Punto mk2-program za dijagnostiku

Autor poskok, 09 Siječanj 2011, 16:39:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Vig

#120
Pozdrav svima.

Da ne otvaram zasebni topic, Mike, još prije 6 mjeseci točno si predvidio što će se dogoditi, danas je dijagnostika to i potvrdila:
"skureni" kompjuter motora, bobina je OK, ne radi 1. i 4. cilindar, motor se "trese", radi neravnomjerno i "guši" se, kod dodavanja gasa nema odgovarajućeg ubrzanja.

Molim te možeš li preporučiti nekog kolegu s foruma ili neki kvalitetni i cjenovno "friendly" servis elektronike u Zagrebu, koji bi rastavio kompjuter motora (čije fotke prilažem u nastavku) i zalemio odpojenu pločicu ?
U servisu mi rekli da novi komp. motora stoji cca 4.000,00 kn ili cca 800,00 do 1.000,00 kn polovni, uz mogućnost da s "polovnim" uvijek iskrsne neki problem.
Podsjećam, radi se o automobilu Fiat Punto 1.2 AMORE, 2005. godina, snaga motora: 44 Kw, šifra komp. motora: IAW 5AF. P3 (potpuna šifra vidi se na prvoj fotki).

TNX, pozz







Mike20

Ja sam nosio u Zg, Trešnjevka, 800kn popravak. Auto radi još uvijek, druga godina od reparacije.

https://www.njuskalo.hr/tvrtka/elektronik-alarm

Bilo je gotovo kroz 3 sata isti dan.

Obavezno nove bobine kupi

Nije komp skuren, samo driveri za bobinu. Bobina probije i i puls visokog napona skuri drivere

Vig

TNX  :ok1:

Razmišljam da si kupim (vjerojatno) repariranog za 750,00 kn:
https://www.njuskalo.hr/autoelektrika-elektronika/fiat-punto-ecu-kompjuter-oglas-6000817

Što misliš ?



P.S.
Na ebayu ih ima cijela hrpa, ali tko će dočekati da to (čitaj: "mačak u vreći") stigne u RH.

https://www.ebay.ie/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=iaw+5af+p3+HW303+55195640&_sop=15

Mike20

Reparirani je isti ko tvoj, crknuti,  na kojem su zamijenjeni drajveri, kako bi se i na svojem zamijenili, i obrisani mu je kod, pa čim ga ubaciÅ¡ u svoja auto , potegne kod

Ja bi reparirani postojeći.

Vig

JoÅ¡ jednom, hvala za korisne info. Mike  :grinning-smiley-043:
Pozz

Mike20

 :ernaehrung004:

I nemoj zaboraviti OBAVEZNO obje nove bobine staviti, Bosch,NGK, Delphi, Marelli su ti 140-180kn s popustom komad

Mike20

Da ne otvaram novu temu, a tiče se gornjih postova.
Još jedan Punto 2004. godina, radi na 2 cilindra, prvo povremeno, sad skroz.

Dijagnostika izbacila poznatu grešku P0351-Coil 1
SVe jasno.

Zajedničko svim PUntima sa crknutim kompom je bilo neodržavanje,tj. nisu svječice bile redovito mijenjane.
Na jednom je bila mijenjana bobina, samo jedna, stavljena Å¡rot marka Mobiletron i eto, crko kompjuter.

Dakle, mijenjajte svječice, do 30 000km max, ak radite malo km, i na 15 000km.
AK krepa jedna bobina, mijenjajte OBJE, i to neku marku, Barem Bosch, NGK, ne Beru, Mobiletron itd

Dalje, reparacija kompa nije najsretnije rješenje, neće dugo trajati.

Tzv "virgin" centrale, isto neke nisu potrajale, bilo bi idealno uzeti s drugog auta komplet ECU motora, body komp i ključ koda

NajrjeÄ'i ecu motora je IAW 5AF P3, može se zamijeniti sa P4, neće biti problema

Memphis

Bježi od Bosch ... teško smeće ... ja kupio nedavno bobinu za Punta mk1 toliko jadno izgleda da se čudim kak opće radi. I toliko je dugo i radila ... čim se motor zagrijao i malo duže radio komp je počeo bacat povremeno grešku Coil1 koja se s vremnom ugasi ali motor ne trokira radi normlano. Opis greške da nevalja napona sa bobine 1. Zamijenim mjesta bobinama da vidim da nije slučajno do kablova ili sl. Vozim jedno vrijeme sve ok i opet greška motora, spojim na komp piše Coil 2 isti opis. Sve jasno ko dan.

Neka Å¡rot roba Made in China.

Auto je 94 godina prva bobina je Magent Marelli original radi dan danas.

Mike20

Znači i Bosch ide na "crnu" listu  :facepalm:
Ne znam jel Marelli iz 90tih "isti" komi današnji