Fiat Linea - općenito

Autor patch, 03 Listopad 2008, 10:39:51

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vvilic11

hvala na obavijesti,
vrijedi pioće ako se nekad naÄ'emo
:beer:

igorrzg

Iako je linea kod mene kratko, manje od mjesec dana, evo da i ja napišem par dojmova.
Znači ja imam 1.3 M-JET sa 90KS. Ovo mi je prvi dizelaš i ja sam zadovoljan. Potrošnja isključivo gradske vožnje je 6,5 ali auto nimalo ne štedim :) Inače ja sam drugi vlasnik a auto je iz 11/07 i ima 36000km.

E sada malo negativnih stvari :) Drugi dan od kada sam ga preuzeo mi je pregorjela prednja lijeva žarulja, nakon što sam je promijenio, pregorjela je prednja desna i odmah iza nje i stražnja desna (svjetlo). Prve promijenio relativno brzo, ali vjerovali ili ne otraga ne mogu promijeniti jer su to napravili jako komplicirano i ne mogu odšerafiti jedan dio. Uskoro bi trebao u servis na promjenu softvera pa će mi tamo promjeniti svjetlo.

Sve u svemu ja sam jako zadovoljan.

spoljky

#17
Citat: zzip  u 03 Listopad 2008, 13:37:03
s obzirom da si PRVI na formu koji vozi Lineu (btw čestitam na izboru), tvoj prijedlog će admin vjerojatno uvažiti...
dapače vjerujem da ćeš dobiti i mogućnost moderiranja tog foruma...

:)

alo lega, vozim lineu 1.4 bez plina, isto crnu, joÅ¡ malo pa 3 godine.. uzeo čim izaÅ¡la..  
niÅ¡ta, budem stavio fotke, svoja zapažanja i možda se otvori pod modele i lineica..  auto je super..  s obzirom da je po novom standardu euro, veliki katalizator i dvije lambda sonde, pa kako da vuče jače sa tim motorom onda..  ali ide mi 200 .. isprobano na dionici vukovar-pula-vukovar ..

Citat: igorrzg  u 10 Kolovoz 2010, 08:17:51
Iako je linea kod mene kratko, manje od mjesec dana, evo da i ja napišem par dojmova.
Znači ja imam 1.3 M-JET sa 90KS. Ovo mi je prvi dizelaš i ja sam zadovoljan. Potrošnja isključivo gradske vožnje je 6,5 ali auto nimalo ne štedim :) Inače ja sam drugi vlasnik a auto je iz 11/07 i ima 36000km.

E sada malo negativnih stvari :) Drugi dan od kada sam ga preuzeo mi je pregorjela prednja lijeva žarulja, nakon što sam je promijenio, pregorjela je prednja desna i odmah iza nje i stražnja desna (svjetlo). Prve promijenio relativno brzo, ali vjerovali ili ne otraga ne mogu promijeniti jer su to napravili jako komplicirano i ne mogu odšerafiti jedan dio. Uskoro bi trebao u servis na promjenu softvera pa će mi tamo promjeniti svjetlo.

Sve u svemu ja sam jako zadovoljan.

lega, nije problem, ja mjenjao iza..  imaÅ¡ tri Å¡arafa i to ti to..

igorrzg

Citat: spoljky  u 24 Kolovoz 2010, 22:20:42
lega, nije problem, ja mjenjao iza..  imaÅ¡ tri Å¡arafa i to ti to..

Kako si odšeravio onag gornji šeraf?

spoljky

Citat: igorrzg  u 24 Kolovoz 2010, 23:01:08
Citat: spoljky  u 24 Kolovoz 2010, 22:20:42
lega, nije problem, ja mjenjao iza..  imaÅ¡ tri Å¡arafa i to ti to..

Kako si odšeravio onag gornji šeraf?

zabiš ruku sa gedorama i odšarafiš.. malo nezgodno ali nije problem .. ide..

igorrzg

Citat: spoljky  u 25 Kolovoz 2010, 06:39:59
zabiš ruku sa gedorama i odšarafiš.. malo nezgodno ali nije problem .. ide..

Meni nije pošlo za rukom :)
Ali nema veze, od prekjučer ponovno radi iako žarulja nije mijenjana :)

spoljky

Citat: igorrzg  u 31 Kolovoz 2010, 18:38:50
Citat: spoljky  u 25 Kolovoz 2010, 06:39:59
zabiš ruku sa gedorama i odšarafiš.. malo nezgodno ali nije problem .. ide..

Meni nije pošlo za rukom :)
Ali nema veze, od prekjučer ponovno radi iako žarulja nije mijenjana :)

to se meni znalo dešavati..

igorrzg

Opet problem s autom :(
Naime ne rade mi podizači za staklo vozača i suvozača na vozačevim vratima, retrovizori rade i suvozačev prozor radi ako se spušta i diže na suvozačevim vratima. Da li je otipao neki motor u vozačkim vratima ili je neka druga shema? Zna li netko?

vvilic11

Imam problem sa Lineom pa molim pomoć. Ne radi mi svjetlo unutrašnjosti kada se otvore vozačeva vrata i isto tako kada se auto otključa bez obzira što se vrata otvore i zatvore svejedno se sama zaključaju. Pretpostavljam da je senzor u bravi ali ako ima nekakvih iskustava ili može pomoći unaprijed zahvaljujem. Ne trebam ni spominjati da je garancija istekla prije dva mjeseca.

raymo_

Citat: vvilic11  u 22 Listopad 2010, 16:52:13
Imam problem sa Lineom pa molim pomoć. Ne radi mi svjetlo unutrašnjosti kada se otvore vozačeva vrata i isto tako kada se auto otključa bez obzira što se vrata otvore i zatvore svejedno se sama zaključaju. Pretpostavljam da je senzor u bravi ali ako ima nekakvih iskustava ili može pomoći unaprijed zahvaljujem. Ne trebam ni spominjati da je garancija istekla prije dva mjeseca.
znam da je banalno, je si provjerio da ti nije zaruljica samo pregorila il da nisu kontakti na zaruljici. :ok:

Fiuhost

Dobar dan

Evo konačno se sjetio lozinke za forum heh:-)

Imam Lineu više od godinu i pol, siva, multijet, prešao sam više od pol juge s njom, nikakvih jačih problema nisam imao, kvarovi do sada glave prednjih amortizera, vrisnule žarulje nazad, jedan me lupio i razbio zadnja vrata pa su mi mjenjali zadnja vrata na njegov trošak jer je kriv, odlično leži na autoputu, gepek nikad napunit a mjesta iza ima puno.

Stavim slike čim stignem.

Pozdrav

Forumski ratnik

Ovako informativno me zanima, ima li netko možda čipiranu lineu? Našao sam na oglasniku dvije tri s malo kilometara za po 7000 eura, što mi se jako dopada s obzirom na to da je u pitanju 2008. godina. Razmišljao sam uzeti stilo, onda sam naletio na lineu pa kvragu, bit će familija danas sutra pa reko da se raspitam malo...s ovih 14 sekundi ubrzanja za 90 konja nikako nisam zadovoljan, ali ako bi se to moglo spustiti na 11 sekundi dobrom mapom novom, onda bi investirao svakako u lineu jednu :D

tomislav10

Došla je nova Linea, čudno da još nitko nije komentirao. Ovaj put Fiat je ponudio solidan auto, sa solidnom opremom po još solidnijoj cijeni.

Miha.

#28
Citat: Forumski ratnik  u 29 Siječanj 2013, 00:06:05
Ovako informativno me zanima, ima li netko možda čipiranu lineu? Našao sam na oglasniku dvije tri s malo kilometara za po 7000 eura, što mi se jako dopada s obzirom na to da je u pitanju 2008. godina. Razmišljao sam uzeti stilo, onda sam naletio na lineu pa kvragu, bit će familija danas sutra pa reko da se raspitam malo...s ovih 14 sekundi ubrzanja za 90 konja nikako nisam zadovoljan, ali ako bi se to moglo spustiti na 11 sekundi dobrom mapom novom, onda bi investirao svakako u lineu jednu :D
Za iste novce dobiš Bravo istog godišta.

Je baš, nemožeš dobit 11s ubrzanje, s čipom dobiš max 10konja to ti je otprilike 1s-1,5s bolje ubrzanje.

boombee

Moja je čipana i mapirana kod Gubića na 104 ks.Ako ti je bitno ubrzanje iz mjesta (btw za mene u praksi potpuno nebitan podatak osim ako dobivaÅ¡ "hardon" na to da nekog ostaviÅ¡ na semaforu) to definitivno nije auto za tebe pogotovo zbog več poznate turbo rupe do 1 500 okretaja koja nije nestala u potpunosti ni nakon mapiranja.Ali ako tražiÅ¡ prostrani auto male potroÅ¡nje i solidnih meÄ'uubrzanja moja preporuka.Linea odlično leži na otvorenoj cesti i sa dobrim gumama jako lijepo "grize" zavoj , ja ju vozim 90% na magistralnim cestama pretrpanima kamionima i rijeÅ¡avam ih bez bad-a samo ako mi se ukaže malo pregledne ceste.
Dakle ako ti je bitno da si glavni baja na semaforu uzmi 1,9 mjtd  :ok:
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO