Punto MK2 : Lambda sonda

Autor daki, 28 Veljača 2011, 13:15:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

SEB

Citat: daki  u 15 Ožujak 2011, 18:24:10
Ako nekom treba pomoć oko detekcije ispravnosti lambde, slobodno nek se javi, sada sam i ja malo pametniji.
bojim se da nakon ovog slučaja si još jako daleko oko detekcije lamdi i bilo čega :D
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Baso_1990

volija bi da malo prokomentirate ove parametre http://postimg.org/image/odr47zuwj/ (injection time mu nije ok i doli javlja bogatu smjesu). do cega moze bit?

Nemesis

Ajd da malo dignem temu

Imam sličan problem kao što je ovdje opisano.

Naime,jučer sam malo čačkao po konektoru od gornj lambda sonde i našpricao ga sa kontakt sprejom. Navečer sam napravio cca 30 km i sve je bilo ok. Kako na borad compu pokazuje potrošnju km/l,meni je pokazivao da sa litrom goriva napravim 20km.

Danas ujutro sam normalno krenuo na posao i tokom voznje mi se upalila check engine lampica i auto nema uopće odaziv na gas. Kao da ima 40 konja. Board comp je pokazivao 13 km sa litrom goriva.

E sad,zanam da moram na dijagnostiku da se vidi da li je lambda ili kaj već,ali ranije kad sam radio dijagnostiku prije jedno 3-4 godine,majstor mi je rekao da nešto lambda dobro ne očitava da nije dobra smjesa. Nisam tome davao pažnju nego vozi dok ide.

Možda još nešto što nije toliko bitno,na autu je prošle godine napravljena polugeneralka.

Auto trenutno ima 215000 km,a možda i više pošto mislim da su skidani kilometri.

Jel moguće da je i katalizator u lošem stanju?


topolino

Ako je sonda vec duze vremena lagala onda su velike sanse da je cat otpisao svoje. Diagnostika, rjesit kvar, pa eco test i onda ces znati jeli jos ziv cat. Ispusi ga prije eco testa .
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Nemesis

ok,zanima me koliko bi me koštala zamjena katalizatora i lambdi? Predpostavljam da nije pametno to kupovati na otpadu.

Mike20

Novi zamjenski katalizatori koÅ¡taju:  Valker 3500kn, Bosal 3000kn s popustom. Sonda za Punta 2 1.2 je  450-500kn s poustom i to Denso, Bosch ili NGK, Marelli 550-600kn ovisno koja ak imaÅ¡ model sa 2 sonde, 2000.g. ima motora sa jednom sondom

Nemesis


Mike20

A možda ima gdje jeftinije, ovo je meni dostupno  :ok:

Nemesis

ma ne vjerujem,i SEB mi kaze da je preskupo...
Zovem sutra lastovčića da vidim kaj se da napravit

Nemesis

ovakva je situacija

Spojio sam auto na komp i izbacio je grešku:

P0130 - Lambda 1 signal above catalyser

E sad,prema parametrima je ovako:

Lambda 1 status (pre cat) - Open loop
Lambda 1 status (after cat) - Open loop

To je na ler gasu. Kad smo stisnuli gas,ova prije katalizatora je pisalo closed loop... Stalno se mijenjao status. Na lambdi poslije katalizatora je stalno pisaolo "open loop".

Predpostavka je da lambda poslije kata ne radi ili je kat zaÅ¡topan pa ne može napravit očitanje.  :help:

Neki savjet Å¡to dalje.

Da probam skinuti tu sondu poslije i vidjeti kaj je. Da li se nekako može provjeriti njezina ispravnost?

I još me buni to što je greška Lambda 1 above catalyser. To bi značilo prije kata.

Mike20

Već sam zaboravil, prva sonda mora "šetati" od 0.1V-1V, druga manje "šeta" ili miruje na nekoj vrijednosti na leru, tak nekak

Kod gasa u pod idu u closed loop obje

Sonde mogu pokazivati da je neispravan katalizator.

Isprevnost sondi vidiš po njihovim vrijednostima koje daju u radu a kreću se od 0-1V, znači prolazom ispušnih plinova kroz njih, generiraju slabi napon na svom izlazu.

Morat ćeš posjetiti nekog stručnjaka jer bilo što da mijenjaš nije baš jeftino pa da ne bacaš bezveze lovu

Jer može biti svašta, od crknute lambde, katalizatora,oštećen konektor ili žice sonde itd

Nemesis

Skinuo sam drugu lambdu i ovako izgleda na slici


Nemesis



Citat: Mike20  u 09 Ožujak 2015, 09:26:48

Kod gasa u pod idu u closed loop obje


Druga nije uopce isla u closed loop.


Mike20

Bilo bi idealno da imaš drugu za probati s nekog auta. Po izgledu baš i nemreš nekaj skužiti

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol