Punto mk2-program za dijagnostiku

Autor poskok, 09 Siječanj 2011, 16:39:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

autoservis-edo

ako cemo se negdje susreti mogu ja probati jer mi je to skoro uvijek u autu u torbi sa laptopom...

zgsale

 :ok: Dolazim na NSB pa ako si tamo probamo.

autoservis-edo

ako ja dojdem a nadam se da budem bumo isprobali....pa se i za kabl i program dogovorimo....

zgsale

Gledam malo po programu, jel sam to dobro skuzio da se moze preko njega regulirati i tlak turba? Vidio sam i na autu da elektro ventil regulira tlak i kad se gasi turbina gore na veznom limu. A struja i neke cijevi od tog vakuuma idu na pumpu.

autoservis-edo

nisam to nikad isprobavao ali mislim da nemozes regulirati tlak turba jer bi to vec bilo nesto slicno chipovanju auta a to nemoze ni jedna dijagnostika odraditi koliko je meni poznato....

zgsale

Ali po toj logici taj motor se onda moze i cipirati a da nista ne diras mehanicki?

autoservis-edo

morao bi se moc......ali postoje jos neke cake kako se moze dati malo zivosti u taj motor ali da se nista ne dira puno ali bi morao prvo vidjeti kako izgleda taj motor jer nisam puno radio po lancia-ma pa da sad ne lupetam bezveze ali evo samo da kazem da se na bmw 525 tds samo jednim kracenjem jednog crijeva dobije puno bolji odaziv na gas i imas osjecaj u voznji da je auto chipiran...

zgsale

Vidjet ces onda. Samo sto je ovaj auto nekakva limited izvedba, vise opreme, sport paket i navodno vec tvornicki im 110ks, tako da vjerujem da su oni to vec odradili, a auto ide puno bolje od obicne 90ks, probao vec usporediti.

Baso_1990

dakle radi se o puntu 1.2sx iz 2001. zanima me jedna stvar dosa mi je na badnjak sa ebaya elm327 usb v1.5a i kad sam danas isa probat spojit priko fiat ecu scana (svitli lampica od airbag-a) i sad prva stvar kad sam ga spaja jedini model koji sam moga odabrat je ovaj http://postimg.org/image/l4ta2im7n/ . ostale sve modele punta kad odaberem izbaci mi ili iso code error ili nece uopce da se spoji. ok odabra sam ovog sa slike spojia sam ga i prvo sta mi je upalo u oko je na ovoj slici http://postimg.org/image/98au9iz1v/ odometer pise 72587 km a punto moj ima 151000 i nesto sitno km i pise rewrites 1.
zanima me:
1. da li sam odabra dobar model auta?
2. da li je cackano nesto oko kilometara posto odometer pokazuje drukcije ili je to nesto drugo?
3. da li su podaci krivo iscitani zbog interfacea sa ebaya?

e i da nema gresaka od airbag-a nigdi

autoservis-edo

imas punto 1.2,99 godiste u ponudi,to je tvoj model ali ti za airbag treba KL interface a ne elm

Baso_1990

#40
jel mi triba uz ovaj elm jos neki dodatni kabel ili ne mogu uopce sa elm? zasto odometer pokazuje 72 000 km sta mu to znaci

XXX-Man

Ne možeš uopće sa ELM, treba ti KL (KKL 409.1 / VAG-COM) interface i adapter 2 (crveni) ili si sam prespojiš na adapteru sa pina 7 na pin 3.
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

Baso_1990

al ako ima 151 000 zar nebi triba upalit neko upozorenje ili sl. moze li se to ispravit

franjo-fritz

Koliko se meni vidi tebi je skinuto 72000 km Å¡to bi moglo znaciti da auto ima 220 000 km
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Baso_1990

al opet mi je cudno da nije nista upalija. znaci ipak je cackano oko kilometara zato bice i pise rewrites 1. i sta sad dalje ocu popravljat to ili