Punto MK2 : Lambda sonda

Autor daki, 28 Veljača 2011, 13:15:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

daki

Pozdrav svima, prije svega.
Prelazim odmah na problem, naime upalila se CHEK ENGINE lampica na Punto 1.2 8V 2001 g. S auto dijagnostikom sam se spojio i proćitao grešku P0150, znači Lambda sonda. Jučer sam si dao truda da ispitam lambda sondu, ali nikakve parametre nisam očitao. Pretpostavljam da je skroz riknula...
Zanima me da li netko ima iskustva s lambda sondama, koju da kupim i gdje je naravno najeftinija.
Hvala unaprijed !!!

SEB

mislim da org nije preskupa..nemogu ti točno reč cijenu jer sam bolestan u krevetu pa mi nije cijenik pri ruci...ove univerzalne često hoče radit probleme...nekad rade ok ali nekad i zezaju
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Boban

Ja bih rekao da imam isti(sličan)problem.
Naime upalila se lampica CHEK ENGINE i ja zamjenim sa polovnima i onda mi je svijetlila još 2 dana(nije mi se dalo skidat),nakon toga se ugasila.
iTako je bilo sve uredu jedno 4-5 dana i onda se opet upali i opet svijetli 3-4 dana i ponovo se ugasi.
Napominjem da sam uzeo polovne,ali sa razbijenog punta i origigi su ne zamjenske.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

Boban


Citat: Boban  u 28 Veljača 2011, 21:47:50
Ja bih rekao da imam isti(sličan)problem.
Naime upalila se lampica CHEK ENGINE i ja zamjenim sa polovnima i onda mi je svijetlila još 2 dana(nije mi se dalo skidat),nakon toga se ugasila.
iTako je bilo sve uredu jedno 4-5 dana i onda se opet upali i opet svijetli 3-4 dana i ponovo se ugasi.
Napominjem da sam uzeo polovne,ali sa razbijenog punta i origigi su ne zamjenske.
Zaboravih reći da čitavo vrijeme govorim o lambda sondi.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

SEB

kak si znao da te sonde zezaju????
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Boban

Citat: SEB  u 01 Ožujak 2011, 15:20:41
kak si znao da te sonde zezaju????
Pa otišao sam kod lokalnog mehaničara i spojili smo ga na komp.
3 puta smo provjeravali i svaki put je izbacivao grešku grijač lambda sonde.Meni iskreno nije bilo ništa jasno kakav grijač jer lambda je najobičniji senzor.
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

SEB

da bi lambda davala točne podakte mora bit zagrijana bar na nekih 300tinjak stupnjeva...kako bi se Å¡to prije zagrijala  i počela radit ima grijač u sebi da ECU može Å¡to prije preciznije upravljat sa smjesom
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

FiatRacer

Ako ti se check engine malo pali malo ne,mogu bit 2stvari:losa lambda ili pre/bogata-siromasna smjesa

Boban

Samo jednu stvar da naglasim.
Check engine lampica mi je svijetlila jedno 4-5 mjeseci,iskreno nisam bio najbolji s lovom da ih promijenim i prije.Inače obje lambde sam zamijenio prije mjesec dana s polovnima,ali ispravnima.U ovih 4-5 mjeseci konstantno je svijetlila lampica od check engine-a bez da se gasila.Tek kad sam stavio ove polovne mi se počela malo paliti malo gasiti.
Nego imam ja još 1 problem,vjerovatno je povezano sa svim tim.
Prije nego što sam ugradio ove polovne lambde počeo sam imati problema s paljenjem,npr kad je skroz hladan svega mu treba 2 puta da zavergla da upali,zapravo odmah i normalno,a čim se malo ugrije kad okrenem ključ počne brzo verglati i treba mu jedno 3-4 sekunde da upali.
Ja sam mislio da je to do lambde i to mi je bio još 1 razlog više za mjenjanje,ali kad sam zamjenio sve ostalo po starom.Da naglasim i kad je lampica od check engine-a ugašena isto se to dešava.
Moje je sad pitanje jel bi netko konkretno mogao znati o čemu se radi?
Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

SEB

Citat: FiatRacer  u 02 Ožujak 2011, 19:19:01
Ako ti se check engine malo pali malo ne,mogu bit 2stvari:losa lambda ili pre/bogata-siromasna smjesa
može bit tu još puno toga
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

SEB

Citat: Boban  u 02 Ožujak 2011, 22:59:41
Samo jednu stvar da naglasim.
Check engine lampica mi je svijetlila jedno 4-5 mjeseci,iskreno nisam bio najbolji s lovom da ih promijenim i prije.Inače obje lambde sam zamijenio prije mjesec dana s polovnima,ali ispravnima.U ovih 4-5 mjeseci konstantno je svijetlila lampica od check engine-a bez da se gasila.Tek kad sam stavio ove polovne mi se počela malo paliti malo gasiti.
Nego imam ja još 1 problem,vjerovatno je povezano sa svim tim.
Prije nego što sam ugradio ove polovne lambde počeo sam imati problema s paljenjem,npr kad je skroz hladan svega mu treba 2 puta da zavergla da upali,zapravo odmah i normalno,a čim se malo ugrije kad okrenem ključ počne brzo verglati i treba mu jedno 3-4 sekunde da upali.
Ja sam mislio da je to do lambde i to mi je bio još 1 razlog više za mjenjanje,ali kad sam zamjenio sve ostalo po starom.Da naglasim i kad je lampica od check engine-a ugašena isto se to dešava.
Moje je sad pitanje jel bi netko konkretno mogao znati o čemu se radi?
ne može nitko ovak znat jer i sa spajanjem na tester kad če se imat konkretno ispisane greške bit če mogčnusti filozofije oko točne dijagnoze kvara
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Boban

Ex Punto mk2 1.2 ,ex Mazda 626 redizajn 2.0 DITD,ex Lancia Lybra 1.8 benzin+plin, sada Mercedes S204 2.2 200 CDI

daki

Citat: SEB  u 01 Ožujak 2011, 15:20:41
kak si znao da te sonde zezaju????
Sa dijagnostikom sam pročitao i iščitao sam grešku P0135, jesi li slučajno pogledao koliko bi me došla lambda sonda.
Hval i lijep pozdrav.

SEB

Citat: daki  u 08 Ožujak 2011, 15:28:35
Sa dijagnostikom sam pročitao i iščitao sam grešku P0135, jesi li slučajno pogledao koliko bi me došla lambda sonda.
Hval i lijep pozdrav.
oko 620 kn
moro bi znat dali je euro 2 ili 3 motor (1 ili 2 sonde)
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

daki

Pozdrav ekipi.
Samo sam htio javiti da je problem s lambda-sondom uspješno riješen.
Naime, kupio sam polovnu lambdu, zamijenio i s dijagnostikom poništio grešku i mali radi ko vurica.
Potrošnja mi se smanjila skoro za 1 litru :).Inače, ako nisam rekao problem je bio na gornjoj lambda-sondi, prije katalizatora. Ako nekom treba pomoć oko detekcije ispravnosti lambde, slobodno nek se javi, sada sam i ja malo pametniji.
Toliko od mene i lijep pozdrav.