pa sam malo zabrinut.
Naime, posvuda gdje čitam piše da je automobil jako jako trom. Koliko je to istina? Mom tati ne treba jurilica,
ali ide jednom, dva puta godišnje do mora 500 km (Makarska) pa me zabrinjava kakve su mu karakteristike po autocesti?

Hoće li na neki normalan način savladavati one sitne uzbrdice na autocesti? Ono da mu krajnja brzina baš ne bude 80 km/h uzbrdo...

I kakva je zaista potrošnja tog motora u tom autu? Može li taj auto trošiti normalno 6.5-7 litara po recimo okolici Zagreba - ukoliko ga se ne stišće?
NemoguÃ,,‡e se sastoji od: mogu to i pokuĹÄ,,at Ã,,‡u !

Linea104

Auto nije trom kao sto ljudi pricaju. Normalno..nije za trkanje, al za neku normalnu voznju sasvim okej.
Ja ga cesto vozim na relaciji Rijeka-Zagreb i tih par uzbrdica se u 4oj brzini proÄ'e sa 100km/h.
Samo ga treba na okretajima drzat.

Sta se tice potrosnje jako je ekonomican. Po autoputu meni uvije izadje nekih 6.6-6.7 l/100km, dok po otvorenoj cesti ce jako tesko preko 6l trosit.
Rekord mi je sta se tice potrosnje bio Ri-Å ibenik-Ri, 2 ljudi i s klimom, 5.0 l/100km po magistrali. :)
They can't find a way to be, one world in harmony.  Can't get no antidote for blues.