Stilo 1.4 16V zujanje u farovima

Autor tomiri8, 16 Travanj 2010, 21:23:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tomiri8

Kad upalim auto i kad upalim svijetla konstantno mi zuji motoric od farova i ne gasi se dok ne ugasim auto a kad ocu micati farove gore zuji a ne micu se! Moze pomoc sta da radim!

Max Abarth

kad si primjetio da ti zuje farovi ?

prije ili poslije montaže led pozicija ?

Å¡karac

u zamjeni tih motorica NEMA NIGDJE, sigurno
a u fiatu ti kostaju oko 650 kn komad,
a vrlo vjerojatno su ti oba otisla
ne znam dal ti se isplati uzimat s otpada jer nisi ziher koliko ce trajat
jedino ak ih dobis za neku sicu

runer

ali ako zuje znači da radu samo ne lovu zupčanici
za godiĹÄ,,nji odmor http://kordic.freshcreator.com/

Å¡karac

da, rade, al ih ne mozes zaustavit

i kad bi hvatalo farovi bi cjelo vrijeme isli prema gore recimo

i opet ce iskocit, to od vlage dodje do kratkog spoja i onda cijelo vrijeme vrti

cuo sam od par ljudi koji su imali taj problem da su morali ici novi motorici gore

a i ja sam ih morao mjenjat, ne znam jel ih netko uspio popravit

tomiri8

Poslije stavljanja led pozicija i zarulja! Al prije je radilo a sada kad sam stavio nove zarulje i led pozicije ne! Ocito ga stalno dize jer mi ljudi kad sam na autocesti stalno blicaju ko da su duga upaljena!!! A sta mislite jel bi se sta desilo da iskljucim Ä'ekove od svijetla i nazat ukljucim!!??

Å¡karac

nema se kaj dogodit, a ako su ti motorici riknuli

iskljuci i njih pa se tak vozi dok to ne rjesis

tomiri8

PA sta su tako osijetljivi???? Mijenjao sam zarulje 3 sata tako da bas neznam dal imam volje opet ih vracat!! Vidjet cu sta se da rijesiti! Sutra je lijep dan pa cemo probati!!!!

tipo 1.7d

izvadi motorić za podešavanje farova i rastavi ga ako možeš, unutra ima mali klizni potencijometar koji hoče iskočiti iz ležišta, namjesti ga u ležište i možeš kapnuti sasvim malo moment ljepila da ne ispadne, taj potenciometar kaže elektronici u kojem položaju je osovina za podešavanje fara a kad iskoći zbuni elektroniku

imam rastavljen takav fordov motorić pa ako hočeš sliku napiši

tipo 1.7d

to ti je crni pipac na desnoj strani (na slici) koji treba biti u bijelom "V" ležištu

nemam sa nićim editirat sliku da zaokružim taj dio

Å¡karac

sam ga zakrenes u lijevo i trebao bi sam izaci van, a kad ces ga vracat budes vidio kak ces ga skinut pa ga tak i vratis

stjepanl2000

I ja imam isti problem sa motoričem svjetla. Meni zuji samo desni motorič kad uključim svjetla, i nemogu podešavati visinu.
Da li je netko uspio popraviti takav kvar a da nije kupovao novi motorić? :ok:

JustAnotherOne

Meni takoder motoric radi cijelo vrijeme (desni) - jel on ima posebni dovod napajanja ili se napaja preko zajednickog izvora sa farovima. Mislio sam odspojit motor jer je postavljen na najvisoj poziciji (0) - hoce li se spustit ako skinem napajanje.

stilist

ima dvije žice što idu na njega ako presječeš jednu neće više zujati ali se neće spustiti , to ćeš morati sam napraviti ručno

Max Abarth

u ovoj temi imaš par slika ako ti mogu pomoći

http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=18771.0

probaj ga izvaditi vani i otvoriti, počistiti

možda je došlo do nekakve okcidacije negdje koja je prouzročila spojem te zbog toga non stop radi ;)

far ti neće pasti jer onaj bijeli klin na slikama se pomie naprijed nazad kad motorić radi

najlakše ti je riješenje da ga samo odspojiš ;)