punto mk2 1.2 16v - servo?

Autor Blacky, 30 Lipanj 2010, 17:41:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Blacky

punto je neka svicarska verzija tak da nije tipicni mk2 i 2002g.... ugl svjetli mi ona lampica "blokade volana" (vidia sam da je tako zovete na forumu) tj ona crvena lampica volana. e sad, prije pola godine u splitu mi se to upalilo kad sam jako smotao i povuka rucnu.zasto sam to napravio, nebi o tome  :funny: al jnakon toga nisam moga okrenut volan i isto se ta lampica upalila. ugasio sam auto, i ponovo upalio i sve je bilo normalno... i danas poslje posla (ujutro je sve normalno radilo) ja upalim auto i ta lampica svijetli. probam motat, ono ko da motam traktor, i teze... ugl jedva se skrece...
e sad... jel to otisa servo skroz, ili samo treba promjenit ulje, ili sta vec... (sumnjam da cete mi moc puno pomoc, al eto, ak je iko imao slicna iskustva...) neda mi se jos zvat majstora... prvo da vidim strucna misljenja  :resp

(evo dok sam ovo pisao mi je neki tip udario auto na parkingu  :shock: :tres: sa kamionom... ozulja malo i razbia zadnje desno svjetlo... susjede zapisale registraciju  :busted: reka im je da ce se javit... aj dobro... pricekat cu do sutra)


gandalf

na tom servu nemaš ulja za mijenjati :)

uglavnom, počela te zaje... elektronika od serva. za prvu ruku možda može pomoći da se samo preleme spojevi na toj pločici sa elektronikom, a za to se obrati nekom elektroničaru.

venom

Meni jos nije crka servo... ali je kolegi par puta ista stvar, njemu je crka motor, svaki put.
Moze ti biti i senzor pozicije volana pa iskljuci al tesko, uglavnom kvar nije skuplji od 600kn, samo nemoj u fiatov servis jer ce reci da triba novi nego nadi koga sta radi sa fiatima i nemoj uzeti sa razbijenog punta nego pitaj reparirani, jer ce opet crkniti, samo pitanje kad.
provjerena informacija

SEB

tvoj auto ima električni servo...najčešći razlog je senzor pozicije volana...no ima x komponenti zbog kojih može doč do kvara kad ti se upali crvena lampica koja to označava
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Blacky

hvala, ocito je senzor...
evo sad sam mislia otici kod jednog autoelektricara... sjednem u auto kad sve normalno. lol. nekuzim ja to :D

iwex

A baš lol ...

U mom drugom puntu je tako neko vrijeme štekalo ... pa je tvrd - pa nije ... pa radi normalno - pa šteka ... uglavnom, nakon nekog vremena odlučili mi to malo pogledat i popravit situaciju ... kad odjednom samo se za stalno upalila lampica (crveni volan) a ostalo sve radi kao po špagi ... tako da ga nismo išli dirat ...

Nek on svijetli doklegod radi :)

raymo_

i ja sam imao isti problem ako kada ga upalis nesvjetli ti lampica tj radi onda je dobro taj el. servo je jako osjetljiv na napon tako da kad ti padne napon na akumulatoru zna se gasiti servo i paliti lampica probaj jedan dva dana voziti bez upaljivanja radija ili slicno i ako bude normalno radio do akumulatora ti je ako kad ga upalis ostane svjetliti lampica i neradi servo onda je otisao motoric.Mozes jos otici i izmjeriti napon na akumulatoru.nije lose ako imas vremena ocistiti kontakte serva contact sprejom   :ok: ;)

don

Ja imam sličan problem na 2b... Kad upalim auto.. Ne svjetli lampica, i nakon nekog vremena se upali, ali servo i dalje najnormalnije radi.. Jednom mi se desilo da je svjetlila od kad sam upalio auto, i servo nije radio... Skinuo sam klemu s aku, i kad sam je vratio.. Radio je, al se opet nakon nekog vremena upalila lampica.. Malo mi ide na živce već

Boban

Ja pak imam drugačiji problem.Meni zna i u vožnji ili kad upalim auto odjednom mi padne kazaljka od brzinomjera i ko da sam upalio city servo,tak volan omekani i ne broje mi se kilometri,onda za par minuta ili nikako mi se vrati u normalu,ili (ne desi se svaki put) kad ga ugasim pa upalim mi se vrati u normalu.Zna to biti *** pogotovo kad sam u zavoju
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

raymo_

Samo trebate pocistiti kontakte malo kontakt sprejom ako neznate na koje mislim javite se pa cu vam objasniti na pp

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

iwex

Da baš.

Nemoj prek PP-a objašnjavat neg si daj truda i ovdje napiši da imamo rješenje jednom zauvijek :ok:

raymo_

#12
To je sa drugog foruma tako da nije u redu da to samo copy paste jer treba pitati toga lika sto je pravio uputstvo da postavim javno.A da ja sada rasklapam auto mislim da nema smisla ako nekad budem rasklapao servo poslikat cu i postaviti.Uglavnom mogu postaviti link sam neznam dali je to dozvoljeno?Ako je ja cu staviti link ima detaljno objasnjeno. ;)

puntiac

ma samo ti ubaci njegoc citat ovdje  :good:
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

iwex

Samo ti stavi citat, ali napiÅ¡i odakle je preuzet. ÄŒisto radi "autorskih prava" da nebi bilo da Å¡irimo tuÄ'e informacije pod naÅ¡im :ok: